Hotel Celymar
Majoituspaikan taso: 3
Hotelli lyhyen matkan päässä kohteesta Llevantin ranta
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Hotel Celymar valokuvagalleria





Hotel Celymar sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Ponienten ranta ja Llevantin ranta. Lisäksi Benidorm Palace -konserttisali ja Terra Mítica -huvipuisto sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Benidormin raitiovaunuasema sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä.
Arvostelut
8,88,8 kautta 10.
Loistava
Suositut palvelut/mukavuudet
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (2)
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (2)
- Aamiainen saatavilla
- Rajoitetusti auki oleva vastaanotto
Nykyinen hinta on 93 €
93 €
sisältää verot ja maksut
30.8.–31.8.
Huonevaihtoehdot
Tarkista näiden päivien saatavuus
Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta
Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen huone, parveke, kaupunkinäköala kuvat

Kahden hengen huone, parveke, kaupunkinäköala
- Näkymä kaupungille
- 14 m²
- 1 makuuhuone
- 2 henkilöä
- 1 parisänky
Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen huone yhdelle, parveke kuvat

Kahden hengen huone yhdelle, parveke
- 1 m²
- 1 makuuhuone
- 1 henkilö
- 1 yhden hengen sänky
Avaa kaikki huonetyypin Kolmen hengen huone, parveke kuvat

Kolmen hengen huone, parveke
- 2 m²
- 1 makuuhuone
- 3 henkilöä
- 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky
Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen classic-huone (yksi tai kaksi sänkyä), parveke kuvat

Kahden hengen classic-huone (yksi tai kaksi sänkyä), parveke
- 2 m²
- 1 makuuhuone
- 2 henkilöä
- 2 yhden hengen suurta sänkyä
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Casual Pop Art Hotel by Casual Hoteles
Benidormin keskusta
Casual Pop Art Hotel by Casual Hoteles
Benidormin keskusta
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
8.4 kautta 10, Erittäin hyvä, 440 arvostelua
8,4
Erittäin hyvä
440 arvostelua
Hinta on 113 €
113 €
sisältää verot ja maksut
6.9.–7.9.

Hotel Flats Friends Mar Blau
Benidormin keskusta
Hotel Flats Friends Mar Blau
Benidormin keskusta
- Lentokenttäkuljetukset
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
9.0 kautta 10, Upea, 522 arvostelua
9,0
Upea
522 arvostelua

Hotel B and B Suites
Benidormin keskusta
Hotel B and B Suites
Benidormin keskusta
- Ilmainen aamiainen
- Ilmainen Wi-Fi
- Savuton
6.2 kautta 10, 67 arvostelua
6,2
67 arvostelua
Hinta on 71 €
71 €
sisältää verot ja maksut
6.9.–7.9.

Hotel Bossh Lido
Benidorm
Hotel Bossh Lido
Benidorm
- Uima-allas
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Baari
7.0 kautta 10, Hyvä, 12 arvostelua
7,0
Hyvä
12 arvostelua
Hinta on 84 €
84 €
sisältää verot ja maksut
14.9.–15.9.

Climia 2Sleep Apartments
Benidormin vanhakaupunki
Climia 2Sleep Apartments
Benidormin vanhakaupunki
- Keittiö
- Pyykinpesutilat
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi
8.0 kautta 10, Erittäin hyvä, 374 arvostelua
8,0
Erittäin hyvä
374 arvostelua
Hinta on 77 €
77 €
sisältää verot ja maksut
30.8.–31.8.

Limehome Benidorm Calle Mayor
Benidormin keskusta
Limehome Benidorm Calle Mayor
Benidormin keskusta
- Uima-allas
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Baari
8.8 kautta 10, Loistava, 79 arvostelua
8,8
Loistava
79 arvostelua
Hinta on 151 €
151 €
sisältää verot ja maksut
30.8.–31.8.

Hostal Anna Benidorm
Benidormin keskusta
Hostal Anna Benidorm
Benidormin keskusta
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
8.8 kautta 10, Loistava, 37 arvostelua
8,8
Loistava
37 arvostelua
Hinta on 96 €
96 €
sisältää verot ja maksut
31.8.–1.9.

