Town House Motel

Majoituspaikan taso: 2
Kaupungin keskustassa sijaitseva motelli, jossa käytössäsi on ulkouima-allas

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Town House Motel sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista The Monument Civic Center ja Watiki Water Park (vesipuisto). Matkailijat arvostavat majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa.

Arvostelut

7,0 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (4)

  • Siivous (pyynnöstä)
  • Ulkouima-allas
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Ilmastointi

Kodin mukavuudet (5)

  • Mikroaaltouuni
  • Oma kylpyhuone
  • Televisio
  • Ilmainen pysäköinti lähistöllä
  • Ulkouima-allasta
Nykyinen hinta on 68 €
sisältää verot ja maksut
21.10.–22.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Double Room ( 2 full beds)

  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Standard-huone, 1 keskisuuri parisänky

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Large Family Room (2 Queen and 2 Twins)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 1 makuuhuone
  • 6 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä ja 2 yhden hengen sänkyä

Small Family Room

  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä ja 1 yhden hengen sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
210 St. Joseph Street, Rapid City, SD, 57701

Lähettyvillä

  • Main Street Square - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Art Alley - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Museum of the American Bison - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • South Dakota School of Mines and Technology (koulu) - 13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • The Monument Civic Center - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • Rapid City, Etelä-Dakota (RAP-Rapid Cityn alueellinen lentokenttä) – 15 min ajomatka
  • Lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)

Ravintoloita

  • ‪Armadillos Ice Cream Shoppe - ‬2 min kävelymatka
  • ‪The Sour - ‬6 min kävelymatka
  • ‪Firehouse Brewing Company - ‬9 min kävelymatka
  • ‪Tally's Silver Spoon - ‬7 min kävelymatka
  • ‪Independent Ale House - ‬8 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Town House Motel

  • Town House Motel sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista The Monument Civic Center ja Watiki Water Park (vesipuisto). Matkailijat arvostavat majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa.

Yleistä

SISÄÄNKIRJAUTUMINEN
15.00
ULOSKIRJAUTUMINEN
10.00

Hotellin koko

    • 40 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00
    • Myöhäinen uloskirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 72 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
    • Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa

Pysäköinti

    • Ilmainen pysäköinti lähistöllä

Kuljetukset

    • Lentokenttäkuljetukset klo 20.00–8.00*

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Tilat

  • Ulkouima-allas
  • Pysäköinti polkupyörille
  • Ulkokalusteet

Esteettömyys

  • Esteettömät lentokenttäkuljetukset

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Televisio
  • Digitaalikanavat
  • Suoratoistopalvelut

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys
  • Tuuletin

Nuku hyvin

  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Pyyhkeet
  • Hammasharja ja -tahna (pyynnöstä)
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni

Muuta

  • Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla 10.00 USD:n suuruisesta lisämaksusta per henkilö (yhteen suuntaan)

Remontit ja kiinniolokaudet

Seuraavat tilat tai palvelut on suljettu 20.8.2026–31.5.2028 (päivät saattavat muuttua):
  • Uima-allas
Seuraavat tilat on suljettu tiistaisin, keskiviikkoisin, torstaisin, perjantaisin ja lauantaisin:
  • Ulkouima-allas
Seuraavat tilat on suljettu maanantaisin ja sunnuntaisin:
  • Ulkouima-allas

Lapset ja lisävuoteet

  • Lentokenttäkuljetukset maksavat alle 18-vuotiaille lapsille 10.00 USD(yhteen suuntaan)

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päältä löytyvät häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin ja ensiapupakkaus takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksuja varten annetun luottokortin haltijan nimen pitää olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express ja Discover
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Town House Motel Rapid City
Town House Rapid City
Town House Motel Motel
Town House Motel Rapid City
Town House Motel Motel Rapid City

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Town House Motel ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Town House Motel tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Onko majoituspaikassa Town House Motel uima-allas?

Kyllä, täällä on ulkouima-allas. Uima-allas on suljettu 20.8.2026–31.5.2028 (päivät saattavat muuttua).

