Huoneistohotelli

Limehome Malaga Calle Victoria

Majoituspaikan taso: 2.5
Huoneistohotelli kävelymatkan päässä kohteesta Málagan Picasso-museo

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Limehome Malaga Calle Victoria sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Málagan Picasso-museo ja Málagan katedraali. Majoituspaikan huoneistoissa on keittonurkkaukset, espressokoneet ja ilmainen langaton internetyhteys. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: La Malaguetan metroasema sijaitsee 8 minuutin ja La Marinan metroasema 10 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittonurkkaus
  • Pyykinpesutilat
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Savuton
  • Jääkaappi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (4)

  • 22 savutonta huoneistoa
  • Siivous kerran viikossa
  • Ilmastointi
  • Itsepalvelupesula

Kodin mukavuudet (6)

  • Keittonurkkaus
  • Oma kylpyhuone
  • Pyykinpesutilat
  • Espressokone
  • Pimennysverhot
  • Hissi
Nykyinen hinta on 117 €
sisältää verot ja maksut
29.9.–30.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 5/5 huonetta

Studio

  • 21 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Studio, parveke

  • 21 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Studio, terassi

  • 21 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Huoneisto, 1 parisänky ja vuodesohva

  • 28 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Comfort-studio, terassi

  • 38 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
C. Victoria 18, Málaga, Málaga, 29012

Lähettyvillä

  • Plaza de la Merced - 2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Málagan Picasso-museo - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Málagan katedraali - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Calle Larios - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Málagan satama - 11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Málaga (AGP) – 30 min ajomatka
  • Málaga María Zambranon asema – 26 min kävelymatka
  • Malaga (YJM – Malagan rautatieasema) – 26 min kävelymatka
  • Los Pradosin asema – 21 min ajomatka
  • La Malaguetan metroasema – 8 min kävelymatka
  • La Marinan metroasema – 10 min kävelymatka
  • Guadalmedinan metroasema – 19 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Picasso Bar Tapas - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Esquina Granada - ‬2 min kävelymatka
  • ‪La Terraza de la Alcazaba - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Brunchit Alcazabilla - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Cortijo de Pepe - ‬2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Limehome Malaga Calle Victoria

  • Limehome Malaga Calle Victoria sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Málagan Picasso-museo ja Málagan katedraali. Majoituspaikan huoneistoissa on keittonurkkaukset, espressokoneet ja ilmainen langaton internetyhteys. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: La Malaguetan metroasema sijaitsee 8 minuutin ja La Marinan metroasema 10 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

Majoituspaikan koko

    • 22 huoneistoa

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
    • Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
    • Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
    • Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
    • Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 25+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Ilmainen Wi-Fi, jonka nopeus on 25+ Mbit/s

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Espressokone
  • Keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Vuodevaatteet saatavilla

Kylpyhuoneet

  • Suihku
  • Sampoo
  • Vessapaperi
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Hiustenkuivaaja
  • Ympäristöystävälliset hygieniatuotteet
  • Saippua
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hammasharja ja -tahna

Pyykinpesu

  • Pyykinpesutilat
  • Kolikkopesula lähistöllä

Työtilat

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Ei lemmikkejä

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyysominaisuuksia, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 119
  • Pääsy pyörätuolilla (tietyin rajoituksin)
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivous rajoitetusti
  • Silitysrauta-/lauta
  • Pimennysverhot

Turvaominaisuudet

  • Häkävaroitin asennettu (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Palovaroitin asennettu (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin)
  • Palosammutin

Yleiset tiedot

  • 22 huonetta
  • Yksilöllisesti sisustettu
  • Yksilöllisesti kalustettu
  • Hygieniatuotteiden uudelleentäytettävät annostelijat
  • Kierrätysmahdollisuus

Maksut ja käytännöt

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin.
Paikan päältä löytyvä palosammutin takaa asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club ja JCB International
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikan rekisteröintinumero A/MA/02027, ESHFTU000029020000550478306000000000000000A/MA/020272, A/MA/02027, A/MA/02027, ESHFTU000029020000550478101000000000000000A/MA/020279, A/MA/02027, ESHFTU000029020000550478002000000000000000A/MA/020279, A/MA/02027, ESHFTU000029020000550478003000000000000000A/MA/020278
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

limehome Malaga Calle Victoria Málaga
limehome Malaga Calle Victoria Aparthotel
limehome Malaga Calle Victoria Aparthotel Málaga

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Limehome Malaga Calle Victoria ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Limehome Malaga Calle Victoria tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Limehome Malaga Calle Victoria lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Limehome Malaga Calle Victoria pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Limehome Malaga Calle Victoria ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.

Mitkä ovat majoituspaikan Limehome Malaga Calle Victoria sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Löytyykö majoituspaikasta Limehome Malaga Calle Victoria keittiö tai keittonurkkaus?

Kyllä, majoituspaikasta löytyy keittonurkkaus, johon sisältyvät myös liesi, jääkaappi ja mikroaaltouuni.

