White Village

Esikaupunkialueella sijaitseva hotelli, jossa käytössäsi on 14 ulkouima-allasta

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Golfkentän vieressä sijaitseva White Village on loistava valinta, jos aiot vierailla kohteessa Ródos. Ilmainen langaton internetyhteys on yksi majoituspaikan tarjoamista eduista, ja liikuntaa kaipaavat voivat vaeltaa/pyöräillä, maastopyöräillä ja harrastaa nousuvarjoilua lähiseudulla. Muihin tämän välimerellisen hotellin palveluihin kuuluu 14 ulkouima-allasta ja puutarha, ja sen huoneissa on erilaisia mukavuuksia, kuten pyykinpesukoneet ja jääkaapit.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • Pyykinpesutilat

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • 14 ulkouima-allasta
  • Rantapyyhkeitä
  • Lastenvahti
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Ilmastointi
  • Puutarha
  • Kirjasto
  • Tietokonepiste
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Itsepalvelupesula
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Concierge-palvelut

Kodin mukavuudet (6)

  • Lastenvahti (lisämaksusta)
  • Keittiö
  • Toinen kylpyhuone
  • Olohuone
  • Televisio
  • Puutarha

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 3/3 huonetta

Luksushuvila (Villa Seven)

  • Näkymä merelle
  • 550 m²
  • 7 makuuhuonetta
  • 14 henkilöä
  • 6 keskisuurta parisänkyä ja 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Exclusive-huvila (Mea Terra - Villa Esthir)

  • Näkymä merelle
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Exclusive-huvila (Mea Terra - Theros)

  • Näkymä merelle
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Lachania, Rhodes, Rhodes, South Aegean, 85109

Lähettyvillä

  • Lachanián ranta - 4 min ajomatka - 3.1 km:n päässä
  • Kalovriakin ranta - 7 min ajomatka - 5.7 km:n päässä
  • Plimmýrin ranta - 10 min ajomatka - 6.4 km:n päässä
  • Gennadin ranta - 13 min ajomatka - 9.5 km:n päässä
  • Pyhän Markuksen katolinen kirkko - 16 min ajomatka - 11.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Ródos (RHO-Diágoras) – 87 min ajomatka
  • Lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)

Ravintoloita

  • ‪Mama's Kitchen Restaurant - ‬11 min ajomatka
  • ‪Mojito Beach Bar and Rooms - ‬5 min ajomatka
  • ‪Alexis Zorbas Taverna - ‬11 min ajomatka
  • ‪Colonia San Marco Cafe - ‬11 min ajomatka
  • ‪Louis - ‬14 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

White Village

  • Golfkentän vieressä sijaitseva White Village on loistava valinta, jos aiot vierailla kohteessa Ródos. Ilmainen langaton internetyhteys on yksi majoituspaikan tarjoamista eduista, ja liikuntaa kaipaavat voivat vaeltaa/pyöräillä, maastopyöräillä ja harrastaa nousuvarjoilua lähiseudulla. Muihin tämän välimerellisen hotellin palveluihin kuuluu 14 ulkouima-allasta ja puutarha, ja sen huoneissa on erilaisia mukavuuksia, kuten pyykinpesukoneet ja jääkaapit.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 12 huonetta
    • 1 tasossa
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 48 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
    • Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä
    • Lastenvahti*
    • Valvottu lastenhoito*
DONE

Lemmikit

    • Avustajaeläimet tervetulleita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Esteetön pysäköinti paikan päällä
DONE

Kuljetukset

    • Lentokenttäkuljetukset pyynnöstä (aikataulun mukaan)*

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Grillejä

Lasten kanssa matkustaville

  • Valvottu lastenhoito (lisämaksusta)

Aktiviteetteja

  • Ilmainen pääsy lähistöllä sijaitsevaan kuntokeskukseen
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Nousuvarjoilumahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Skootterien/mopojen vuokrausmahdollisuus lähistöllä

Työskentely

  • Tietokonepiste

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Pyykinpesutilat
  • Matkatavarasäilytys
  • Hääpalvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Rantapyyhkeet
  • Aurinkotuoleja uima-altaalla

