Rayz Eiffel

Majoituspaikan taso: 3
Kaupungin keskustassa sijaitseva hotelli kivenheiton päässä kohteesta Rue Cler

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Rayz Eiffel sijaitsee loistavalla paikalla vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Rue Cler ja Marskenttä. Lisäksi Eiffel-torni ja Les Invalides sijaitsevat vain 15 minuutin kävelymatkan päässä. Avulias henkilökunta ja aamupala ovat myös asioita, joita matkailijat arvostavat. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: École Militairen asema sijaitsee vain muutaman askeleen päässä ja La Tour-Maubourgin asema sijaitsee 6 minuutin kävelymatkan päässä.
VIP Access

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (8)

  • Päivittäinen siivous
  • Aamiainen saatavilla
  • Terassi
  • Ilmastointi
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Concierge-palvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto

Kodin mukavuudet (6)

  • Keittonurkkaus
  • Terassi
  • Päivittäinen siivous
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Pimennysverhot
  • Hissi
Nykyinen hinta on 190 €
sisältää verot ja maksut
1.11.–2.11.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 9/9 huonetta

Classic-studio

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(34 arvostelua)
  • 16 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Superior-studio

9,2 kautta 10
Upea
(32 arvostelua)
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky TAI 2 yhden hengen suurta sänkyä

Deluxe-studio

9,2 kautta 10
Upea
(23 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky TAI 2 yhden hengen suurta sänkyä

Duplex

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(5 arvostelua)
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (150–180 cm leveä)

Deluxe-huone

9,8 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(15 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky TAI 2 yhden hengen suurta sänkyä

Deluxe-huone, parveke (View Eiffel Tower)

9,2 kautta 10
Upea
(10 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky TAI 2 yhden hengen suurta sänkyä

Deluxe-huone (View Eiffel Tower)

9,8 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(9 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky TAI 2 yhden hengen suurta sänkyä

Superior-huoneisto, 2 makuuhuonetta

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 36 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 suurta parisänkyä

Two interconnecting studios with balcony

  • 36 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 suurta parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
77 avenue bosquet, Paris, 75007

Lähettyvillä

  • Rue Cler - 1 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Marskenttä - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Les Invalides - 6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • UNESCOn päämaja - 9 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Eiffel-torni - 12 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Orlyn lentokenttä (ORY) – 37 min ajomatka
  • Roissy - Charles de Gaullen lentokenttä (CDG) – 58 min ajomatka
  • Pariisi (BVA-Beauvais) – 95 min ajomatka
  • Pariisi (XCR-Chalons-Vatryn lentokenttä) – 158 min ajomatka
  • Montparnassen asema – 24 min kävelymatka
  • Pariisin Montparnasse 1 ja 2 -asema – 26 min kävelymatka
  • Paris-Vaugirardin asema – 27 min kävelymatka
  • École Militairen asema – 1 min kävelymatka
  • La Tour-Maubourgin asema – 6 min kävelymatka
  • Paris Pont-de-l'Alman asema – 11 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Le Tourville - ‬2 min kävelymatka
  • ‪La Terrasse - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Café des Officiers - ‬2 min kävelymatka
  • ‪La Commanderie - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Kozy Bosquet - ‬1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Rayz Eiffel

  • Rayz Eiffel sijaitsee loistavalla paikalla vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Rue Cler ja Marskenttä. Lisäksi Eiffel-torni ja Les Invalides sijaitsevat vain 15 minuutin kävelymatkan päässä. Avulias henkilökunta ja aamupala ovat myös asioita, joita matkailijat arvostavat. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: École Militairen asema sijaitsee vain muutaman askeleen päässä ja La Tour-Maubourgin asema sijaitsee 6 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

SISÄÄNKIRJAUTUMINEN
15.00
ULOSKIRJAUTUMINEN
12.00

Hotellin koko

    • 25 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.30.
    • Express-uloskirjautuminen saatavilla
    • Aikainen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00
    • Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
    • Myöhäinen uloskirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–0.00
    • Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
    • Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
    • Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
    • Avustajaeläimet tervetulleita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa

Pysäköinti

    • Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Mannermainen aamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 7.30–9.30

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Concierge-palvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Romantiikkapaketteja

Tilat

  • Tallelokero vastaanotossa
  • Terassi

Esteettömyys

  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 80
  • Portaaton kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Taulutelevisio
  • Satelliittikanavat
  • Suoratoistopalvelut

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys
  • Espressokone
  • Vedenkeitin
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)