Millaisella alueella Limehome Malaga Calle Victoria sijaitsee?

Limehome Malaga Calle Victoria sijaitsee vain 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta La Malaguetan metroasema ja 11 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Málagan satama.

Arvostelut

Limehome Malaga Calle Victoria – arvostelut

8,8

Loistava

9,4

Siisteys

9,0

Palvelut/mukavuudet

9,0

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location and aminities
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Terrassen har meget meget beskidt. Så man gad ikke sidde derude. Ellers rent og pænt værelse med lille køkken og perfekt placering i byen, uden støj
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Well equipped, very clean, great location.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Ideal central location.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excellent location. Walking distance to all attractions. Very clean and comfortable.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Stayed at Limehome Málaga Calle Victoria and had a great experience. The apartment was clean, comfortable, and exactly as advertised. Check-in and check-out were both smooth and hassle-free. The location is fantastic too. There’s an excellent coffee shop literally next door, and many of Málaga’s main attractions are within easy walking distance, including Picasso’s birthplace and the Picasso Museum. Very convenient base for exploring the city. Would happily stay again.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great stay
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Convenient and clean !
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excellente localisation. Accès facile. Chambre bien équipée.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excelente ubicación

Excelente ubicacion y la habitacion muy limpia y con todo lo necesario
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

very clean, good located, a little bit small but compensate with the other advantages
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Super hubicado pero el espacio muy pequeño
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Everything about the property was excellent, except for two things: the shower space is small. I am 5”1 and it was suitable for me, but my partner is taller and a bit larger. It’s a bit difficult for a taller/larger person to move around in the small space. Second, there was a leak under the sink that caused a pool of water to accumulate in the bathroom drawer. Other than that, everything else was excellent. I would definitely come back. Location was close to all. Room was very comfortable, bed was clean and comfortable and amenities were nice. I do wish there was some sort of bench long bench to sit on, but I guess the room is too small to accommodate that so I understand.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Das kleine Apartement war sauber und von der Größe ausreichend für einen 1wöchigen Aufenthalt. Die Küchenzeile haben wir außer dem geräumigen Kühlschrank und den Gläsern nicht benutzt. Es sind aber alle nötigen Utensilien vorhanden. Die Ablagemöglichkeiten sind ausreichend, der Kleiderschrank großzügig, allerdings mit sehr wenigen Kleiderbügeln ausgestattet. Das Badezimmer, geräumige Dusche mit Regenbrause, Fön, Kosmetikspiegel und genügend Steckdosen perfekt! Erfreulich war auch der Wäsche- und Handtuchwechsel sowie Reinigung des Apartements nach 4 Tagen! Wir haben uns in diesem Apartement sehr wohl gefühlt und die zentrale Lage absolut genossen!
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Very Good location, parking is a little bit far if you're packed ... the street was blocked for cars. while I was staying there, so it was a bit difficult to pack my luggage inside my car ... otherwise it's a sweet and almost fully automated structure, nice work.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Perfect for my stay in Malaga, right by the center and near everything I wanted to visit. The accommodations were beautiful and cozy. The air con was such a comfort for the hot weather. The kitchenette was exactly what I needed, with the coffee maker and coffees for each morning I was there. I would 100% stay here again!
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

We have informed the owners that there were aunts in the kitchen. Nobody came to correct the problem. The main door should be repair. People had a hard time to close it. The door should be with a magnetic system. We were close to the restaurants and boutiques.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The appartment was immaculate , very comfortable, excellent ease of access , using a keypad rather than carrying a key around works really well.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

very nice hotel where you feel like home, it’s very clean and cozy. a little noisy when you take a balcony because it faces the street. there is no reception, you open the hotel and the room with a code.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

O apartamento é moderno, bem equipado e com excelente localização. Mas, o box do banheiro é muito pequeno e de dificil acessibilidade.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great place to stay, wonderful amenities especially the in house washers. Even though there is no staff on site, they were very attentive and respond immediately to inquiries. The studio I stayed in was fabulous, everything worked perfectly, hot water on demand! My only comment for improvement would be to have smaller pots (the two were both large) and maybe a fry pan. I’d book here again!
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

T bel apppartement .judte une literie en 160 cm à minima aurait été appréciée qu"un matelas plus ferme. Pour le reste tres bien
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Solo tenía 2 almohadas, ni siquiera un cojín extra. El resto fue excelente
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Fantastic stay in Malaga old Town

If i could have left a 6 star i would.The apartment/ Building was spotless and very well maintained.The listing is exactly as described end even better.We were in the Studio ,large double bed,plenty hanging /draw space for clothes,all toiletries and a super good hairdryer..Everything you need in a kitchen with the bonus of a laundry room on groumd floor with washer/drier free of charge.Limehome a 2mins walk to the old town with fantastic bars/restaurants and a 10 min walk to beach& Port..