Samana Wasi Urpicha
Majoituspaikan taso: 2
Hotelli helpon matkan päässä kohteesta Plaza de Armas
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Samana Wasi Urpicha valokuvagalleria





Samana Wasi Urpicha sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Plaza de Armas.
Arvostelut
9,09,0 kautta 10.
Upea
Suositut palvelut/mukavuudet
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi
- Pyykinpesutilat
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
- Savuton
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (7)
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (7)
- Päivittäinen siivous
- Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
- Itsepalvelupesula
- Concierge-palvelut
- Matkatavarasäilytys
- Kiertoajelu-/lippupalvelu
- Lokeroita saatavilla
Kodin mukavuudet (4)
Kodin mukavuudet (4)
- Televisio
- Päivittäinen siivous
- Pyykinpesutilat
- Hiustenkuivaaja
Nykyinen hinta on 31 €
31 €
29.8.–30.8.
Huonevaihtoehdot
Tarkista näiden päivien saatavuus
Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 2/2 huonetta
Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen comfort-huone (kaksi sänkyä), parveke, kaupunkinäköala kuvat

Kahden hengen comfort-huone (kaksi sänkyä), parveke, kaupunkinäköala
- Näkymä kaupungille
- 26 m²
- 1 makuuhuone
- 4 henkilöä
- 2 parisänkyä
- Ilmainen Wi-Fi
Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen comfort-huone, parveke, kaupunkinäköala kuvat

Kahden hengen comfort-huone, parveke, kaupunkinäköala
- Näkymä kaupungille
- 28 m²
- 1 makuuhuone
- 2 henkilöä
- 1 keskisuuri parisänky
- Ilmainen Wi-Fi
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Hotel Inkasabios Cusco
Tahuantinsuyo
Hotel Inkasabios Cusco
Tahuantinsuyo
- Ilmainen aamiainen
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
9.8 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 153 arvostelua
9,8
Poikkeuksellisen hyvä
153 arvostelua
Hinta on 40 €
40 €
29.8.–30.8.

hotel del sur
Cuscon historiallinen keskusta
hotel del sur
Cuscon historiallinen keskusta
- Ilmainen aamiainen
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
8.2 kautta 10, Erittäin hyvä, 136 arvostelua
8,2
Erittäin hyvä
136 arvostelua
Hinta on 31 €
31 €
29.8.–30.8.

Hotel Valle Andino
Cuscon historiallinen keskusta
Hotel Valle Andino
Cuscon historiallinen keskusta
- Ilmainen aamiainen
- Lentokenttäkuljetukset
- Ilmainen Wi-Fi
- Pyykinpesutilat
8.6 kautta 10, Loistava, 97 arvostelua
8,6
Loistava
97 arvostelua
Hinta on 25 €
25 €
9.9.–10.9.

Wayra Dreams Hotel
Progreso
Wayra Dreams Hotel
Progreso
- Lentokenttäkuljetukset
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
7.6 kautta 10, Hyvä, 50 arvostelua
7,6
Hyvä
50 arvostelua
Hinta on 15 €
15 €
1.9.–2.9.

Illa B&B
Cuscon historiallinen keskusta
Illa B&B
Cuscon historiallinen keskusta
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Pyykinpesutilat
- Savuton
8.4 kautta 10, Erittäin hyvä, 70 arvostelua
8,4
Erittäin hyvä
70 arvostelua
Hinta on 27 €
27 €
2.9.–3.9.

Hotel Paradis Suite - Cusco
La Florida
Hotel Paradis Suite - Cusco
La Florida
- Uima-allas
- Ilmainen aamiainen
- Kylpylä
- Lentokenttäkuljetukset
8.0 kautta 10, Erittäin hyvä, 170 arvostelua
8,0
Erittäin hyvä
170 arvostelua
Hinta on 60 €
60 €
29.8.–30.8.

Afma Cusco
Cuscon historiallinen keskusta
Afma Cusco
Cuscon historiallinen keskusta
- Ilmainen aamiainen
- Ilmainen Wi-Fi
- Pyykinpesutilat
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
9.6 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 9 arvostelua
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
9 arvostelua
Hinta on 45 €
45 €
29.8.–30.8.

Central Market Hotel San Pedro
Cuscon historiallinen keskusta
Central Market Hotel San Pedro
Cuscon historiallinen keskusta
- Ilmainen aamiainen
- Lentokenttäkuljetukset
- Ilmainen Wi-Fi
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
7.8 kautta 10, Hyvä, 24 arvostelua
7,8
Hyvä
24 arvostelua
Hinta on 34 €
34 €
30.8.–31.8.

Hotel Casablanca
Cuscon historiallinen keskusta
Hotel Casablanca
Cuscon historiallinen keskusta
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Baari
- Pyykinpesutilat
8.2 kautta 10, Erittäin hyvä, 60 arvostelua
8,2
Erittäin hyvä
60 arvostelua
Hinta on 30 €
30 €
29.8.–30.8.

