Koko loma-asunto

Saffron Villas

Majoituspaikan taso: 5 ja yli
Luksusluokan huvila, jossa käytössäsi on ulkouima-allas ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Diani Beach

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Saffron Villas sijaitsee loistavalla paikalla vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Diani Beach. Asiakkaat voivat uida ulkouima-altaassa ja hemmotella itseään syväkudoshieronta- tai käsi- ja jalkahoidoilla. Huviloissa on erilaisia mukavuuksia, kuten yksityiset uima-altaat ja memory foam -patjalliset sängyt ja egyptinpuuvillaiset lakanat.

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesutilat
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • 6 huvilaa
  • Päivittäinen siivous
  • Lähellä rantaa
  • Ulkouima-allas
  • Rantapyyhkeitä
  • Rantabaari
  • Kylpyläpalvelut
  • Hieronta- ja hoitohuoneet
  • Ilmastointi
  • Juomavesiautomaatti
  • Pesulapalvelu
  • Matkatavarasäilytys

Kodin mukavuudet (6)

  • Keittiö
  • Oma kylpyhuone
  • Yksityinen uima-allas
  • Erillinen ruokailualue
  • Erillinen oleskelualue
  • Piha
Nykyinen hinta on 83 €
sisältää verot ja maksut
30.9.–1.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 6/6 huonetta

Deluxe-huvila, patio, näköala uima-altaalle

  • 95 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-huvila, patio, näköala uima-altaalle

  • 11 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Deluxe-huvila, patio, näköala uima-altaalle

  • 55 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-huvila, näköala uima-altaalle

  • 95 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Luksushuvila, patio, näköala uima-altaalle

  • 80 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Premium-huvila, patio, näköala uima-altaalle

  • 76 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
80400 Ali Barbours Rd, Diani Beach, Kwale County

Lähettyvillä

  • Diani Beach - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Tiwin ranta - 18 min ajomatka - 12.9 km:n päässä
  • Mombasa Island - 43 min ajomatka - 38.2 km:n päässä
  • Nyali Beach - 54 min ajomatka - 46.3 km:n päässä
  • Bamburi Beach (ranta) - 59 min ajomatka - 50.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Ukunda (UKA) – 9 min ajomatka
  • Mombasa (MBA-Moin kansainvälinen lentokenttä) – 70 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Sherlock's Den Restaurant & Pub - ‬5 min ajomatka
  • ‪Tandoori - ‬7 min kävelymatka
  • ‪Havana Bar, Diani Beach - ‬10 min kävelymatka
  • ‪KAHAWA Coffee Lounge - ‬3 min ajomatka
  • ‪Ali Barbour's Cave Restaurant - ‬2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Saffron Villas

  • Saffron Villas sijaitsee loistavalla paikalla vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Diani Beach. Asiakkaat voivat uida ulkouima-altaassa ja hemmotella itseään syväkudoshieronta- tai käsi- ja jalkahoidoilla. Huviloissa on erilaisia mukavuuksia, kuten yksityiset uima-altaat ja memory foam -patjalliset sängyt ja egyptinpuuvillaiset lakanat.

Yleistä

Majoituspaikan koko

    • 6 yksikköä

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Lapsia, jotka ovat iältään 16 vuoden vanhoja tai nuorempia, ei voida majoittaa

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 25+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Ilmainen, turvallinen ja kattamaton omatoiminen pysäköinti paikan päällä

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Lähellä rantaa
  • Rantapyyhkeet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yksityinen uima-allas
  • Yksityinen vilvoitteluallas
  • Ulkouima-allas
  • Hierontapalvelu
  • Kylpyläpalvelut
  • 1 hoitohuone
  • Syvähierontaa
  • Klassisia hierontoja
  • Käsi- ja jalkahoitoja
  • Hoitoalue ulkona

Internet

  • Ilmainen Wi-Fi, jonka nopeus on 25+ Mbit/s

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen turvallinen ja kattamaton pysäköintipaikka paikan päällä

Keittiö

  • Jääkaappi (täysikokoinen)
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
  • Tehosekoitin
  • Siivousvälineet
  • Leivänpaahdin

Ruokailu

  • 1 rantabaari

Makuuhuoneet

  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Memory foam -patja
  • Egyptinpuuvillaiset lakanat

Kylpyhuoneet

  • Suihku
  • Ulkosuihku
  • Sampoo
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Saippua
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Hiustenkuivaaja
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Ruokasali
  • Oleskelualue

Ulkotilat

  • Patio
  • Piha

Pyykinpesu

  • Kuivapesula/pesulapalvelut

Työtilat

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Kattotuuletin

Lemmikit

  • Ei lemmikkejä

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyysominaisuuksia, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Ei hissejä
  • Laattalattiat huoneissa

Palvelut ja mukavuudet

  • Päivittäinen siivous
  • Kokki
  • Opaskirjoja/suosituksia
  • Sähköadaptereita/latureita
  • Silitysrauta-/lauta
  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone)
  • Huoneessa tarjottava hierontapalvelu
  • Turndown-palvelu

Turvaominaisuudet

  • Häkävaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta: harkitse kannettavan hätävaroittimen tuomista)
  • Palovaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta)

Yleiset tiedot

  • 6 huonetta
  • Yksilöllisesti sisustettu
  • Yksilöllisesti kalustettu
  • Romantiikkapaketteja saatavilla
  • Majoituspaikka on tarkoitettu vain aikuisille

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Kylpylässä on hieronta- ja hoitohuoneita sekä hoitoalueita ulkona. Palveluihin kuuluvat syväkudoshieronta, klassinen hieronta ja käsi- ja jalkahoidot.

Maksut ja käytännöt

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Majoituspaikan rekisteröintinumero N/A
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Saffron Villas uima-allas?

Kyllä, täällä on ulkouima-allas.

Salliiko Saffron Villas lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Saffron Villas pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Saffron Villas sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Mitä tekemistä Saffron Villas ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Saffron Villas tarjoaa asiakkaiden käyttöön yksityiset vilvoittelualtaat ja kylpyläpalvelut.

Löytyykö majoituspaikasta Saffron Villas keittiö tai keittonurkkaus?

Kyllä, majoituspaikasta löytyy keittiö, johon sisältyvät myös tehosekoitin, kahvinkeitin ja leivänpaahdin.

Löytyykö majoituksesta Saffron Villas yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, tästä huvilasta löytyy yksityinen uima-allas, patio ja piha.

Millaisella alueella Saffron Villas sijaitsee?

Saffron Villas sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Diani Beach.

Arvostelut

Saffron Villas – arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

9,4

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Es war sehr sauber. Die Küche ist sehr gut ausgerüstet. Der Pool ist richtig tief, so dass man sogar etwas schwimmen kann. Das einzig störende sind die Affen, welche es sogar schafften, hinter unserem Rücken unbemerkt ins Haus zu schleichen und Süßigkeiten zu stehlen.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Absolutely stunning villa. The photos don't do it justice. Top quality amenities and excellent customer service. Will definitely be back.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Environment and room were clean. 2’things to note were the ants which I found slightly invasive. One could spray the floor of the external perimeter of the doors facing the pool and patio area with a pesticide before guests arrive to keep ants out. Also towels shed a lot. So an investment in higher quality towels for the rooms would be great. Outside of these 2 issues the stay was awesome.