Hôtel de la paix
Majoituspaikan taso: 3
Hotelli sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Jemaa el-Fnaa
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Hôtel de la paix valokuvagalleria





Hôtel de la paix sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Jemaa el-Fnaa ja Marrakech Plaza. Lisäksi tämä hotelli sijaitsee lyhyen ajomatkan päässä kohteesta Majorellen puutarha.
Arvostelut
7,47,4 kautta 10.
Hyvä
Suositut palvelut/mukavuudet
- Ilmainen Wi-Fi
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (6)
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (6)
- Päivittäinen siivous
- Aamiainen saatavilla
- Kahvila
- Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
- Matkatavarasäilytys
- Kiertoajelu-/lippupalvelu
Nykyinen hinta on 39 €
39 €
sisältää verot ja maksut
25.8.–26.8.
Huonevaihtoehdot
Tarkista näiden päivien saatavuus
Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen classic-huone (yksi tai kaksi sänkyä), näköala pihalle kuvat

Kahden hengen classic-huone (yksi tai kaksi sänkyä), näköala pihalle
7,67,6 kautta 10
Hyvä
4 arvostelua
(4 arvostelua)
- 20 m²
- 1 makuuhuone
- 2 henkilöä
- 2 keskisuurta parisänkyä ja 1 yhden hengen sänky
- Ilmainen Wi-Fi
Samankaltaisia majoituspaikkoja

The Central House Marrakech Medina - Hostel
Medina
The Central House Marrakech Medina - Hostel
Medina
- Uima-allas
- Lentokenttäkuljetukset
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
9.4 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 259 arvostelua
9,4
Poikkeuksellisen hyvä
259 arvostelua
Hinta on 53 €
53 €
sisältää verot ja maksut
26.8.–27.8.

Riad Le Dromadaire Bleu by Weekome
Medina
Riad Le Dromadaire Bleu by Weekome
Medina
- Lentokenttäkuljetukset
- Pyykinpesutilat
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
8.6 kautta 10, Loistava, 101 arvostelua
8,6
Loistava
101 arvostelua

Dar Pamella
Medina
Dar Pamella
Medina
- Ilmainen aamiainen
- Lentokenttäkuljetukset
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
8.8 kautta 10, Loistava, 160 arvostelua
8,8
Loistava
160 arvostelua
Hinta on 58 €
58 €
sisältää verot ja maksut
10.9.–11.9.

Hotel Safia
Gueliz
Hotel Safia
Gueliz
- Uima-allas
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Baari
7.8 kautta 10, Hyvä, 427 arvostelua
7,8
Hyvä
427 arvostelua
Hinta on 49 €
49 €
sisältää verot ja maksut
1.9.–2.9.

Riad Roummana Marrakech
Medina
Riad Roummana Marrakech
Medina
- Ilmainen aamiainen
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Pyykinpesutilat
9.2 kautta 10, Upea, 103 arvostelua
9,2
Upea
103 arvostelua
Hinta on 57 €
57 €
sisältää verot ja maksut
25.8.–26.8.

Hotel Atlas
Medina
Hotel Atlas
Medina
- Ilmainen Wi-Fi
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
7.6 kautta 10, Hyvä, 182 arvostelua
7,6
Hyvä
182 arvostelua
Hinta on 25 €
25 €
sisältää verot ja maksut
25.8.–26.8.

Relax Hotel Marrakech
Gueliz
Relax Hotel Marrakech
Gueliz
- Uima-allas
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
8.2 kautta 10, Erittäin hyvä, 435 arvostelua
8,2
Erittäin hyvä
435 arvostelua
Hinta on 65 €
65 €
sisältää verot ja maksut
25.8.–26.8.

Riad La Petite Majorelle
Gueliz
Riad La Petite Majorelle
Gueliz
- Kylpylä
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
9.8 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 16 arvostelua
9,8
Poikkeuksellisen hyvä
16 arvostelua
Hinta on 55 €
55 €
sisältää verot ja maksut
25.8.–26.8.