Salliiko Town House Motel lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Town House Motel pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Valitettavasti ei, mutta lähistöltä löytyy ilmaisia pysäköintipaikkoja.

Tarjoaako Town House Motel lentokenttäkuljetuspalvelun?

Kyllä, lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla klo 20.00–8.00. Veloitus on 10.00 USD per henkilö yhteen suuntaan.

Mitkä ovat majoituspaikan Town House Motel sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Mitä tekemistä Town House Motel ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Lämpimämpinä kuukausina voit harrastaa monenlaisia aktiviteetteja lähistöllä, esimerkiksi uida. Lähistöllä oleviin aktiviteettimahdollisuuksiin kuuluu kasino. Town House Motel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan.

Millaisella alueella Town House Motel sijaitsee?

Town House Motel sijaitsee alueella Historic Rapid City. The Monument Civic Center on vain 15 minuutin ja Main Street Square vain 7 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

Town House Motel – arvostelut

7,0

Hyvä

7,4

Siisteys

7,6

Sijainti

8,2

Henkilökunta ja palvelu

6,6

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

I would stay again. A little noisy. Si
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Look for good price deal, else you have better options.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

I must mention the employees working at this hotel. They are all so nice whether the lady stopped working and went to the lobby room to give me coffee or the young housekeeper gave me extra soup. Their smiles were genuine.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Clean but a little worse for wear. Close to town. This is good for folks on a budget.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

The sign for the front was broken so I thought the property was abandoned at first. The caretaker was incredibly friendly and the lobby had cats, so that was nice. The other tenants of the building are boisterous, but friendly enough. While it's definitely a downscale/scuzzy sort of place, it didn't feel uncomfortable to stay.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Better than expected given some negative reviews. The registration clerk was excellent in solving issues and very pleasant
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Nice location and the staff is great but it is in serious need of some maintenance. There was an 1/2” gap under our door and it was an exterior door. There isn’t even an ice machine or coffee in the rooms.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

We checked the room out and it was not a good place. We did not stay nor were we offered our money back. The picture online did not reflect what we actually saw.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Great staff nice room
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Had to search for someone to check me in. Took about 1/2 hour. Everything was dilapidated. Room was just ok. Tv had only 3 channels. Smoking is apparently allowed so I breathed tobacco fumes all night. Spent one night and paid to cancel the next two nights. Better to pay more for a decent motel.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Good stay
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

The room itself was semi clean. The sink dripped underneath every time you used it. The towels were out in the room by the sink and the toilet and tub are in the bathroom itself. There were no doors on a lot of of the rooms. The bed was extremely lumpy and so was the pillow. Pool was not open. Air-conditioning was loud and not always accurate.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

The pool is out of service. The attendant we hardly at the desk. Called 3 times, no answer so left messages to see if we could check in early. Never a call back since we got there first. The place in not kept up. Bathroom nozzle in the tub is coming out of the wall. You have to ask her for ice too since no ice making machine. We got out of there quick the next morning and changed our stay to Travelodge.
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

The woman at the desk was very nice. However, the office wasn’t even open until after 8:30 a.m. When the door was finally unlocked, she still hadn’t made the coffee. The second day we were there she did a little better, but the office still wasn’t open until after 8:30 a.m. The rooms on the other hand were horrible. The furniture inside looked like it had been bought at a garage sale. In one of the broken drawers of the dresser, we found the smoke detector. There was no door on the bathroom so if you like privacy, forget it. It wasn’t exactly in the best part of town.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

great location downtown and the room was spotless
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Convenient to sight seeing
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

It is an old motel with reasonable price and very close to president walking tour.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very friendly. Old place but remodeled and clean.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Check in was quick and easy. Property is a bit dated, but rooms were clean and comfortable. Staff was very nice. Would stay again.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Got to the motel around 8:30 to 9 PM. Door was locked with a piece of paper taped to the door, instructing me to call a number for help. I did, multiple times. No answer whatsoever. I had to find alternate arrangements.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location in downtown Rapid City.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

It was very nice
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Friendly service
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

It was clean, up dated room, and staff was very friendly and helpful.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Nothing fancy, but very clean and staff was very helpful and nice. I would stay again.