Tilat

  • 17 rakennusta/tornia
  • Rakennettu vuonna 2010
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Puutarha
  • Kirjasto
  • Golfkentän vieressä
  • 14 ulkouima-allasta
  • Välimerellinen

Esteettömyys

  • Esteetön pysäköinti

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 40-tuumainen plasmatelevisio
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi
  • Espressokone
  • Vedenkeitin
  • Silitysrauta-/lauta
  • Pyykinpesukone

Nauti olostasi

  • Kalustettu parveke/patio
  • Piha
  • Yksilöllisesti kalustettu ja yksilöllisesti sisustettu
  • Erillinen olohuone

Henkilökohtainen hygienia

  • 2 kylpyhuonetta
  • Sadesuihkupää
  • Vain suihku
  • Ilmaiset hygieniatuotteet

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Puhelin

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Pakastin
  • Keittiö
  • Liesi
  • Uuni
  • Leivänpaahdin
  • Mausteet
  • Talouspaperi

Muuta

  • Tallelokero huoneessa
  • Siivousvälineet

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupunki perii veron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. välisenä aikana 4.00 EUR per majoitustila per yö
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 15.00 EUR per majoitustila per yö

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on mahdollista 50 EUR:n suuruista lisämaksua vastaan

Lapset ja lisävuoteet

  • Valvottu lastenhoito on saatavilla lisämaksua vastaan
  • Lastenvahti on saatavilla lisämaksua vastaan

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Vain majoituspaikkaan rekisteröityneet asiakkaat voivat oleskella huoneissa.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express ja Diners Club
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 500 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

White Village Villa Rhodes
White Village Villa
White Village Rhodes
White Village Hotel
White Village Rhodes
White Village Hotel Rhodes

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa White Village uima-allas?

Kyllä, täällä on 14 ulkouima-allasta.

Tarjoaako White Village lentokenttäkuljetuspalvelun?

Kyllä, lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla.

Mitkä ovat majoituspaikan White Village sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00. Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla 50 EUR:n suuruista maksua vastaan.

Mitä tekemistä White Village ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Lähistöllä voit harrastaa monenlaisia aktiviteetteja, kuten käydä veneretkillä, vaeltaa ja maastopyöräillä. Lähistöllä oleviin aktiviteettimahdollisuuksiin kuuluu ekokiertomatkat. Voit nauttia virkistävästä uintikokemuksesta yhdessä useasta 14 ulkouima-altaasta. Tämän hotellin tarjoamiin palveluihin/mukavuuksiin kuuluu myös puutarha.

Löytyykö majoituspaikasta White Village keittiöllä tai keittonurkkauksella varustettuja huoneita?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy keittiö, johon sisältyvät myös espressokone, leivänpaahdin ja jääkaappi.

Löytyykö majoituksesta White Village yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy kalustettu patio ja piha.

Arvostelut

White Village – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

10

Siisteys

6,0

Sijainti

10

Henkilökunta ja palvelu

10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Beautiful Hotel apartment in a lovely location

As a family of six we all enjoyed our stay at White Village. A very well presented villa which was both clean and modern. The private swimming pool was perfect and be secluded. A hire car was essential to make the most if the holiday but easily taken care of by the lovely staff on site. The new car was delivered to our villa and at a reasonable cost. The attentiveness of staff was always exceptional and friendly. We let refreshed, relaxed and anticipate a return to White Village very soon. Also the PlantanosTaverna in the village is a must when you stay with excellent food and atmosphere. Thank you. The Millers..
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Brilliant place for a rest and recharge

My wife and I stayed in a villa with private pool for a week in September 2015. We had a great stay, the villa was clean, stylish, comfy and well stocked with the amenities that we required. White Village was also well located with a great restaurant (Taverna Platanos) only 10 minutes walk away. A car is definitely required given the remote nature of the hotel but everything was easy to access. A great stay and I hope to go back
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Quality accommodation close to Prassonissi

Great quality and plenty of place. Stylish accommodation close to Prassonissi, ideal for wind- and kite surfers looking for quality accommodation.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Un petit paradis

Tout est simplement magnifique. Le personnel est très attentif et gentil. Le lieu est paradisiaque.