Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende

Majoituspaikan taso: 3
Kongressikeskuksen yhteydessä sijaitseva lemmikkieläimille sopiva hotelli, jonka palveluihin kuuluu ulkouima-allas, lähellä on San Miguel Arcángelin kirkko

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteista San Miguel Arcángelin kirkko ja La Grutan kylpylä. Asiakkaat voivat hemmotella itseään hierontahoidoilla ja ostaa purtavaa kahvilasta. Majoituspaikan muihin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli.

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmainen aamiainen
  • Kylpylä
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti saatavilla

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Ulkouima-allas
  • Maksullinen valet-pysäköinti
  • Uima-allasbaari
  • Kahvila
  • Kylpyläpalvelut
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa
  • Kirjasto
  • Takka aulassa

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Päivittäinen siivous
  • Pyykinpesutilat
  • Ulkouima-allasta
  • Välipalabaari/deli
  • Ruokakauppa/elintarvikemyymälä

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 10/10 huonetta

Classic-sviitti

7,0 kautta 10
Hyvä
(2 arvostelua)
  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Comfort-sviitti, näköala pihalle

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe-sviitti, 2 parisänkyä, näköala pihalle

  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Comfort-sviitti, parveke, näköala pihalle

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Comfort-sviitti

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Comfort-sviitti, parveke, näköala uima-altaalle

  • 40 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 5 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Tavanomainen huvila

  • 100 m²
  • 6 makuuhuonetta
  • 20 henkilöä
  • 2 parisänkyä, 4 suurta parisänkyä ja 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Suite 2

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Suite 4

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Suite 1

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Cjon. de Loreto Zona Centro, 29, San Miguel de Allende, GTO, 37700

Lähettyvillä

  • Mercado de Artesaniasin markkinat - 1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • San Miguel de Allenden yleinen kirjasto - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Museo Histórico de San Miguel de Allende - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Allenden puutarha - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • San Miguel Arcángelin kirkko - 7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Querétaron kansainvälinen lentoasema (QRO) – 86 min ajomatka
  • Lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)

Ravintoloita

  • ‪Lavanda - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Inside Cafe - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Bastardo Sma - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Las Enchiladas - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Tacos El Brasero - ‬7 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende

  • Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteista San Miguel Arcángelin kirkko ja La Grutan kylpylä. Asiakkaat voivat hemmotella itseään hierontahoidoilla ja ostaa purtavaa kahvilasta. Majoituspaikan muihin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 7 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 72 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lapset

    • Lapset eivät välttämättä saa ilmaista aamiaista.
DONE

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan (vain koirat, korkeintaan 1, korkeintaan 5 kg per lemmikki)*
    • Avustajaeläimet tervetulleita
    • Tietyin rajoituksin*
    • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
    • Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 50+ Mbit/s)
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Turvallisen ja kattamaton valet-pysäköinti paikan päällä (300 MXN per yö; ilman kulkurajoituksia)
    • Pysäköinti saatavilla vuorokauden ympäri 200 metrin etäisyydellä majoituspaikasta (350 MXN per yö)
DONE

Kuljetukset

    • Lentokenttäkuljetukset pyynnöstä (saatavilla ympäri vuorokauden)*
DONE

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet (sakkoja veloitetaan)

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen päivittäin klo 8.00–12.00
  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Uima-allasbaari
  • Kahvila
  • Kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Ilmaiset päivittäiset hotellinjohtajan kutsut
  • Välipalabaari/deli

Lasten kanssa matkustaville

  • Elintarvikemyymälä

Aktiviteetteja

  • Viinitilaretkiä lähistöllä

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Hääpalvelut

Tilat

  • Tallelokero vastaanotossa
  • Kirjasto
  • Takka aulassa
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Yhteinen olohuone
  • Ulkouima-allas
  • Kylpyläpalvelut
  • Lokeroita saatavilla

Esteettömyys

  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 50+ Mbit/s)

Muuta

  • Päivittäinen siivous

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluu hierontapalvelu.

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • Takuumaksu vaurioiden varalle: 500 MXN per yöpyminen

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla 8000 MXN:n suuruisesta lisämaksusta per ajoneuvo (menopaluu). Korkeintaan 3 henkilöä.

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikkitakuumaksu: 500 MXN per yöpyminen
  • Lemmikeistä veloitetaan 500 MXN:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per päivä

Pysäköinti

  • Kattamaton valet-pysäköinti maksaa 300 MXN per yö ilman kulkurajoituksia
  • Pysäköinti lähistöllä 350 MXN:n suuruista maksua vastaan per yö (200 metrin:n päässä; avoinna vuorokauden ympäri)

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Uima-allasta voi käyttää klo 8.00–21.00
  • Hierontapalvelut ja kylpylähoidot on varattava majoituspaikasta ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express ja Discover
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Casa Loreto San Miguel Allende
Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende Hotel
Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende San Miguel de Allende

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende uima-allas?

Kyllä, täällä on ulkouima-allas. Asiakkaat voivat käyttää uima-allasta klo 8.00–21.00.

Salliiko Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende lemmikit?

Kyllä, koirat ovat tervetulleita (korkeintaan 1). Kukin lemmikki saa painaa korkeintaan 5 kg. 500 MXN:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per päivä, ja lisäksi asiakkaiden tulee maksaa 500 MXN:n suuruinen takuumaksu per yöpyminen. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja. Ruoka- ja vesikulhot ovat käytettävissä. Joitakin rajoituksia voidaan soveltaa, ota yhteyttä majoituspaikkaan saadaksesi lisätietoja.

Tarjoaako Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Valet-pysäköinti maksaa 300 MXN per yö.

Tarjoaako Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende lentokenttäkuljetuspalvelun?

Kyllä, lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla.Veloitus on 8000 MXN per ajoneuvo menopaluu.

Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Mitä tekemistä Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan ja kylpyläpalvelut.

Tarjoaako Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende sijaitsee?

Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende sijaitsee alueella Zona Centro. San Miguel Arcángelin kirkko on vain 8 minuutin ja San Miguel de Allenden yleinen kirjasto vain 4 minuutin kävelymatkan päässä.