Yksityinen majoittaja

Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I

Majoituspaikan taso: 2
Hotelli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I on loistava vaihtoehto yöpyessäsi kohteessa Cimenyan. Voit hyödyntää ilmasiet edut, joihin kuuluu muun muassa langaton internetyhteys ja pysäköintialue.

Arvostelut

7,0 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (2)

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Puutarha

Kodin mukavuudet (4)

  • Televisio
  • Puutarha
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Ilmaiset hygieniatuotteet

Huonevaihtoehdot

Huvila, 5 makuuhuonetta

  • Näkymä kaupungille
  • 9 m²
  • 5 makuuhuonetta
  • 12 henkilöä
  • 4 suurta parisänkyä ja 3 keskisuurta parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
11 Bukit Pakar Golf III, Cimenyan, Jawa Barat, 40198

Lähettyvillä

  • Mountain View Golf Course (golfkeskus) - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Jalan Cihampelas - 13 min ajomatka - 8.7 km:n päässä
  • Braga City Walk - 16 min ajomatka - 11.9 km:n päässä
  • Rumah Mode -tehtaanmyymälä - 16 min ajomatka - 11.2 km:n päässä
  • 23 Paskalin ostoskeskus - 18 min ajomatka - 13.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Bandung, Indonesia (BDO-Husein Sastranegaran kansainvälinen lentoasema) – 37 min ajomatka
  • Cimindin asema – 19 min ajomatka
  • Cimindin asema – 19 min ajomatka
  • Gadobangkong-asema – 25 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Skyline Best View Restaurant - ‬10 min ajomatka
  • ‪Eugene The Goat Coffee - ‬16 min kävelymatka
  • ‪Forrest Cafe - ‬19 min kävelymatka
  • ‪Nasi Cikur - ‬10 min kävelymatka
  • ‪Nasi Cikur - ‬20 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I

  • Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I on loistava vaihtoehto yöpyessäsi kohteessa Cimenyan. Voit hyödyntää ilmasiet edut, joihin kuuluu muun muassa langaton internetyhteys ja pysäköintialue.

Yleistä

Hotellin koko

    • 6 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 16 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.30

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 16

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 50+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Tilat

  • Puutarha

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Televisio
  • Satelliittikanavat

Henkilökohtainen hygienia

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 50+ Mbit/s)

Maksut ja käytännöt

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.30.

Mitä tekemistä Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan.

Millaisella alueella Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I sijaitsee?

Rehat at Villa Golf Island Dago Resort I sijaitsee vain 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Mountain View Golf Course (golfkeskus).

Arvostelut

7,0

Hyvä