Hotel de Roubaix

2.0 tähden majoituspaikka
Hotelli helpon matkan päässä kohteesta Rue de Rivoli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Hotel de Roubaix sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Rue de Rivoli ja Place de la République. Lisäksi Notre-Damen katedraali ja Rue du Faubourg Saint-Honore sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä. Matkailijat arvostavat suuresti majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa ja hyvää sijaintia. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lyhyen kävelymatkan päässä: Reaumur - Sebastopolin asema sijaitsee 2 minuutin ja Arts et Métiersin asema 3 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (7)

  • Päivittäinen siivous
  • Aamiainen saatavilla
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmastointi
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Myyntiautomaatti
  • Matkatavarasäilytys

Kodin mukavuudet (4)

  • Oma kylpyhuone
  • Päivittäinen siivous
  • Hissi
  • Taulutelevisio
Nykyinen hinta on 135 €
sisältää verot ja maksut
23.7.–24.7.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Yhden hengen huone

9,0 kautta 10
Upea
(47 arvostelua)
  • 8 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone

9,0 kautta 10
Upea
(62 arvostelua)
  • 10 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(23 arvostelua)
  • 10 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen huone

8,8 kautta 10
Loistava
(30 arvostelua)
  • 12 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
6, rue Greneta, Paris, Paris, 75003

Lähettyvillä

  • Les Halles - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Grands Boulevards - 4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Rue Montorgueil - 4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Rue de Rivoli - 9 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Place de la République - 12 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Orlyn lentokenttä (ORY) – 31 min ajomatka
  • Roissy - Charles de Gaullen lentokenttä (CDG) – 25 min ajomatka
  • Pariisi (BVA-Beauvais) – 80 min ajomatka
  • Pariisi (XCR-Chalons-Vatryn lentokenttä) – 137 min ajomatka
  • Châtelet–Les Halles'n asema – 9 min kävelymatka
  • Paris-Gare de l'Estin asema – 18 min kävelymatka
  • Pariisi (XPG-Gare du Nord -rautatieasema) – 22 min kävelymatka
  • Reaumur - Sebastopolin asema – 2 min kävelymatka
  • Arts et Métiersin asema – 3 min kävelymatka
  • Étienne Marcelin asema – 4 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Le Capitole - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Ristorante National - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Partisan - ‬3 min kävelymatka
  • ‪Santa Lyna - ‬3 min kävelymatka
  • ‪Le 404 - ‬2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel de Roubaix

  • Hotel de Roubaix sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Rue de Rivoli ja Place de la République. Lisäksi Notre-Damen katedraali ja Rue du Faubourg Saint-Honore sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä. Matkailijat arvostavat suuresti majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa ja hyvää sijaintia. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lyhyen kävelymatkan päässä: Reaumur - Sebastopolin asema sijaitsee 2 minuutin ja Arts et Métiersin asema 3 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 53 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä
DONE

Lemmikit

    • Lemmikit yöpyvät ilmaiseksi
    • Avustajaeläimet tervetulleita
    • Tietyin rajoituksin*
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Mannermainen aamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 6.00–10.30

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Matkatavarasäilytys

Tilat

  • Tallelokero vastaanotossa

Esteettömyys

  • Hissi
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Luiska pääsisäänkäynnillä

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Taulutelevisio
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi

Nuku hyvin

  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Vain suihku
  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupungin perimä vero: 3.25 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Mannermainen aamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 18 EUR per henkilö

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Kansallinen luokitus

Tämän majoituspaikan virallisen tähtiluokituksen on myöntänyt Ranskan turismin kehitysjärjestö ATOUT.

Tunnetaan myös nimellä

Hotel Roubaix Paris
Hotel Roubaix
Roubaix Paris
De Roubaix Hotel
De Roubaix Paris
Hotel de Roubaix Hotel
Hotel de Roubaix Paris
Hotel de Roubaix Hotel Paris

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Hotel de Roubaix ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Hotel de Roubaix tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Hotel de Roubaix lemmikit?

Kyllä, lemmikit yöpyvät ilmaiseksi. Joitakin rajoituksia voidaan soveltaa, ota yhteyttä majoituspaikkaan saadaksesi lisätietoja.

Tarjoaako Hotel de Roubaix pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Hotel de Roubaix ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.

