Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi

3.0 tähden majoituspaikka
Hotelli, jossa käytössäsi on ravintola ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Kaminarimonin portti

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista TOKYO SKYTREE ja Tokion keisarillinen palatsi. Lisäksi Tokio International Forum -konferenssikeskus ja Kaminarimonin portti sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä. Matkailijat arvostavat majoituspaikan yleiskuntoa. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Higashi-nihombashin asema sijaitsee 8 minuutin ja Bakuroyokoyaman asema 9 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesutilat
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (11)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla
  • Maksullinen itsepalvelupysäköinti
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Myyntiautomaatti
  • Mikroaaltouuni yleisissä tiloissa
  • Itsepalvelupesula
  • Matkatavarasäilytys
  • Lokeroita saatavilla

Kodin mukavuudet (6)

  • Lapset majoittuvat ilmaiseksi
  • Jääkaappi
  • Oma kylpyhuone
  • Televisio
  • Päivittäinen siivous
  • Pyykinpesutilat
Nykyinen hinta on 55 €
6.7.–7.7.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 15/15 huonetta

Hollywood Twin Room

  • 2 henkilöä
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe Twin Rooms

  • 2 henkilöä
  • Ilmainen Wi-Fi

Double Room

  • 2 henkilöä
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhden hengen huone, tupakointi kielletty

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 13 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

9,0 kautta 10
Upea
(4 arvostelua)
  • 17 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen deluxe-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

8,8 kautta 10
Loistava
(8 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone, tupakointi kielletty (Twin Extra)

  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty (Hollywood)

  • 17 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty (Universal)

9,2 kautta 10
Upea
(5 arvostelua)
  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone (Adjoining Room)

  • 34 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone, tupakointi kielletty (Concept Room Train)

  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone, tupakointi kielletty (Concept Room Airplane)

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone, tupakointi kielletty (Concept Room B)

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone, tupakointi kielletty (Concept Room Samurai)

  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
1-10-5 Asakusabashi, Taito-ku, Tokyo, Tokyo, 111-0053

Lähettyvillä

  • Sumida-joki - 4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Akihabaran sähköinen kaupunki - 13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Ryogoku Kokugikan - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Ameyokon markkinat - 20 min kävelymatka - 1.7 km:n päässä
  • Kaminarimonin portti - 4 min ajomatka - 2.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Tokio (HND-Haneda) – 41 min ajomatka
  • Tokio (NRT-Naritan kansainvälinen lentoasema) – 67 min ajomatka
  • Asakusabashin asema – 2 min kävelymatka
  • Bakurochoun asema – 7 min kävelymatka
  • Akihabaran asema – 11 min kävelymatka
  • Higashi-nihombashin asema – 8 min kävelymatka
  • Bakuroyokoyaman asema – 9 min kävelymatka
  • Kuramaen asema (Asakusa) – 11 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪文殊 - ‬2 min kävelymatka
  • ‪双麺 - ‬1 min kävelymatka
  • ‪東京MEAT酒場 - ‬2 min kävelymatka
  • ‪やきとん三吉 浅草橋店 - ‬2 min kävelymatka
  • ‪ワイン食堂 浅草橋バンバール - ‬1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi

  • Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista TOKYO SKYTREE ja Tokion keisarillinen palatsi. Lisäksi Tokio International Forum -konferenssikeskus ja Kaminarimonin portti sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä. Matkailijat arvostavat majoituspaikan yleiskuntoa. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Higashi-nihombashin asema sijaitsee 8 minuutin ja Bakuroyokoyaman asema 9 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 145 huonetta
    • 12 kerrosta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
    • Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
    • Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
    • Myöhäinen uloskirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
    • Monikieliset robotit avustavat vieraita vastaanotossa sisäänkirjautumisen yhteydessä.
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lapset

    • Korkeintaan 5 vuotta vanhat lapset voivat yöpyä ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
    • Ei vauvansänkyjä
DONE

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Kattamaton itsepalvelupysäköinti paikan päällä (3000 JPY per yö)
    • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pakettiautopysäköinti paikan päällä
    • Paikan päällä rajoitetusti pysäköintipaikkoja
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 6.30–10.00
  • Ravintola
  • Jaettu mikroaaltouuni

Lasten kanssa matkustaville

  • Lapset majoittuvat ilmaiseksi (katso lisätiedot)
  • Sängyn turvalaidat

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat
  • Matkatavarasäilytys

Tilat

  • 1 rakennus/torni
  • Rakennettu vuonna 2016
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Lokeroita saatavilla

Esteettömyys

  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 80
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolille soveltuva yleinen WC
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pakettiautopysäköinti
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Visuaaliset hälyttimet käytävillä
  • Pyörätuoleja saatavilla paikan päällä
  • Kädessä pidettävät suihkupäät
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkutie sisäänkäynnille
  • Sileät lattiat julkisissa tiloissa
  • Ohut kokolattiamatto julkisissa tiloissa
  • Ohut kokolattiamatto huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Taulutelevisio

Ole kuin kotonasi

  • Säädeltävä ilmastointi ja lämmitys
  • Tohvelit
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)

