EVERGLADES SUITES

Majoituspaikan taso: 2.5
Hotelli, jossa käytössäsi on ulkouima-allas ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Plaza Las Américas -ostoskeskus

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

EVERGLADES SUITES sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Plaza Las Américas -ostoskeskus ja Puerto Cancún Marina Town Center. Asiakkaat voivat uida ulkouima-altaassa ja heidän käytössään on kuntokeskus. Lisäksi Ultramar-lautta Puerto Juárez ja Langustiranta sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä.

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • Pyykinpesutilat

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (10)

  • Siivous (pyynnöstä)
  • Ulkouima-allas
  • Kuntokeskus
  • Terassi
  • Ilmastointi
  • Itsepalvelupesula
  • Concierge-palvelut
  • Kaasugrilli
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu

Kodin mukavuudet (6)

  • Keittiö
  • Terassi
  • Pyykinpesutilat
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Pimennysverhot
  • Digitaalitelevisio
Nykyinen hinta on 66 €
sisältää verot ja maksut
30.9.–1.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Perusstudio, keittiö, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Deluxe-studio, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Deluxe-studiosviitti, 2 parisänkyä, keittiö, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 50 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Luksushuone, 2 makuuhuonetta

  • Näkymä kaupungille
  • 82 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Nader9 Av Carlos, Cancun, QROO, 77500

Lähettyvillä

  • PlayCity Casino - 1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Benito Juarezin kaupungintalo - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Las Palapasin puisto - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Plaza 28 - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Plaza Las Américas -ostoskeskus - 18 min kävelymatka - 1.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Cancún, Quintana Roo (CUN-Cancúnin kansainvälinen lentoasema) – 21 min ajomatka
  • Felipe Carrillo Puerton kansainvälinen lentoasema (TQO) – 146 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪El Expendio Café Kobá - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Taqueria El Poblano - ‬2 min kävelymatka
  • ‪11:11 Club - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Rolandi's - ‬2 min kävelymatka
  • ‪La Coyota - ‬2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

EVERGLADES SUITES

  • EVERGLADES SUITES sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Plaza Las Américas -ostoskeskus ja Puerto Cancún Marina Town Center. Asiakkaat voivat uida ulkouima-altaassa ja heidän käytössään on kuntokeskus. Lisäksi Ultramar-lautta Puerto Juárez ja Langustiranta sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 19 huonetta
    • 8 kerrosta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Express-sisäänkirjautuminen/-uloskirjautuminen saatavilla
    • Aikainen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
    • Myöhäinen uloskirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–18.00
    • Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Pysäköinti

    • Ilmainen turvallinen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Paikan päällä rajoitetusti pysäköintipaikkoja
    • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Kaasugrillejä

Lasten kanssa matkustaville

  • Aita uima-altaan ympärillä

Työskentely

  • Coworking-työtiloja

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Pyykinpesutilat
  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla

Tilat

  • 1 rakennus/torni
  • Rakennettu vuonna 2023
  • Terassi
  • Kuntoklubi
  • Ulkouima-allas
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Perinteinen

Esteettömyys

  • Sileät lattiat julkisissa tiloissa
  • Laattalattiat julkisissa tiloissa
  • Laattalattiat huoneissa
  • Soralattiat julkisissa tiloissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 55-tuumainen älytelevisio
  • Digitaalikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi
  • Espressokone
  • Silitysrauta-/lauta

Nuku hyvin

  • Untuvapeitto
  • Pimennysverhot
  • Ylelliset vuodevaatteet

Nauti olostasi

  • Parveke
  • Lämmitetty lattia (kylpyhuone)

Henkilökohtainen hygienia

  • Sadesuihkupää
  • Vain suihku
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Pakastin
  • Mikroaaltouuni
  • Keittiö
  • Liesi
  • Paistolaatta
  • Keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
  • Ruokailupöytä
  • Talouspaperi

Muuta

  • Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä (lisämaksullinen)
  • Ravintolaopas

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • Takuumaksu: 2000 MXN per majoitustila per yö
  • Takuumaksu vaurioiden varalle: 2000 MXN per yöpyminen
  • 2000 MXN:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Aikainen sisäänkirjautuminen on mahdollista lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on mahdollista lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Siivous tarjotaan 600 MXN:n suuruisesta lisämaksusta per päivä.

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Uima-allasta voi käyttää klo 8.00–22.00

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Meluttomia huoneita ei voida taata.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Majoituspaikan rekisteröintinumero 002-005-002311/2026
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

EVERGLADES SUITES Hotel
EVERGLADES SUITES Cancun
EVERGLADES SUITES Hotel Cancun

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa EVERGLADES SUITES uima-allas?

Kyllä, täällä on ulkouima-allas. Asiakkaat voivat käyttää uima-allasta klo 8.00–22.00.

Salliiko EVERGLADES SUITES lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako EVERGLADES SUITES pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti. Pysäköintipaikkojen määrä saattaa olla rajoitettu.

Mitkä ovat majoituspaikan EVERGLADES SUITES sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Aikaisesta sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu (saatavuuden mukaan). Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla maksusta (saatavuuden mukaan). Express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Onko majoituspaikassa EVERGLADES SUITES kasino?

Ei, tässä hotellissa ei ole kasinoa, mutta lähistöllä sijaitsevat PlayCity Casino (1 minuutin kävelymatkan päässä) ja Royal Yak Casino and Sports Book (2 minuutin ajomatkan päässä).

Mitä tekemistä EVERGLADES SUITES ja sen lähiympäristö tarjoavat?

EVERGLADES SUITES tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan ja kuntokeskuksen.

Löytyykö majoituspaikasta EVERGLADES SUITES keittiöllä tai keittonurkkauksella varustettuja huoneita?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy keittiö, johon sisältyvät myös espressokone, kahvinkeitin ja paistolaatta.

Löytyykö majoituksesta EVERGLADES SUITES yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy parveke.

Millaisella alueella EVERGLADES SUITES sijaitsee?

EVERGLADES SUITES sijaitsee alueella Cancúnin keskusta. Plaza Las Américas -ostoskeskus on vain 18 minuutin ja Las Palapasin puisto vain 7 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

EVERGLADES SUITES – arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

9,6

Siisteys

9,0

Palvelut/mukavuudet

9,6

Henkilökunta ja palvelu

9,2

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

This was a great place to stay. I was traveling by myself for dental work as nd the clinic recommended Everglades Suites.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Stort, bra rum. Gott om bekvämligheter. Trevligt poolområde och gym på taket. Nära till massor av restauranger.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Close to major grocery store chain and OXXO. Also near lots of great restaurants. Us transportation near. A bit noisy with bar/nightclub across the street. On site free washer and dryer for guest use.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Consejo tener opciones de camas pues solo había individuales (o almenos la que me tocó), fuera de eso todo excelente
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The room was spacious, furniture was comfy We didn't cook there but it had the basics one would need. The building itself is nice. The rooftop features (hammock, pool, gym) were all great and the neighborhood is perfect, close to everything with either a quick walk or a short cab/Didi ride
Hammocks
Sunrise from our balcony
Rooftop view from pool
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Perfekt läge för ett par dygn Downtown. Superhärlig rooftop med pool och solsängar. Otroligt tillmötesgående personal. Ett litet minus för restaurangen rätt över gatan som spelade sjukt hög musik på nätterna.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Didn’t use but looked nice and clean.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono