Hotel Pegasus

Majoituspaikan taso: 3
Hotelli, jossa käytössäsi on ravintola

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Hotel Pegasus on loistava vaihtoehto yöpyessäsi kohteessa Cuenca. Ilmaisiin etuihin kuuluvat langaton internetyhteys ja päivittäin klo 7.00–10.00 tarjottava täysi aamiainen. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Gaspar Sangurima -raitiovaunupysäkki sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä.
VIP Access

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen aamiainen
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (7)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola
  • Kahvila
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa
  • Yhteinen olohuone
  • Välipalabaari/deli

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Päivittäinen siivous
  • Kaapelitelevisio
  • Netflix
  • Välipalabaari/deli
  • Hiustenkuivaaja
Nykyinen hinta on 56 €
23.10.–24.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 6/6 huonetta

Kahden hengen deluxe-huone, patio, näköala puutarhaan

  • Näkymä puutarhaan
  • 5 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Neljän hengen standard-huone, patio, näköala pihalle

  • 7 m²
  • 1 makuuhuone
  • 6 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä ja 2 parisänkyä

Kahden hengen standard-huone, oma kylpyhuone

  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Kolmen hengen perushuone, oma kylpyhuone

  • Näkymä puutarhaan
  • 7 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Economy-huone, 1 makuuhuone, esteetön kylpyamme

  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen standard-huone, tupakointi kielletty, oma kylpyhuone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Luis Cordero, 5-48, Cuenca, Azuay

Lähettyvillä

  • Parque Calderón - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Tomebamba-joki & Calle Larga - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Nueva Catedral de Cuenca - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Alejandro Serrano Aguilari stadion - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Puente Roto - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä

Liikkuminen

  • Cuenca (CUE-Mariscal Lamarin lentokenttä) – 11 min ajomatka
  • Guayaquil (GYE-Jose Joaquin de Olmedon kansainvälinen lentokenttä) – 128,7 km
  • 14n - Antonio Borreron asema – 8 min kävelymatka
  • Luis Cordero (Hermano Miguel) -asema – 8 min kävelymatka
  • Gaspar Sangurima -raitiovaunupysäkki – 14 min kävelymatka
  • Terminal Terrestren asema – 25 min kävelymatka
  • Unidad Nacional -raitiovaunupysäkki – 26 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪hostal | bar yakumama - ‬1 min kävelymatka
  • ‪El Mercado Cuenca - ‬1 min kävelymatka
  • ‪La Maria Cocina Libre - ‬3 min kävelymatka
  • ‪Chiplote - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Jazz Society Café - ‬1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Pegasus

  • Hotel Pegasus on loistava vaihtoehto yöpyessäsi kohteessa Cuenca. Ilmaisiin etuihin kuuluvat langaton internetyhteys ja päivittäin klo 7.00–10.00 tarjottava täysi aamiainen. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Gaspar Sangurima -raitiovaunupysäkki sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 23 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 14.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia

Lapset

    • Lapset eivät välttämättä saa ilmaista aamiaista.
    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan (vain koirat ja kissat)*
    • Avustajaeläimet tervetulleita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Pysäköinti

    • Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen täysi aamiainen päivittäin klo 7.00–10.00
  • Ravintola
  • Kahvila
  • Kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Ilmaiset päivittäiset hotellinjohtajan kutsut
  • Välipalabaari/deli

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Tilat

  • Yhteinen olohuone

Esteettömyys

  • Pääsy pyörätuolilla
  • Pyörätuolille soveltuva yleinen WC
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva business center
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Visuaaliset hälyttimet käytävillä
  • Matala sänky
  • Tukitanko suihkussa
  • Vipuovenkahvat
  • Ylempiin kerroksiin pääsee vain portaita pitkin
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkutie sisäänkäynnille
  • Parkettilattiat huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 32-tuumainen älytelevisio
  • Kaapelikanavat
  • Ensi-iltaelokuvat
  • Netflix
  • Suoratoistopalvelut
  • Maksulliset elokuvat

Nuku hyvin

  • Untuvapeitto
  • Pillowtop-patja
  • Lakanat

Nauti olostasi

  • Yksilöllisesti sisustettu

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Sadesuihkupää
  • Vain suihku
  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Puhelin

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Opaskirjoja/suosituksia
  • Paikallisia karttoja

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Ecuadorin arvonlisävero (15 %). Matkustajat, jotka eivät asu maassa, ja joilla on voimassa oleva passi ja turistiviisumi, voidaan vapauttaa arvonlisäverosta.

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 10 USD:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per yö

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express, Discover ja Diners Club
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Hotel Pegasus lemmikit?

Kyllä, kissat ja koirat ovat tervetulleita. 10 USD:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per yö. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Tarjoaako Hotel Pegasus pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Hotel Pegasus ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.

Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Pegasus sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 14.00.

Tarjoaako Hotel Pegasus ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella Hotel Pegasus sijaitsee?

Hotel Pegasus sijaitsee vain 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta 14n - Antonio Borreron asema ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Parque Calderón.

Arvostelut

Hotel Pegasus – arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä