Loma-asunto
Il Casaletto
Lomakoti, jossa käytössäsi on keittiö ja parveke
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Il Casaletto valokuvagalleria





Nauti vierailustasi kohteessa Monte Argentario yöpymällä lomakoti -majoituspaikassa. Asiakkaat voivat hyödyntää ilmasiet edut, joihin kuuluu muun muassa langaton internetyhteys ja pysäköintialue. Tässä majoituspaikassa käytössäsi on puutarha, keittiö ja parveke.
Koko koti
3 makuuhuonetta4 kylpyhuonetta6 henkilöä
Suositut palvelut/mukavuudet
- Keittiö
- Pyykinpesutilat
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Lounge-alue
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (5)
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (5)
- 4 savutonta lomakotia
- Ilmastointi
- Puutarha
- Kielitaitoinen henkilökunta
- Grillausmahdollisuus
Kodin mukavuudet (6)
Kodin mukavuudet (6)
- 3 makuuhuonetta
- Keittiö
- Oma kylpyhuone
- Olohuone
- Televisio
- Puutarha
Huonevaihtoehdot
Tarkista näiden päivien saatavuus
Samankaltaisia majoituspaikkoja

A Point Porto Ercole Resort & Spa
Monte Argentario
A Point Porto Ercole Resort & Spa
Monte Argentario
- Uima-allas
- Kylpylä
- Lentokenttäkuljetukset
- Lemmikkiystävällinen
8.2 kautta 10, Erittäin hyvä, 146 arvostelua
8,2
Erittäin hyvä
146 arvostelua
Hinta on 300 €
300 €
sisältää verot ja maksut
13.9.–14.9.

Bike&Boat Argentario Hotel
Monte Argentario
Bike&Boat Argentario Hotel
Monte Argentario
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
8.8 kautta 10, Loistava, 152 arvostelua
8,8
Loistava
152 arvostelua
Hinta on 76 €
76 €
sisältää verot ja maksut
27.9.–28.9.

Hotel Villa Domizia
Monte Argentario
Hotel Villa Domizia
Monte Argentario
- Uima-allas
- Ilmainen aamiainen
- Lentokenttäkuljetukset
- Lemmikkiystävällinen
9.4 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 97 arvostelua
9,4
Poikkeuksellisen hyvä
97 arvostelua
Hinta on 302 €
302 €
sisältää verot ja maksut
20.9.–21.9.

Gitavillage Argentario
Giannella
Gitavillage Argentario
Giannella
- Uima-allas
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
8.0 kautta 10, Erittäin hyvä, 56 arvostelua
8,0
Erittäin hyvä
56 arvostelua
Hinta on 44 €
44 €
sisältää verot ja maksut
6.9.–7.9.

Resort Locanda Rossa
Capalbio
Resort Locanda Rossa
Capalbio
- Uima-allas
- Kylpylä
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
9.6 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 64 arvostelua
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
64 arvostelua
Hinta on 178 €
178 €
sisältää verot ja maksut
27.9.–28.9.

