Melizas Garden

Majoituspaikan taso: 3
Aamiaismajoitus, jossa käytössäsi on ulkouima-allas ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Avenida das Cataratas -puistokatu

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Melizas Garden sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Avenida das Cataratas -puistokatu ja Ystävyyssilta. Asiakkaat voivat uida ulkouima-altaassa, ja ilmaiset edut kuten langaton internetyhteys ja pysäköintialue takaavat, että lomasi on täydellinen. Lisäksi tämä aamiaismajoitus sijaitsee lyhyen ajomatkan päässä kohteesta Iguassun vesiputouksien sisäänpääsy.

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (2)

  • Ulkouima-allas
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Nykyinen hinta on 34 €
sisältää verot ja maksut
16.10.–17.10.

Huonevaihtoehdot

Neljän hengen comfort-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
R. Mato Grosso, 405, Foz do Iguaçu, PR, 85852-040

Lähettyvillä

  • Foz Do Iguacu Country Club - 5 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Avenida das Cataratas -puistokatu - 7 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Casino Iguazu - 17 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä
  • Cataratas JL-ostoskeskus - 18 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä
  • Rafain Churrascaria Show - 20 min kävelymatka - 1.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Iguassun putoukset (IGU-Foz do Iguaçun kansainvälinen lentoasema) – 24 min ajomatka
  • Ciudad del Este (AGT-Guaranin kansainvälinen lentoasema) – 56 min ajomatka
  • Iguazú (IGR-Cataratas del Iguazún kansainvälinen lentoasema) – 83 min ajomatka
  • Keskusasema – 43 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Engenho Doce Panificadora e Confeitaria - ‬7 min kävelymatka
  • ‪70’S Brunch Café - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Luigia - ‬7 min kävelymatka
  • ‪Empório com Arte - ‬10 min kävelymatka
  • ‪Teba's Bar - ‬11 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Melizas Garden

  • Melizas Garden sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Avenida das Cataratas -puistokatu ja Ystävyyssilta. Asiakkaat voivat uida ulkouima-altaassa, ja ilmaiset edut kuten langaton internetyhteys ja pysäköintialue takaavat, että lomasi on täydellinen. Lisäksi tämä aamiaismajoitus sijaitsee lyhyen ajomatkan päässä kohteesta Iguassun vesiputouksien sisäänpääsy.

Yleistä

Hotellin koko

    • 12 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Vanhemmilla tulee olla lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyyskortti mukanaan*

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa

Pysäköinti

    • Ilmainen kattamaton omatoiminen pysäköinti paikan päällä

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Tilat

  • Ulkouima-allas
  • Ympäri vuorokauden auki oleva uima-allas

Esteettömyys

  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva concierge-tiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Kaiteet käytävillä
  • Luiska pääsisäänkäynnillä
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Saippua
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi

Maksut ja käytännöt

Lapset ja lisävuoteet

  • Vanhempien tai laillisten huoltajien, jotka matkustavat alle 18-vuotiaan lapsen kanssa, pitää esittää sisäänkirjautuessa lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (esimerkiksi passi). Jos lapsen kanssa matkustaa vain toinen vanhemmista, hänellä tulee olla lapsen syntymätodistuksen ja passin lisäksi, virallinen todistus lapsen matkustusluvasta toiselta vanhemmalta. Todistuksen allekirjoituksen tulee olla notaarin vahvistama. Jos vanhemmat tai viralliset huoltajat eivät voi tai eivät halua antaa tätä suostumusta, vaaditaan tuomioistuimen lupa. Henkilöiden, jotka aikovat matkustaa lapsen kanssa Brasiliaan, tulee ottaa yhteyttä Brasilian konsulaattiin ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Uima-allas on avoinna ympäri vuorokauden

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, mobiilimaksut ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Melizas Garden
Melizas Garden Foz do Iguaçu
Melizas Garden Bed & breakfast
Melizas Garden Bed & breakfast Foz do Iguaçu

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Melizas Garden ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Melizas Garden tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Onko majoituspaikassa Melizas Garden uima-allas?

Kyllä, täällä on ulkouima-allas. Asiakkaat voivat käyttää uima-allasta ympäri vuorokauden.

Salliiko Melizas Garden lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Melizas Garden pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Melizas Garden sisään- ja uloskirjautumisajat?

Voit kirjautua sisään klo 15.00 lähtien. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Onko majoituspaikassa Melizas Garden kasino?