B&B Hotel Benidorm Finestrat
Finestrat
B&B Hotel Benidorm Finestrat
Finestrat
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
8.8 kautta 10, Loistava, 93 arvostelua
8,8
Loistava
93 arvostelua
Hinta on 61 €
61 €
sisältää verot ja maksut
6.9.–7.9.

Mercure Benidorm
Benidorm
Mercure Benidorm
Benidorm
- Uima-allas
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
9.2 kautta 10, Upea, 349 arvostelua
9,2
Upea
349 arvostelua
Hinta on 232 €
232 €
sisältää verot ja maksut
3.9.–4.9.

Four Points by Sheraton Costa Blanca Resort
Benidorm
Four Points by Sheraton Costa Blanca Resort
Benidorm
- Uima-allas
- Kylpylä
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
8.8 kautta 10, Loistava, 592 arvostelua
8,8
Loistava
592 arvostelua
Hinta on 89 €
89 €
sisältää verot ja maksut
20.9.–21.9.
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!
Tietoja alueesta

Carrer Apolo XI, 19, Benidorm, Alicante, 03501
Lähettyvillä
- Elxin puisto - 5 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
- Ponienten ranta - 5 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
- Benidormin kaupungintalo - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
- Avenida Martinez Alejos - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
- Llevantin ranta - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
Liikkuminen
- Alicante (ALC-Alicanten kansainvälinen lentoasema) – 46 min ajomatka
- La Vila Joiosan raitiovaunupysäkki – 26 min ajomatka
- Benidormin raitiovaunuasema – 14 min kävelymatka
Ravintoloita
- Milord's Express - 4 min kävelymatka
- La Mejillonera - 6 min kävelymatka
- El Bodegon Aurrera - 6 min kävelymatka
- Saltoki Experience - 6 min kävelymatka
- La Tapería de Aurrera - 6 min kävelymatka
Tietoja majoituspaikasta
Hotel Celymar
- Hotel Celymar sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Ponienten ranta ja Llevantin ranta. Lisäksi Benidorm Palace -konserttisali ja Terra Mítica -huvipuisto sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Benidormin raitiovaunuasema sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä.
Yleistä
Hotellin koko
- 44 huonetta
Saapuminen/lähteminen
- Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 9.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 15.00.
- Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen
- Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–15.00
- Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
- Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
- Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänkirjautumisen vaatimukset
- Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
- Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
Lemmikit
- Lemmikit sallitaan (vain koirat)*
- Avustajaeläimet tervetulleita
Internet
- Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
Pysäköinti
- Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ruoka ja juoma
- Buffetaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 8.00–10.30
Palvelut
- Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Huoneen palvelut/mukavuudet
Viihdykettä
- Televisio
- Satelliittikanavat
Ole kuin kotonasi
- Lämmitys
Nauti olostasi
- Parveke
Henkilökohtainen hygienia
- Yksityinen kylpyhuone
- Vain suihku
- Hiustenkuivaaja
- Pyyhkeet
Yhteydenpito
- Työpöytä
Muuta
- Paikallisia karttoja
Maksut ja käytännöt
Vaihtoehtoiset lisämaksut
- Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 9 EUR aikuisille ja 7 EUR lapsille
Lemmikit
- Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
- Lemmikeistä veloitetaan 15 EUR:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per päivä
Käytännöt
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikan rekisteröintinumero CV-H01071-A
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Usein kysytyt kysymykset
Salliiko Hotel Celymar lemmikit?
Kyllä, koirat ovat tervetulleita. 15 EUR:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per päivä. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Tarjoaako Hotel Celymar pysäköintipaikkoja paikan päällä?
Hotel Celymar ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.
Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Celymar sisään- ja uloskirjautumisajat?
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 9.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 15.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.
Onko majoituspaikassa Hotel Celymar kasino?
Ei, tässä hotellissa ei ole kasinoa, mutta lähialueelta löytyy Casino Mediterráneo Benidorm (7 minuutin ajomatkan päässä).
Löytyykö majoituksesta Hotel Celymar yksityisiä ulkotiloja?
Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy parveke.
Millaisella alueella Hotel Celymar sijaitsee?
Hotel Celymar sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Ponienten ranta ja 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Llevantin ranta.