Royal Inn Cusco Hotel
Ttio Sur
Royal Inn Cusco Hotel
Ttio Sur
- Ilmainen aamiainen
- Lentokenttäkuljetukset
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
8.4 kautta 10, Erittäin hyvä, 121 arvostelua
8,4
Erittäin hyvä
121 arvostelua
Hinta on 61 €
61 €
20.9.–21.9.
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!
Tietoja alueesta

Alameda Pachacutec D-6, Cusco, Cusco, 084
Lähettyvillä
- Inka Pachacútec -monumentti - 1 min kävelymatka - 0.1 km:n päässä
- Cuscon San Antonio Abadin kansallinen yliopisto - 3 min ajomatka - 1.5 km:n päässä
- Coricancha - 3 min ajomatka - 1.9 km:n päässä
- San Pedron markkinat - 6 min ajomatka - 1.9 km:n päässä
- Plaza de Armas - 8 min ajomatka - 2.3 km:n päässä
Liikkuminen
- Cusco (CUZ-Alejandro Velasco Asteten kansainvälinen lentokenttä) – 7 min ajomatka
- Cusco Wanchaqin asema – 12 min kävelymatka
- San Pedron asema – 26 min kävelymatka
- Poroyn asema – 29 min ajomatka
Ravintoloita
- Emiliana Restaurant - 11 min kävelymatka
- Mama Jama - 9 min kävelymatka
- Chifa Capon - 7 min kävelymatka
- La Quinta - 12 min kävelymatka
- Izis Oda
Tietoja majoituspaikasta
Samana Wasi Urpicha
- Samana Wasi Urpicha sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Plaza de Armas.
Yleistä
Hotellin koko
- 18 huonetta
Saapuminen/lähteminen
- Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 11.00.
- Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
- Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 16 vuotta
- Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen
- Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
- Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 12.00 jälkeen
- Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänkirjautumisen vaatimukset
- Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
- Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
- Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 16
Lemmikit
- Lemmikit yöpyvät ilmaiseksi (vain koirat ja kissat)
Internet
- Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
- Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
Pysäköinti
- Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä
Muut tiedot
- Savuton majoituspaikka
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Palvelut
- Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
- Concierge-palvelut
- Kiertoajelu-/lippupalvelu
- Pyykinpesutilat
- Matkatavarasäilytys
Tilat
- Lokeroita saatavilla
Huoneen palvelut/mukavuudet
Viihdykettä
- Televisio
Ole kuin kotonasi
- Lämmitys
Nauti olostasi
- Parveke
Henkilökohtainen hygienia
- Saippua ja sampoo
- Hiustenkuivaaja
- Vessapaperi
Yhteydenpito
- Ilmainen Wi-Fi (nopeus 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
Muuta
- Päivittäinen siivous
Maksut ja käytännöt
Pakolliset lisämaksut
Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
- Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Perun arvonlisävero (korkeintaan 18 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Perun asukkaita. Poikkeus koskee vain Perussa tapahtuvia majoituksia, jotka kestävät korkeintaan 60 päivää.
Lapset ja lisävuoteet
- Perussa alle 18-vuotiaat lapset eivät yleensä saa oleskella majoituspaikassa ilman vanhempaa, laillista huoltajaa tai asianmukaisesti valtuutettua henkilöä. Mukana olevilta aikuisilta voidaan pyytää sekä heidän että lapsen henkilöllisyystodistus sekä notaarin asianmukaisesti vahvistamat todistusasiakirjat. Jos matkustat lasten kanssa, kysy lisäohjeita Perun konsulaatista ennen matkaa.
Käytännöt
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Perun lain mukaisesti yli 2 000 PEN:n tai 500 USD:n suuruisia käteismaksuja ei hyväksytä. Näitä summia suuremmat maksut on maksettava luottokortilla tai muilla majoituspaikan ja paikallisen lain hyväksymillä tavoilla. Maksuja ei voi jakaa eri valuutoille.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 660
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Usein kysytyt kysymykset
Salliiko Samana Wasi Urpicha lemmikit?
Kyllä, kissat ja koirat yöpyvät ilmaiseksi.
Tarjoaako Samana Wasi Urpicha pys äköintipaikkoja paikan päällä?
Samana Wasi Urpicha ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.
Mitkä ovat majoituspaikan Samana Wasi Urpicha sisään- ja uloskirjautumisajat?
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 11.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.
Löytyykö majoituksesta Samana Wasi Urpicha yksityisiä ulkotiloja?
Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy parveke.
Millaisella alueella Samana Wasi Urpicha sijaitsee?
Samana Wasi Urpicha sijaitsee vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Cuscon käsiteollisuuskeskus ja 16 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Mercado de Ttion markkinat.