Ei, tässä aamiaismajoituksessa ei ole kasinoa, mutta lähistöllä sijaitsevat Casino Iguazu (16 minuutin kävelymatkan päässä) ja Iguazu Casino (10 minuutin ajomatkan päässä).

Mitä tekemistä Melizas Garden ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Melizas Garden tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan.

Millaisella alueella Melizas Garden sijaitsee?

Melizas Garden sijaitsee vain 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Avenida das Cataratas -puistokatu ja 18 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Cataratas JL-ostoskeskus.

Arvostelut

Melizas Garden – arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

8,0

Siisteys

7,0

Palvelut/mukavuudet

9,0

Henkilökunta ja palvelu

7,8

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Otimo lugar para ficar,
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Local muito bom, atendimento excelente, proprietários sempre prestativos, com certeza vamos novamente se hospedar no local.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Lugar tranquilo, fácil acesso para locais que precisei visitar, proprietário solícito.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Atendeu minhas necessidades
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Boa opção custo benefício
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Localização muito boa, bem próxima do centro. O quarto que fiquei com minha esposa e filha era bem simples mas atendeu ao propósito da nossa viagem. O grande diferencial foi mesmo o atendimento e o contato com a dona do local. Senhora muito atenciosa e acolhedora. Minha filha adorou o contato com os pets do local.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Organização do ambiente Limpeza Cordialidade dos funcionários
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

O local parecia bem abandonado, muita sujeira de folha e as gramas muito altas. Apesar da funcionária ser muito gente boa, não consegui dormir.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Lugar aconchegante

Lugar muito bom pra ficar com a família, pra quem quer se sentir em casa,perto de tudo.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Hospedagem insalubre e perigoso. O local não tem condições de receber hóspedes o quarto tinha muito mofo e as cobertas e fronhas estavam sujas a piscina estava imunda com água parada e totalmente inutilizável um cenário de abandono desde a entrada da propriedade,o jardim estava abandonado com objetos quebrados havia produtos de limpeza espalhados pelos ambientes é um risco à saúde. "Só o banheiro estava em estado de uso apropiado"
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Pousada maravilhosa

Incrível amei tudo lugar aconchegante proprietária maravilhosa um lugar incrível para passar as férias com a família amei de mais
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Ótima estadia custo benefício.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Lugar simples e aconchegante nota 1000

Pousada muito boa, as pessoas nos atenderam muito bem, muito receptivos e flexíveis em todos os aspectos, uma paz o lugar e aconchegante, 👏👏👏
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excelente custo benefício, boa localização e bom atendimento.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very friendly and helpful family that owns the place. Great hot shower and comfy beds. Was a very nice and easy stay.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Lugar maravilhoso! Recomendo a todos os visitantes de Foz!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Encantadora

Lugar aconchegante, recepção maravilhosa, me senti em casa
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Ótima estadia para quem não quer lixo. Ótimo custo benefício, bem localizado.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

LOCAL ACONCHEGANTE E MUITO TRANQUILO

Estavamos em um grupo de 3 casais e 3 crianças e adoramos o local, a natureza é linda e tudo muito acessível e aconchegante. Fomos muito bem recebidos e voltaremos com certeza.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Lugar para c sentir em casa

Atendimento excelente.. um lugar muito aconchegante me senti em minha casa ... Super recomendo
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excelente, recomendo!

Recomendo, simples, aconchegante, colchão maravilhoso, limpo, perto de tudo, ar condicionado bom, café simples, donos muito atenciosos. Excelente!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Empatia.

Estava tudo muito bom a recepção, chegamos fora do horário devido ao trânsito e fomos muito bem recepcionados. Tudo ótimo, com certeza vamos voltar.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Ótimo 👏

A estadia foi ótima, tudo organizado, local lindo e muito confortável, se voltarmos para Foz ficaremos no mesmo lugar com certeza!! ❤️❤️
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

VALOR ACESSIVEL MAS LUGAR SIMPLES

É UM LUGAR BEM SIMPLES, PARA QUEM GOSTA DE PREÇO E NÃO DE LUXO. AS ACOMODAÇÕES SÃO LIMPAS, CAFE DA MANHA SIMPLES, ATENDIMENTO EXCELENTE, AR CONDICIONADO NOS QUARTOS, VALE A PENA PELO VALOR. MODELO DE HOSTEL MESMO
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Anfitriões simpáticos, facilidades no check-in e check-out. Quartos limpos. Toalhas de banho poderiam ser melhores. Café poderia ser servido mais cedo. Café simples. Custo beneficio atende quem procura uma hospedagem modesta.