Hotel Continental

Majoituspaikan taso: 2
Hotelli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Hotel Continental on loistava vaihtoehto yöpyessäsi kohteessa Puducherry.

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (2)

  • Päivittäinen siivous
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Nykyinen hinta on 17 €
sisältää verot ja maksut
5.10.–6.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 3/3 huonetta

Yhden hengen huone

  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen comfort-huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Neljän hengen classic-huone

  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 4 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
48 La Bourdonnais St, Puducherry, PY, 605001

Lähettyvillä

  • Puducherryn ranta - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Pondicherryn majakka - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Government Place (aukio) - 12 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Arulmigu Manakula Vinayagar Temple - 13 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Sri Aurobindo Ashram -mediaatiokeskus - 15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä

Liikkuminen

  • Pondicherry (PNY) – 19 min ajomatka
  • Chennain kansainvälinen lentokenttä (MAA) – 179 min ajomatka
  • Puducherryn asema – 8 min kävelymatka
  • Pondicherry Villiyanurin asema – 22 min ajomatka
  • Varakalpattun asema – 34 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Le Procope - ‬3 min kävelymatka
  • ‪Bullet Bbq Ride - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Sri Kamatchi Mess - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Café Velouté - ‬3 min kävelymatka
  • ‪Oh Pondi! - ‬5 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Continental

  • Hotel Continental on loistava vaihtoehto yöpyessäsi kohteessa Puducherry.

Yleistä

Hotellin koko

    • 13 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 7.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 15.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Pysäköinti

    • Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Huoneen palvelut/mukavuudet

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Vain suihku
  • Saippua ja sampoo
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Muuta

  • Päivittäinen siivous

Maksut ja käytännöt

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Majoituspaikan rekisteröintinumero W9/PM/RO11/2016
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Hotel Continental lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Hotel Continental pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Hotel Continental ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.

Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Continental sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 7.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 15.00.

Millaisella alueella Hotel Continental sijaitsee?

Hotel Continental sijaitsee vain 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Puducherryn asema ja 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Puducherryn ranta.

Arvostelut

8,8

Loistava