Hotel Wisata Samosir By Helocus
Majoituspaikan taso: 2
Hotelli kaupungin keskustassa
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Hotel Wisata Samosir By Helocus valokuvagalleria





Kohteessa Samosir vieraillessasi Hotel Wisata Samosir By Helocus on loistava vaihtoehto.
Suositut palvelut/mukavuudet
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (2)
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (2)
- Siivous (pyynnöstä)
- Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Huonevaihtoehdot
Tarkista näiden päivien saatavuus
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Bagus Bay Guest House
Samosir
Bagus Bay Guest House
Samosir
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Baari
8.0 kautta 10, Erittäin hyvä, 15 arvostelua
8,0
Erittäin hyvä
15 arvostelua
Hinta on 8 €
8 €
sisältää verot ja maksut
25.8.–26.8.

Pandu Lakeside Hotel Tuktuk
Samosir
Pandu Lakeside Hotel Tuktuk
Samosir
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Pyykinpesutilat
6.2 kautta 10, 23 arvostelua
6,2
23 arvostelua
Hinta on 11 €
11 €
sisältää verot ja maksut
25.8.–26.8.

Villa Durian
Samosir
Villa Durian
Samosir
- Uima-allas
- Lentokenttäkuljetukset
- Keittiö
- Pyykinpesutilat
7.0 kautta 10, Hyvä, 2 arvostelua
7,0
Hyvä
2 arvostelua
Hinta on 82 €
82 €
sisältää verot ja maksut
25.8.–26.8.

Bagus Bay Homestay
Tuktuk Siadong
Bagus Bay Homestay
Tuktuk Siadong
- Ilmainen pysäköinti
- Ravintola
- Savuton
- Sähköauton latauspiste
Hinta on 8 €
8 €
sisältää verot ja maksut
22.9.–23.9.
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!
Tietoja alueesta

No.42 Jl. Kejaksan, Samosir, Sumatera Utara, 22392
Lähettyvillä
- Huta Bolon Simanindo -museo - 49 min ajomatka - 24.6 km:n päässä
Ravintoloita
- Rumah Makan Pelayaran - 9 min kävelymatka
- HW Pizzafriendzy - 8 min kävelymatka
- Rm.bolon - 3 min ajomatka
- Bakmie Uncle Way88 - 1 min kävelymatka
- RM Namarmiak - 2 min ajomatka
Tietoja majoituspaikasta
Hotel Wisata Samosir By Helocus
- Kohteessa Samosir vieraillessasi Hotel Wisata Samosir By Helocus on loistava vaihtoehto.
Yleistä
Hotellin koko
- 10 huonetta
Saapuminen/lähteminen
- Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
- Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 15 vuotta
- Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.30
Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen
- Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
- Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänkirjautumisen vaatimukset
- Käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
- Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
- Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 15
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Internet
- Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
Pysäköinti
- Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Palvelut
- Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Huoneen palvelut/mukavuudet
Muuta
- Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä
Maksut ja käytännöt
Hyvitettävät takuumaksut
- Käteisellä maksettava takuumaksu vaurioiden varalle: 100000 IDR per yöpyminen
Käytännöt
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Tunnetaan myös nimellä
Wisata Samosir By Helocus
Hotel Wisata Samosir By Helocus Hotel
Hotel Wisata Samosir By Helocus Samosir
Hotel Wisata Samosir By Helocus Hotel Samosir
Usein kysytyt kysymykset
Salliiko Hotel Wisata Samosir By Helocus lemmikit?
Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.
Tarjoaako Hotel Wisata Samosir By Helocus pysäköintipaikkoja paikan päällä?
Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.
Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Wisata Samosir By Helocus sisään- ja uloskirjautumisajat?
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.30.
Millaisella alueella Hotel Wisata Samosir By Helocus sijaitsee?
Hotel Wisata Samosir By Helocus sijaitsee kohteen Samosir keskustassa, ja Toba-järvi on vain 2 minuutin kävelymatkan päässä.