Mitkä ovat majoituspaikan Hotel de Roubaix sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Millaisella alueella Hotel de Roubaix sijaitsee?

Hotel de Roubaix sijaitsee vain 2 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Reaumur - Sebastopolin asema ja 18 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Louvre. Matkailijat sanovat, että hotelli sijaitsee loistavalla paikalla.

Arvostelut

Hotel de Roubaix – arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

9,6

Siisteys

9,0

Palvelut/mukavuudet

9,8

Henkilökunta ja palvelu

9,4

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Isäntäväki todella ystävällistä ja aulassa oli koiria vastassa. Aamiaiselta löytyi jokaiselle jotain. Aivan ihana paikka!
Outi Susanna, 7 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hyvä sijainti, silti hiljainen
Normand Henry, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Äänieristys ei paras mahdollinen ole huoneissa. Sijainti loistava.
Niina, 9 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Vaikka huone oli pieni, kuten Pariisissa yleensäkin on, niin huone oli varsinainen tilaihme! Aamupala ranskalaiseksi erittäin hyvä myös hinta-laatusuhteeltaan.
Suvi, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hyvä hotelli hyvällä sijainnilla. Kaikki toimi hyvin eikä mitään valitettavaa. Ainut miinus huonot äänieristykset. Menisin uudelleen.
3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Good and clean!

Hyvä ja siisti perushotelli, kaikki hoitui oikein hienosti kirjautumisesta lähtöön ja toiveesta tilasivat taksin valmiiksi kun lähtö oli aikainen aamu. Äänet kuuluu helposti viereisestä huoneesta mutta huoneeseeni ei kuulunut katumelua tms. Aamupalasta ei kokemusta. Ilmalämpöpumppu iso plussa! +++++ Huoneen puolella olisi voinut olla roskis, vain yksi pieni kylppärin puolella. Pieni kassakaappi huoneessa mihin sai arvotavarat. Ei jääkaappia, mutta hanavesi juotavaa.
4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very nice stay affordable and very nice friendly staff
Ruchi, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very nice quirky hotel in a great location.
Jamie, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Historic hotel with lots of charm in a great location.
Andrew, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hôtel très propre, chambre fonctionnelle, literie confortable, personnel agréable, calme et bien placé.
Claire, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Mycket trevligt hotell , trevlig och välkomnande personal, fantastisk frukost
Anna, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Personal amables y simpaticos, desayuno delicioso, y la ubicacion del hotel es inmejorable
ignacio, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

O hotel é muito bem localizado, com dependências limpas e pessoal simpático e atento às necessidades dos/as hóspedes. O café da manhã estava excelente. Agradeço muito a atenção que recebi durante a estadia em Paris e espero poder retornar a esse estabelecimento!
Silvana, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The location was great and the room was perfect for a solo traveler. All of the staff that I spoke to were friendly and helpful.
Heleriin, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hotel is so charming and we loved the location. Staff was attentive and helpful. Would absolutely stay there again!
Elena Susan, 7 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Bra hotell som ligger i ett väldigt bra område! Rummen var små men allt man behövde fanns där.
Hanna, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tudo perfeito, optei pelo café da manhã na rua, tem um Carrefour bem na esquina
THAISSA, 6 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very conveniently located to a lot of nice walkable areas. The staff was nice and hospitable.
mark, 7 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The room although small was clean and quiet. The staff were fantastic as was the breakfast. The location is great with lots of restaurants close by. We walked to all the attractions that Paris is famous for. We would definitely stay there the next time we are in Paris.
Dan, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Otima localização
Wallace, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hotel muito aconchegante e bem localizado! É limpo, confortável e a decoração é super legal. A equipe também é muito simpática e prestativa, nos sentimos em casa! Recomendo e espero voltar em breve.
ALEXANDRE, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Chambre et SDD parfaitement rénovées
Bénédicte, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

si l on devait retourner sur Paris, nous reprendrions le même hôtel, convivial, propre, personnel sympatique et géographiquement très bien situé.
Véronique, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Sehr charmantes, sauberes Hotel mit kleinen, aber gut ausgestatteten Zimmern. Super Lage, nettes Personal, gutes Frühstück (sehr guter Kaffee!).
Anca, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Venligt personale. God morgenmad. Rent værelse.
Frode, 4 yön matka