Nuku hyvin

  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet
  • Select Comfort -patja
  • Lakanat

Nauti olostasi

  • Yksilöllisesti kalustettu ja yksilöllisesti sisustettu

Henkilökohtainen hygienia

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Sähköadapterit/laturit

Ruoka ja juoma

  • Minijääkaappi
  • Pakastin
  • Mikroaaltouuni
  • Keittonurkkaus
  • Liesi
  • Ilmainen pullovesi
  • Keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • Takuumaksu: 200 EUR per majoitustila per yöpyminen

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupungin perimä vero: 5.53 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Mannermainen aamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 13 EUR aikuisille ja 13 EUR lapsille
  • Aikainen sisäänkirjautuminen on mahdollista lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on mahdollista lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita.
Paikan päältä löytyvät palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja American Express
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille etukäteen.
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikan taso

Tämän majoituspaikan virallisen tähtiluokituksen on myöntänyt Ranskan turismin kehitysjärjestö ATOUT.

Tunnetaan myös nimellä

Rayz Eiffel Hotel
Rayz Eiffel Paris
Rayz Eiffel Hotel Paris

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Rayz Eiffel ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Rayz Eiffel tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Rayz Eiffel lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita.

Tarjoaako Rayz Eiffel pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Rayz Eiffel ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.

Mitkä ovat majoituspaikan Rayz Eiffel sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.30. Aikaisesta sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu (saatavuuden mukaan). Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00. Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla maksusta (saatavuuden mukaan). Express-uloskirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Mitä tekemistä Rayz Eiffel ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Suositeltuihin vierailukohteisiin kuuluvat Eiffel-torni (13 minuutin kävelymatkan päässä) ja Riemukaari (2,4 km:n päässä), sekä Louvre (2,5 km:n päässä) ja Luxemburgin puisto (2,6 km:n päässä).

Löytyykö majoituspaikasta Rayz Eiffel keittiöllä tai keittonurkkauksella varustettuja huoneita?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy keittonurkkaus, johon sisältyvät myös liesi, pakastin ja mikroaaltouuni.

Millaisella alueella Rayz Eiffel sijaitsee?

Rayz Eiffel sijaitsee alueella 7. arrondissementti. École Militairen asema on vain 1 minuutin ja Eiffel-torni vain 13 minuutin kävelymatkan päässä. Alueen sanotaan olevan kävelyetäisyydellä kaikesta, minkä lisäksi kehuja saavat sen hyvät julkiset liikenneyhteydet.

Arvostelut

Rayz Eiffel – arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

9,6

Siisteys

9,2

Palvelut/mukavuudet

9,6

Henkilökunta ja palvelu

9,4

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The Rayz Eiffel was a great place to stay in the heart of Paris
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location with easy access to metro or bus transportation. Rooms were clean and quiet even with busy street right outside our window.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Lovely hotel with excellent staff. Room beautifully decorated and clean. Breakfast was amazing with lots of choice. Would definitely stay again.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Staff were amazing, and the complimentary bottle of prosecco we enjoyed on the rooftop terrace made our stay perfect! Highly recommend!!
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Overall, an average Paris room. Nice. Nothing to brag about. A nice location very central to major attractions. Great for a first time visitor. Do not expect a large room, with great amenities. This is a small hotel.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very comfortable room - new and fresh. Room enough to exercise on the floor! Strong air conditioning!!! I took breakfast Next door at “Kozy”. Fast and delicious
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great place to stay!
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Great stay!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location, staff were very nice!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Pessoal do hotel muito receptivo ! Café da manhã de boas vindas muito bom !
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very nice hotel and staff
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

Very nice area close to everything
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The location was perfect for our trip. The rooftop patio was the best way to end the night
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excellent location, very clean and very cold AC. We enjoyed our stay.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

We loved this hotel. Rooms were a tad small, but that is to be expected for a city center hotel. Loved having a refrigerator and microwave. The breakfast was an unexpected surprise, and very much appreciated. We would definately stay here again.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location and staff!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Amazing location with access to numerous places to eat within a few seconds. Good Air Conditioning, very fresh French breakfast, and the staff were all welcoming and kind!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Loved this place! Beautiful room, great location and friendly staff. Highly recommend!
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

trevligt boende nära
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Wonderful location!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location and friendly staff.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Fantastic hotel in a great location.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Perfect area to stay , clean rooms and nice staff, nice and quite .
Close to the tower
And many interesting places to look.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Expérience mitigée, rien d'exceptionnel, accueil à améliorer+++
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

St