Baia d'Argento
Monte Argentario
Baia d'Argento
Monte Argentario
- Ilmainen aamiainen
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
8.8 kautta 10, Loistava, 146 arvostelua
8,8
Loistava
146 arvostelua
Hinta on 217 €
217 €
sisältää verot ja maksut
14.9.–15.9.
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!
Tietoja alueesta
Monte Argentario, GR
Lähettyvillä
- Fortezza Spagnola -linnoitus - 5 min ajomatka - 4.3 km:n päässä
- Argentarion akvaario - 5 min ajomatka - 4.3 km:n päässä
- Cala Piccola Beach - 6 min ajomatka - 3.6 km:n päässä
- Piccola-lahdelma - 6 min ajomatka - 3.6 km:n päässä
- Pozzarellon ranta - 8 min ajomatka - 5.4 km:n päässä
Liikkuminen
- Orbetello-Monte Argentiarion asema – 22 min ajomatka
- Orbetello Albinian asema – 22 min ajomatka
- Talamonen asema – 30 min ajomatka
Ravintoloita
- Bar Del Porto - 5 min ajomatka
- Phermento! - 10 min ajomatka
- bar grottino - 6 min ajomatka
- Lo Sfizio - 8 min ajomatka
- Bar Giulia - 6 min ajomatka
Tietoja majoituspaikasta
Il Casaletto
- Nauti vierailustasi kohteessa Monte Argentario yöpymällä lomakoti -majoituspaikassa. Asiakkaat voivat hyödyntää ilmasiet edut, joihin kuuluu muun muassa langaton internetyhteys ja pysäköintialue. Tässä majoituspaikassa käytössäsi on puutarha, keittiö ja parveke.
Yleistä
Majoituspaikan koko
- Yksityinen lomakoti
Saapuminen/lähteminen
- Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
- Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
- Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00
Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen
- Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
- Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse
- Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
- Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänkirjautumisen vaatimukset
- Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
- Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
- Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Internet
- Ilmainen Wi-Fi huoneissa
Pysäköinti
- Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
Muut tiedot
- Savuton majoituspaikka
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
- Ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
- Ilmainen pysäköintipaikka paikan päällä
- Auto vaaditaan
Keittiö
- Jääkaappi
- Liesi
- Uuni
- Astianpesukone
- Vedenkeitin
- Keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
- Kahvin-/teenkeitin
- Pakastin
- Leivänpaahdin
Makuuhuoneet
- 3 makuuhuonetta
- Vuodevaatteet saatavilla
Kylpyhuoneet
- 4 kylpyhuonetta
- Suihku
- Saippua
- Sampoo
- Bidee
- Vessapaperi
- Pyyhkeet saatavilla
- Hiustenkuivaaja
Oleskelutilat
- Olohuone
Viihde
- Televisio, jossa kaapelikanavat
Ulkotilat
- Parveke
- Grilli
- Puutarha
- Ulkokalusteet
Pyykinpesu
- Pyykinpesukone
Ilmastointi ja lämmitys
- Ilmastointi
- Kattotuuletin
Lemmikit
- Ei lemmikkejä
Sopivuus/esteettömyys
- Ei hissejä
- Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
- Kielitaitoinen henkilökunta
- Silitysrauta-/lauta
Turvaominaisuudet
- Häkävaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta: harkitse kannettavan hätävaroittimen tuomista)
- Palovaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta)
Yleiset tiedot
- 4 huonetta
- Yksikön koko: 100 m2
Maksut ja käytännöt
Hyvitettävät takuumaksut
- 300 EUR:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.
Pakolliset lisämaksut
Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
- Kaupungin perimä vero: 2.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 7 yöstä.
Lapset ja lisävuoteet
- Lisämaksu vauvansängystä on 3.0 EUR per päivä
- Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
Käytännöt
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Tämä majoituspaikka hyväksyy pankki-/luottokortit.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja American Express
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT053016C2TTAQLWCS
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Tunnetaan myös nimellä
Il Casaletto Monte Argentario
Il Casaletto Private vacation home
Il Casaletto Private vacation home Monte Argentario
Usein kysytyt kysymykset
Tarjoaako Il Casaletto ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?
Kyllä, Il Casaletto tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.
Salliiko lomakoti lemmikit?
Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.
Tarjoaako lomakoti pysäköintipaikkoja paikan päällä?
Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.
Mitkä ovat majoituspaikan lomakoti sisään- ja uloskirjautumisajat?
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.
Mitä tekemistä Il Casaletto ja sen lähiympäristö tarjoavat?
Il Casaletto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan.
Löytyykö majoituspaikasta Il Casaletto keittiö tai keittonurkkaus?
Kyllä, majoituspaikasta löytyy keittiö, johon sisältyvät myös kahvinkeitin, leivänpaahdin ja ruoanlaittovälineet.
Löytyykö majoituksesta Il Casaletto yksityisiä ulkotiloja?
Kyllä, tästä majoituspaikasta löytyy parveke.