Sturbridge Plaza Hotel

Majoituspaikan taso: 2.5
Hotelli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Nauti vierailustasi kohteessa Sturbridge yöpymällä Sturbridge Plaza Hotel -majoituspaikassa. Ilmaisiin etuihin kuuluvat langaton internetyhteys, pysäköintialue ja päivittäin klo 7.00–9.00 tarjottava mannermainen aamiainen.

Arvostelut

5,6 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen aamiainen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (4)

  • Päivittäinen siivous
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmastointi
  • Myyntiautomaatti

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Televisio
  • Päivittäinen siivous
  • Hissi
  • Kylpyamme tai suihku
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Nykyinen hinta on 70 €
sisältää verot ja maksut
28.9.–29.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 3/3 huonetta

Classic-huone, 2 keskisuurta parisänkyä

  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Yhden hengen classic-huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Economy-studiosviitti

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
400 Haynes St, Sturbridge, MA, 01566

Lähettyvillä

  • Leadmine Wildlife Management Area - 13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Old Sturbridge Village (museo) - 7 min ajomatka - 9.2 km:n päässä
  • College of the Holy Cross - 27 min ajomatka - 41.3 km:n päässä
  • Connecticutin yliopisto - 31 min ajomatka - 41.2 km:n päässä
  • DCU Center - 32 min ajomatka - 45.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Worcester, Massachusetts (ORH-Worcesterin alueellinen lentokenttä) – 48 min ajomatka
  • Springfield Union Station (ZSF) – 45 min ajomatka
  • Boston, MA (BNH-Boston Harborin vesitasokenttä) – 76 min ajomatka
  • Loganin kansainvälinen lentokenttä (BOS) – 76 min ajomatka
  • Portsmouth, NH (PSM-Portsmouthin kansainvälinen lentoasema) – 127 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Subway - ‬7 min kävelymatka
  • ‪McDonald's - ‬8 min ajomatka
  • ‪Dunkin' - ‬16 min kävelymatka
  • ‪Dunkin' - ‬10 min ajomatka
  • ‪Condesa Restaurante Mexicano - ‬10 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Sturbridge Plaza Hotel

  • Nauti vierailustasi kohteessa Sturbridge yöpymällä Sturbridge Plaza Hotel -majoituspaikassa. Ilmaisiin etuihin kuuluvat langaton internetyhteys, pysäköintialue ja päivittäin klo 7.00–9.00 tarjottava mannermainen aamiainen.

Yleistä

Hotellin koko

    • 81 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 21 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 21

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 25+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Esteetön pysäköinti paikan päällä

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen päivittäin klo 7.00–9.00

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Esteettömyys

  • Hissi
  • Esteetön pysäköinti
  • 2 esteetöntä pysäköintipaikkaa
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Televisio

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Kylpyamme tai suihku
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 25+ Mbit/s)

Muuta

  • Päivittäinen siivous

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • 100 USD:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja Discover
Majoituspaikan rekisteröintinumero C1234567890
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Sturbridge Plaza Hotel lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Sturbridge Plaza Hotel pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Sturbridge Plaza Hotel sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Millaisella alueella Sturbridge Plaza Hotel sijaitsee?

Sturbridge Plaza Hotel sijaitsee vain 12 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Leadmine Wildlife Management Area.

Arvostelut

Sturbridge Plaza Hotel – arvostelut

5,6

5,4

Siisteys

4,6

Palvelut/mukavuudet

6,0

Henkilökunta ja palvelu

5,2

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excellent, pleasant stay.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Clean great staff ample parking
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The staff is incredibly accommodating, and even less affordable rooms in the area come with fewer amenities. Here you have clean rooms, hot waffles with the included breakfast, and a nearby truck stop and charge port for any other need (including laundry)
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Clean rooms friendly staff
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Clean rooms friendly staff ample parking
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Clean rooms friendly staff
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Clean friendly helpfull ample parking
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

If you don't mind not having any local television channels (especially featuring the weather), or the highly limited breakfast selection, or the mildew on the exterior walls, or the lack of facial tissues or drinking cups, the facility was good enough with a clean comfortable room, bed and lots of hot water. The staff was friendly and accommodating. As long as someone doesn't mind not staying in a 6 star facility, they will be satisfied here. Breakfast is available at the nearby truck stop.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Clean rooms friendly staff very helpful answers all our questions
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Avoid at all costs. Probably the dirtiest property and room we've encountered. we ended up leaving - it was worth paying the $100 to NOT stay there.
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

We pulled up to the hotel . People were inside driving and smoking . We checked in and all you can smell was smoking . We went to our rom and people slamming doors . The room was out dated and not very nice . We didn’t stay we left and went t a different hotel . Didn’t feel comfortable there at all
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Room was clean and price was right
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

My room was full of issues-1) toilet seat was hanging off the toilet when we arrived , I notified the front seat two days to get it fixed but they never fixed it. 2) Room was full of dust.3), brown water was coming out of the pipes on day 1, 4)refrigerator was filthy. 5)Breakfast was a joke see photos. Pool was closed and never opened this year Hallway was dirty with the same trash near the elevator 2 days in a row. I would never go back again -staff doesn’t care about guests.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The pool was closed. The location was excellent to where we needed to be for the weekend. The continental breakfast needed a little bit of an upgrade.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Good value for the money. Nice woman at front desk. Clean room. Comfortable bed.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Rooms and bathrooms were filthy.
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

ok
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

This place is a dump. There's no other polite way to put it. OSHA should inspect it and have it shut down so it can be cleaned thoroughly.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

It was way off the highway so very quiet. There was a working elevator & a lobby with seating.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

The staff was polite and the property was clean. No complaints
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

People living at hotel were very loud , obnoxious, hard to sleep and stay asleep, breakfast was useless , waffles with no syrup , and really nothing else for breakfast
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Surprisingly good. A little hard to find but, they’re getting more signage. Great value, highly recommended for a simple but, clean, cost-effective stay.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

The staff was very helpful - we didn't try the breakfast so I can't comment on that - I liked the set up in the room - very roomy - average on cleaning - it was old and needed some upgrades - one of the faucets by the coffee maker was not working but it was ok - only stayed two nights - didn't actually spend much time there to take advantage of any of the amenities - I would stay there again - price was better than most other places - it was sufficient.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Dumpy. Cig burns in the blanket. Smelled. Breakfast was a joke. Staff were nice and accommodating, though. Probably because Captain Spaulding owns the place and they fear for their life.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Don’t want to sound ungrateful that we found a room during my son‘s graduation. The price for the room was a decent price.