Saint George Gournes Bay

Majoituspaikan taso: 4
Rannalla sijaitseva hotelli, jossa käytössäsi on ravintola ja allasbaari

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Saint George Gournes Bay sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Star Beach Water Park. Paikan päällä oleva ravintola on täydellinen paikka nauttia ateria. Lisäksi voit viettää aikaa kauden mukaisessa ulkouima-altaassa tai rentoutua drinkin äärellä baarissa. Allasbaari, lastenallas ja välipalabaari/deli kuuluvat muihin majoituspaikan palveluihin.

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmainen aamiainen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Lähellä rantaa
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Rantapyyhkeitä
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Lastenallas
  • Allasbaari
  • Huoneessa tarjottava lastenhoito
  • Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa
  • Puutarha
  • Yhteinen olohuone
  • Välipalabaari/deli

Perheille (6)

  • Lastenallas
  • Huoneessa tarjottava lastenhoito (lisämaksusta)
  • Oma kylpyhuone
  • Televisio
  • Puutarha
  • Kalustettu parveke tai patio
Nykyinen hinta on 118 €
sisältää verot ja maksut
11.9.–12.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 10/10 huonetta

Kahden hengen deluxe-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä puutarhaan
  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen deluxe-huone (yksi tai kaksi sänkyä), merinäköala

  • Näkymä merelle
  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen superior-huone

  • Näkymä puutarhaan
  • 28 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen superior-huone, merinäköala

  • Näkymä merelle
  • 28 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Junior-sviitti, 1 makuuhuone, merinäköala

  • Näkymä merelle
  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 2 vuodesohvaa (74–100 cm leveää)
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe-sviitti, 2 makuuhuonetta

  • Näkymä merelle
  • 45 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 4 yhden hengen sänkyä ja 2 vuodesohvaa (74–100 cm leveää)
  • Ilmainen Wi-Fi

Junior-sviitti, 1 makuuhuone

  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone

  • 10 henkilöä
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone

  • 10 henkilöä
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone

  • 4 henkilöä
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Eleftheriou Venizelou, Gournes Gouvon, Hersonissos, Crete, 715 00

Lähettyvillä

  • Cretaquarium - 12 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • O Kosmos ton Dinosauron - 3 min ajomatka - 3.1 km:n päässä
  • Star Beach Water Park - 12 min ajomatka - 18.2 km:n päässä
  • Stalisin ranta - 16 min ajomatka - 23.1 km:n päässä
  • Iraklionin satama - 17 min ajomatka - 17.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Iraklion (HER-Níkos Kazantzákis) – 19 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Goody’s Burger House - ‬13 min ajomatka
  • ‪Romantic Bar - ‬13 min ajomatka
  • ‪Sirtaki Family Tavern - ‬9 min ajomatka
  • ‪Ambrosia Taverna - ‬10 min kävelymatka
  • ‪Cibus - ‬10 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Saint George Gournes Bay

  • Saint George Gournes Bay sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Star Beach Water Park. Paikan päällä oleva ravintola on täydellinen paikka nauttia ateria. Lisäksi voit viettää aikaa kauden mukaisessa ulkouima-altaassa tai rentoutua drinkin äärellä baarissa. Allasbaari, lastenallas ja välipalabaari/deli kuuluvat muihin majoituspaikan palveluihin.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 40 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 3.00.
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–23.00
    • Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 25+ Mbit/s)
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
DONE

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen päivittäin klo 7.30–10.00
  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Allasbaari
  • Kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Välipalabaari/deli

Lasten kanssa matkustaville

  • Lastenallas
  • Huoneessa tarjottava lastenhoito (lisämaksusta)
  • Lasten pelejä
  • Pistokesuojat
  • Lastenrattaat

Aktiviteetteja

  • Pääsy rannalle

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Hääpalvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Rantapyyhkeet
  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Romantiikkapaketteja

Tilat

  • Puutarha
  • Hyttysverkot
  • Yhteinen olohuone
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Ulkokalusteet

Esteettömyys

  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuvan vastaanottotiskin korkeus (senttimetriä): 70
  • Kaiteet portaikoissa
  • Portaikon kaiteen korkeus (cm): 80
  • Ylempiin kerroksiin pääsee vain portaita pitkin
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Televisio

Ole kuin kotonasi

  • Säädeltävä ilmastointi ja lämmitys
  • Kylpytakit ja tohvelit
  • Silitysrauta-/lauta
  • Hyönteispuitteet

Nuku hyvin

  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet

Nauti olostasi

  • Kalustettu parveke/patio

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Vain suihku
  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 25+ Mbit/s)
  • Sähköadapterit/laturit

Ruoka ja juoma

  • Samppanjapalvelu
  • Syöttötuoli

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone)
  • Opaskirjoja/suosituksia
  • Paikallisia karttoja
  • Ravintolaopas

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupunki perii veron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. välisenä aikana 3.00 EUR per majoitustila per yö
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 10.00 EUR per majoitustila per yö

Lapset ja lisävuoteet

  • Huoneessa tarjottava lastenvahtipalvelu on saatavilla lisämaksua vastaan

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Uima-allasta voi käyttää klo 9.00–19.00
  • Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä 01. toukokuuta – 31. lokakuuta

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 500 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 1039K014A3199300
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

San Giorgio Gournes Bay
Saint George Gournes Bay Hotel
Saint George Gournes Bay Hersonissos
Saint George Gournes Bay Hotel Hersonissos

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Saint George Gournes Bay uima-allas?

Kyllä, täällä on kauden mukainen ulkouima-allas ja lastenallas. Asiakkaat voivat käyttää uima-allasta klo 9.00–19.00.

Salliiko Saint George Gournes Bay lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Saint George Gournes Bay pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Saint George Gournes Bay sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 3.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Mitä tekemistä Saint George Gournes Bay ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Saint George Gournes Bay tarjoaa asiakkaiden käyttöön kauden mukaisen uima-altaan ja puutarhan.

Tarjoaako Saint George Gournes Bay ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Löytyykö majoituksesta Saint George Gournes Bay yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy kalustettu parveke tai patio.