Nuku hyvin

  • Pimennysverhot
  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Hierova suihkupää
  • Bidee
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Hammasharja ja -tahna
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Puhelin
  • Työtuoli

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Majoituspaikka voi periä kaupunkiveron, jonka suuruus on 100–10 000 JPY per henkilö, per yö yökohtaiseen huonehintaan perustuen. Poikkeuksia voidaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan käyttämällä varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 2000 JPY aikuisille ja 1000 JPY lapsille
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on mahdollista 3000 JPY:n suuruista lisämaksua vastaan (saatavuuden mukaan)

Pysäköinti

  • Kattamaton omatoiminen pysäköinti maksaa 3000 JPY per yö

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
Paikan päältä löytyvät palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ikkunakalterit takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club, JCB International ja Union Pay
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Henn na Hotel
Henn na Tokyo Asakusabashi
Henn na
Henn Na Tokyo Asakusabashi
Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi Hotel
Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi Tokyo
Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi Hotel Tokyo

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Omatoiminen pysäköinti maksaa 3000 JPY per yö. Pysäköintipaikkojen määrä saattaa olla rajoitettu.

Mitkä ovat majoituspaikan Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla 3000 JPY:n suuruista maksua vastaan (saatavuuden mukaan). Express-sisäänkirjautuminen sekä kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Mitä tekemistä Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Suositeltuihin vierailukohteisiin kuuluvat Kaminarimonin portti (2 km:n päässä) ja TOKYO SKYTREE (3,3 km:n päässä), sekä Tokio International Forum -konferenssikeskus (3,3 km:n päässä) ja Tokyo Dome (3,5 km:n päässä).

Tarjoaako Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi sijaitsee?

Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi sijaitsee alueella Taito. Higashi-nihombashin asema on vain 8 minuutin ja Sumida-joki vain 8 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

Henn na Hotel Tokyo Asakusabashi – arvostelut

8,6

Loistava

8,6

Siisteys

9,0

Sijainti

8,2

Henkilökunta ja palvelu

8,4

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

아침식사는 매우 만족했습니다. 가격대비 아침식사는 매우 훌륭한 편입니다.
KWONSOO, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

離JR淺草橋地鐵站很近是一個不錯的選擇
雙床型
乾濕分離還有浴缸🛁
Wolf, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

離地鐵跟JR站都很近,附近也有便利商品跟居酒屋,晚上夜歸也還有東西可以吃 飯店備有真空壓縮機(須付費),買太多東西也可以使用
yilin, 5 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Clean room and the hotel was very convenient for travel with the train station being a couple of minutes walk away
Andrew, 5 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Decent standard accomodation, good base close to station.
Christopher, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

櫃檯的假人會嚇到客人, 沒有提供免費礦泉水
SHR-JIE, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

おかげさまでアクセスも良く、清潔で何も不自由なく過ごす事ができました。
ICHIKO, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Gayet temiz güzel metroya yakın ve ucuz
Serhat, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Easy access to Metro & full of craft shops . Safe area
Gillian, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Quarto limpo e bem localizado. É o hotel bom para quem quer ficar num local próximo de linhas de metro e não quer pagar muito caro por isso.
Luciano, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

土曜泊で、この値段、この立地はよかったです
Miki, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

客室は清潔で、受付スタッフは2体のロボットでした 設備やサービスは問題なく、客室へ行くエレベーターはカードキーが無いと上がれなくなっています 朝食はバイキングですが、美味しかったです
AKIHIRO, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

廊下がカレー臭い
YOSHIAKI, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Need to offer some North American breakfast!
Sharron, 7 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Would absolutely stay here again
Philip, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Nice and beautiful room. The hotel is so nice. 20 mins from anime street by walking.
Renee, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The most efficient use of space I’ve ever seen in a Japanese hotel room. No space wasted.
Michael, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Stayed here recently and overall it was a bit of a strange experience. The room itself was decent and clean, and the location is great — that is probably the biggest plus. There was also a clothes steamer/refresher box in the room, which was a nice touch. That said, the hotel feels very bare-bones. No real amenities, just a microwave in the lobby and basic luggage storage. The biggest downside was the atmosphere — the humanoid robots at check-in were honestly quite creepy, and combined with the decor (doilies and artificial flowers), the whole place had a very odd, almost uncomfortable vibe. We also tried the vacuum packing machine in the lobby (3 × 300 yen), and the seal failed almost immediately — completely useless. Clean and well-located, but overall not a place I would stay at again.
Hana, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The area was safe, and quiet, and easily to reach to akihabara will stay again
Brandon, 5 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great place many places are in walkable distance, if not there is a train station close by.
Brian, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Nice stay
Richie, 5 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Check-in process is very easy, I can type all information before I arrive to the hotel, then I just use QR code to get my key. And, I like their luggage storage services.
Tak Wai, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Perfect location.
Gan, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

It was really close to places I need to visit and have restaurants near by. The rooms are smaller tho.
Hawa, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

不錯的一次旅遊

距離淺草橋站很近,房間內空間不錯,雖然離車站近,但隔音不錯,下次來東京還是會在入住。
Yung Hui, 4 yön matka