Riad des Remparts
Medina
Riad des Remparts
Medina
- Ilmainen aamiainen
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
7.4 kautta 10, Hyvä, 3 arvostelua
7,4
Hyvä
3 arvostelua
Hinta on 47 €
47 €
sisältää verot ja maksut
26.8.–27.8.

Hotel Toulousain
Gueliz
Hotel Toulousain
Gueliz
- Uima-allas
- Lentokenttäkuljetukset
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
7.6 kautta 10, Hyvä, 186 arvostelua
7,6
Hyvä
186 arvostelua
Hinta on 56 €
56 €
sisältää verot ja maksut
25.8.–26.8.
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!
Tietoja alueesta

46 Quartier Bouloukat, Marrakech, Marrakech, 40000
Lähettyvillä
- Jemaa el-Fnaa - 1 min kävelymatka - 0.1 km:n päässä
- Koutoubian moskeija - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
- Souk Semmarine - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
- Le Jardin Secretin puutarha - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
- Marrakechin museo - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
Liikkuminen
- Marrakech (RAK-Menara) – 17 min ajomatka
- Marrakechin keskusrautatieasema – 13 min ajomatka
Ravintoloita
- Argana - 4 min kävelymatka
- Grand Terrasse Du Cafe Glacier - 2 min kävelymatka
- Chez Lamine Hadj Mustapha - 4 min kävelymatka
- Cafe Medina Rouge - 6 min kävelymatka
- Grand Hotel Tazi - 3 min kävelymatka
Tietoja majoituspaikasta
Hôtel de la paix
- Hôtel de la paix sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Jemaa el-Fnaa ja Marrakech Plaza. Lisäksi tämä hotelli sijaitsee lyhyen ajomatkan päässä kohteesta Majorellen puutarha.
Yleistä
Hotellin koko
- 15 huonetta
Saapuminen/lähteminen
- Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 11.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
- Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 15 vuotta
- Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.3
Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen
- Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
- Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänkirjautumisen vaatimukset
- Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
- Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
- Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 15
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Internet
- Ilmainen Wi-Fi huoneissa
Pysäköinti
- Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä
Muut tiedot
- Merkityt tupakointialueet
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ruoka ja juoma
- Mannermainen aamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 8.00–11.00
- Kahvila
Palvelut
- Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
- Kiertoajelu-/lippupalvelu
- Matkatavarasäilytys
Huoneen palvelut/mukavuudet
Henkilökohtainen hygienia
- Yksityinen kylpyhuone
- Ilmaiset hygieniatuotteet
- Pyyhkeet
- Vessapaperi
Yhteydenpito
- Ilmainen Wi-Fi
Muuta
- Päivittäinen siivous
Maksut ja käytännöt
Pakolliset lisämaksut
Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
- Kaupungin perimä vero: 13.20 MAD per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
- Mannermainen aamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 40 MAD aikuisille ja 40 MAD lapsille
Käytännöt
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Tunnetaan myös nimellä
Hôtel de la paix Hotel
Hôtel de la paix Marrakech
Hôtel de la paix Hotel Marrakech
Usein kysytyt kysymykset
Salliiko Hôtel de la paix lemmikit?
Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.
Tarjoaako Hôtel de la paix pysäköintipaikkoja paikan päällä?
Hôtel de la paix ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.
Mitkä ovat majoituspaikan Hôtel de la paix sisään- ja uloskirjautumisajat?
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 11.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.3.
Onko majoituspaikassa Hôtel de la paix kasino?
Ei, tässä hotellissa ei ole kasinoa, mutta lähistöllä sijaitsevat Le Grand Casino de La Mamounia (13 minuutin kävelymatkan päässä) ja Marrakechin kasino (4 minuutin ajomatkan päässä).
Millaisella alueella Hôtel de la paix sijaitsee?
Hôtel de la paix sijaitsee vain 2 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Jemaa el-Fnaa ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Medinan souk.