Saygın Beşiktaş

Kaupungin keskustassa sijaitseva hotelli lyhyen matkan päässä kohteesta Bosphorus

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Saygın Beşiktaş sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Bosphorus ja Ciragan Palace Kempinski. Lisäksi Taksim-aukio ja Galata-torni sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lähellä: Maçkan köysirata-asema sijaitsee vain 13 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kylpylä
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesutilat

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Kylpyläpalvelut
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmastointi
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Pesulapalvelu
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Concierge-palvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Lokeroita saatavilla

Kodin mukavuudet (6)

  • Ilmaisia vauvansänkyjä
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita saatavilla
  • Oma kylpyhuone
  • Päivittäinen siivous
  • Pimennysverhot
  • Hissi
Nykyinen hinta on 114 €
sisältää verot ja maksut
30.8.–31.8.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 9/9 huonetta

Standard-huone

  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe-huone, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 24 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Neljän hengen premium-huone, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 26 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Neljän hengen superior-huone, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe-huone, parveke, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Elite-sviitti, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 50 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard Room

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä TAI 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe Room

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Superior Quadruple Room

  • 4 henkilöä
  • 1 vuodesohva (125–150 cm leveä) ja 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
YENILIK SOKAK NO 30, Istanbul, BESIKTAS, 34353

Lähettyvillä

  • Besiktasin lauttasatama - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Bosphorus - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Yildiz - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Ciragan Palace Kempinski - 15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • Dolmabahçen palatsi - 17 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • Sabiha Gökçenin kansainvälinen lentokenttä (SAW) – 58 min ajomatka
  • Istanbul (IST) – 46 min ajomatka
  • Uskudar-asema – 21 min kävelymatka
  • Beyoglun asema – 7 min ajomatka
  • Sirkecin Marmaray-asema – 12 min ajomatka
  • Maçkan köysirata-asema – 13 min kävelymatka
  • Taşkışlan köysirata-asema – 19 min kävelymatka
  • Kabatasin raitiovaunupysäkki – 22 min kävelymatka
  • Lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)

Ravintoloita

  • ‪Berf INN Coffee Shop - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Kimchi Beşiktaş - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Beer Angel - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Manhattan Coffee & More - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Pasta Vera Beşiktaş - ‬1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Saygın Beşiktaş

  • Saygın Beşiktaş sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Bosphorus ja Ciragan Palace Kempinski. Lisäksi Taksim-aukio ja Galata-torni sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lähellä: Maçkan köysirata-asema sijaitsee vain 13 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 35 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
DONE

Lemmikit

    • Ei lemmikkejä tai avustajaeläimiä
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 50+ Mbit/s)
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä
DONE

Kuljetukset

    • Lentokenttäkuljetukset pyynnöstä (saatavilla ympäri vuorokauden)*
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Yksityinen ruokailu

Työskentely

  • Coworking-työtiloja

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Romantiikkapaketteja

Tilat

  • Tallelokero vastaanotossa
  • Kylpyläpalvelut
  • Lokeroita saatavilla

Esteettömyys

  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 76
  • Esteettömät lentokenttäkuljetukset
  • Viittomakieltä osaava henkilökunta
  • Luiska pääsisäänkäynnillä
  • Vipuovenkahvat
  • Suuret matot huoneissa
  • Laattalattiat huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 75-tuumainen älytelevisio
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys
  • Minibaari (osa tuotteista ilmaisia)
  • Tohvelit
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)

Nuku hyvin

  • Hypoallergeeniset vuodevaatteet
  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet
  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Select Comfort -patja
  • Ilmainen vauvansänky

Nauti olostasi

  • Lämmitetyt lattiat

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Vain suihku
  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 50+ Mbit/s)

Ruoka ja juoma

  • Samppanjapalvelu
  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Opaskirjoja/suosituksia
  • Paikallisia karttoja

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluvat syväkudoshieronta, kuumakivihieronta, urheiluhieronta ja klassinen hieronta.

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla 60 EUR:n suuruisesta lisämaksusta per ajoneuvo (yhteen suuntaan)

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Hierontapalvelut ja kylpylähoidot on varattava majoituspaikasta ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa
Majoituspaikan rekisteröintinumero 27079
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Saygın Beşiktaş lemmikit?

Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Saygın Beşiktaş pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Saygın Beşiktaş ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.

Tarjoaako Saygın Beşiktaş lentokenttäkuljetuspalvelun?

Kyllä, lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla.Veloitus on 60 EUR per ajoneuvo yhteen suuntaan.

Mitkä ovat majoituspaikan Saygın Beşiktaş sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Mitä tekemistä Saygın Beşiktaş ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Saygın Beşiktaş tarjoaa asiakkaiden käyttöön kylpyläpalvelut.

Millaisella alueella Saygın Beşiktaş sijaitsee?

Saygın Beşiktaş sijaitsee alueella Beşiktaş. Bosphorus on vain 8 minuutin ja Dolmabahçen palatsi vain 16 minuutin kävelymatkan päässä.