The Falcon

Majoituspaikan taso: 3
Hotelli, jossa käytössäsi on 4 ravintolaa ja ulkouima-allas

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

The Falcon on loistava vaihtoehto yöpyessäsi kohteessa Yakkala. Asiakkaat voivat rentoutua ulkouima-altaassa tai nauttia aterian yhdessä majoituspaikan 4 ravintolasta.

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesutilat

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (11)

  • Päivittäinen siivous
  • 4 ravintolaa
  • Ulkouima-allas
  • Aamiainen saatavilla
  • Kahvila
  • Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa
  • Ilmastointi
  • Välipalabaari/deli
  • Pesulapalvelu
  • Matkatavarasäilytys
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Erillinen oleskelualue
  • Päivittäinen siivous
  • Hissi
  • Kuivapesula/pesulapalvelu
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Nykyinen hinta on 37 €
sisältää verot ja maksut
22.10.–23.10.

Huonevaihtoehdot

Superior-studiosviitti, parveke, näköala pihalle

  • 57 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen superior-huone (yksi tai kaksi sänkyä), parveke, näköala pihalle

  • 38 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen superior-huone (yksi tai kaksi sänkyä), parveke, näköala pihalle

  • 38 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen luksushuone, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
50 Yakkala - Radawana Rd, Yakkala, WP, 11870

Lähettyvillä

  • Henerathgoda- kasvitieteellinen puutarha - 10 min ajomatka - 9.8 km:n päässä
  • Horagollan kansallispuisto - 10 min ajomatka - 10.5 km:n päässä
  • Wathurugaman buddhatemppeli - 14 min ajomatka - 12.3 km:n päässä
  • Kirindiwelan temppeli - 23 min ajomatka - 18.0 km:n päässä
  • Andiambalaman temppeli - 26 min ajomatka - 27.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Colombo (CMB-Bandaranaiken kansainvälinen lentokenttä) – 38 min ajomatka
  • Gampahan asema – 6 min ajomatka
  • Seeduwa – 28 min ajomatka
  • Colombo Fort Stationin rautatieasema – 30 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Bistro Cafe & Bakery - ‬5 min ajomatka
  • ‪KFC - ‬5 min ajomatka
  • ‪Pol Athu Bathkade - ‬9 min ajomatka
  • ‪Pizza Hut - ‬6 min ajomatka
  • ‪Pizza Hut - Kirillawala - ‬8 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

The Falcon

  • The Falcon on loistava vaihtoehto yöpyessäsi kohteessa Yakkala. Asiakkaat voivat rentoutua ulkouima-altaassa tai nauttia aterian yhdessä majoituspaikan 4 ravintolasta.

Yleistä

Hotellin koko

    • 5 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 12.00.
    • Aikainen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–23.00
    • Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 6.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia

Lemmikit

    • Ei lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))

Pysäköinti

    • Ilmainen kattamaton omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Esteetön pysäköinti ja pyörätuolin käyttäjille soveltuva pakettiautopysäköinti paikan päällä

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Paikallinen aamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 7.00–10.00
  • Illallistapahtumiin voi osallistua päivittäin lisämaksusta (varaus vaaditaan)
  • 4 ravintolaa
  • Kahvila
  • Kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Iltapäivätee
  • Välipalabaari/deli

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Matkatavarasäilytys

Tilat

  • Ulkouima-allas

Esteettömyys

  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 122
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Esteetön pysäköinti
  • 3 esteetöntä pysäköintipaikkaa
  • Pyörätuolille soveltuva yleinen WC
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pakettiautopysäköinti
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva uima-allas
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva business center
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Esteetön kuljetuspalvelu
  • Luiska pääsisäänkäynnillä
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi

Nauti olostasi

  • Erillinen oleskelualue

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Vain suihku
  • Saippua ja sampoo
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))

Muuta

  • Päivittäinen siivous

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Jouluaaton (24.12.) gaalaillallinen per aikuinen: 50 USD
  • Jouluaaton (24.12.) gaalaillallinen per lapsi: 30 USD (4– 12 vuotta)
  • Joulupäivän (25.12.) gaalaillallinen per aikuinen: 50 USD
  • Joulupäivän (25.12.) gaalaillallinen per lapsi: 30 USD (4–12 vuotta)
  • Uudenvuodenaaton (31.12.) gaalaillallinen per aikuinen: 50 USD
  • Uudenvuodenaaton (31.12.) gaalaillallinen per lapsi: 30 USD (4– 12 vuotta)
  • Uudenvuodenpäivän gaalaillallinen per aikuinen: 50 USD
  • Uudenvuodenpäivän gaalaillallinen per lapsi: 30 USD (4–12 vuotta)
  • Ystävänpäivän (14.2.) gaalaillallinen per aikuinen: 50 USD
  • Ystävänpäivän (14.2.) gaalaillallinen per lapsi: 30 USD (4– 12 vuotta)

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Paikallinen aamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 8 USD aikuisille ja 5 USD lapsille
  • Aikainen sisäänkirjautuminen on mahdollista lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Illallistapahtuma maksaa 15 USD

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja American Express
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa The Falcon uima-allas?

Kyllä, täällä on ulkouima-allas.

Salliiko The Falcon lemmikit?

Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako The Falcon pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan The Falcon sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 12.00. Aikaisesta sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu (saatavuuden mukaan). Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Mitä tekemistä The Falcon ja sen lähiympäristö tarjoavat?

The Falcon tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan.

Tarjoaako The Falcon ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on 4 ravintolaa.

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä