Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection

Majoituspaikan taso: 3
Vuoristossa sijaitseva hotelli, jossa käytössäsi on täyden palvelun kylpylä ja ravintola

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Lähellä rautatieasemaa sijaitseva Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection on loistava valinta, jos aiot vierailla kohteessa Aeschi bei Spiez. Asiakkaat voivat hemmotella itseään kylpylähoidoilla kylpylässä ja nauttia aterioista majoituspaikan ravintolassa. Muihin palveluihin kuuluu baari/lounge ja puutarha.

Arvostelut

7,8 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kylpylä
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Baari

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Täydet kylpyläpalvelut
  • Suksivarasto
  • Puutarha
  • Takka aulassa
  • Pankkiautomaatti/pankkipalvelut
  • Itsepalvelupesula
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Juhlasali

Kodin mukavuudet (6)

  • Keittiö
  • Oma kylpyhuone
  • Erillinen ruokailualue
  • Erillinen oleskelualue
  • Televisio
  • Puutarha
Nykyinen hinta on 227 €
sisältää verot ja maksut
19.10.–20.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 8/8 huonetta

Huone

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Huoneisto, 2 yhden hengen sänkyä, vuoristonäköala

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Huoneisto, 1 parisänky, järvinäköala

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Deluxe-huone, 2 yhden hengen sänkyä, näköala puutarhaan

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Junior-sviitti, useita sänkyjä, järvinäköala

  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Sviitti, 2 parisänkyä, järvinäköala

  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Sviitti, 2 parisänkyä, keittiö, vuoristonäköala

  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Standard-huone, 1 yhden hengen sänky, esteetön, näköala puutarhaan

  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
8 Dorfstrasse, Aeschi bei Spiez, BE, 3703

Lähettyvillä

  • Thuninjärvi - 6 min ajomatka - 2.8 km:n päässä
  • Heimat- ja viinimuseo - 11 min ajomatka - 8.8 km:n päässä
  • Schloss Spiez - 14 min ajomatka - 9.8 km:n päässä
  • Arena Thun - 15 min ajomatka - 18.6 km:n päässä
  • MysteryRooms - 22 min ajomatka - 15.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Bern (BRN-Belp) – 42 min ajomatka
  • Zürichin lentokenttä (ZRH) – 114 min ajomatka
  • Reichenbach im Kandertalin asema – 5 min ajomatka
  • Spiezin asema – 6 min ajomatka
  • Spiez Faulenseen asema – 7 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Lido da Elio - ‬9 min ajomatka
  • ‪Mia - ‬7 min ajomatka
  • ‪McDonald's - ‬6 min ajomatka
  • ‪Riviera by Elio - ‬8 min ajomatka
  • ‪Eden Bistro-Bar - ‬7 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection

  • Lähellä rautatieasemaa sijaitseva Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection on loistava valinta, jos aiot vierailla kohteessa Aeschi bei Spiez. Asiakkaat voivat hemmotella itseään kylpylähoidoilla kylpylässä ja nauttia aterioista majoituspaikan ravintolassa. Muihin palveluihin kuuluu baari/lounge ja puutarha.

Yleistä

Hotellin koko

    • 39 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–21.00
    • Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
    • Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan (korkeintaan 1)
    • Avustajaeläimet tervetulleita
    • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Pysäköinti

    • Ilmainen katettu omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Esteetön pysäköinti ja pyörätuolin käyttäjille soveltuva pakettiautopysäköinti paikan päällä
    • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
    • Autotalli paikan päällä

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet (sakkoja veloitetaan)

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Illallistapahtumiin voi osallistua päivittäin lisämaksusta (varaus vaaditaan)
  • Ravintola
  • Baari/lounge

Lasten kanssa matkustaville

  • Lasten ruokalista

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Pyykinpesutilat
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Suksivarasto

Tilat

  • Pankkiautomaatti/pankkipalvelut
  • Puutarha
  • Takka aulassa
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Täyden palvelun kylpylä
  • Juhlasali

Esteettömyys

  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 81
  • Pääsy pyörätuolilla
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Esteetön pysäköinti
  • 8 esteetöntä pysäköintipaikkaa
  • Pyörätuolille soveltuva yleinen WC
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pakettiautopysäköinti
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuvan vastaanottotiskin korkeus (senttimetriä): 120
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva lounge
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Televisio

Ole kuin kotonasi

  • Lämmitys

Nauti olostasi

  • Kalustettu parveke/patio
  • Erillinen ruokailualue
  • Erillinen oleskelualue

Henkilökohtainen hygienia

  • 2 kylpyhuonetta
  • Kylpyamme tai suihku
  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Puhelin
  • Sähköadapterit/laturit

Ruoka ja juoma

  • Paikallinen ateriakuljetuspalvelu
  • Minijääkaappi
  • Mikroaaltouuni
  • Keittiö

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Opaskirjoja/suosituksia

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Majoituspaikassa on täyden palvelun kylpylä, Spa Aeschi Park. Kylpylästa löytyy sauna.

Kylpylä on auki joka päivä. Alle 18 vuotta vanhat lapset eivät saa käyttää kylpylän palveluja ilman aikuista. Alle 16 vuotta vanhat eivät saa käyttää kylpylän palveluja.

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupunki perii veron, joka maksetaan majoituspaikassa. Poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 4.50 CHF per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Illallistapahtuma maksaa 45 CHF

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Pysäköinti

  • Pysäköintialueella on korkeusrajoituksia

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Alle 16 vuotta vanhat asiakkaat eivät saa käyttää kylpylää, ja alle 18 vuotta vanhat asiakkaat saavat käyttää sitä vain aikuisen valvonnassa
  • Kylpylähoidot tulee varata etukäteen ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan ennen matkaa. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express ja Diners Club
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection lemmikit?

Kyllä, lemmikit ovat tervetulleita (korkeintaan 1).

Tarjoaako Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Onko majoituspaikassa Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection kasino?

Ei, tässä hotellissa ei ole kasinoa, mutta lähialueelta löytyy Interlakenin kasino (18 minuutin ajomatkan päässä).

Mitä tekemistä Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection tarjoaa asiakkaiden käyttöön kylpylän ja puutarhan.

Tarjoaako Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Löytyykö majoituspaikasta Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection keittiöllä tai keittonurkkauksella varustettuja huoneita?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy keittiö, johon sisältyy myös mikroaaltouuni.

Löytyykö majoituksesta Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy kalustettu parveke tai patio.

Arvostelut

Hotel Aeschi Interlaken - Handwritten Collection – arvostelut

7,8

Hyvä

7,6

Siisteys

7,0

Palvelut/mukavuudet

8,6

Henkilökunta ja palvelu

7,0

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Lugar incrível … atendimento impecável
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Lugar bem localizado, ideal para quem quer conhecer a região de Interlaken.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Fantastic location, personal was always available when needed them, the breakfast was consistent, delicious and diversified. The joy of a four days stay there was incredible!
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Freundliches und hilfsbereites Personal. Das Frühstück war super.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Ótimo Hotel. Localização num vilarejo tranquilo encom linda vista. Super charmoso o local. Bem limpo. Garagem fechada. Volto com certeza
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Super modtagelse af personalet i receptionen. Hotellet er lidt slidt, men flot natur og område. Morgenmadsbuffeten var virkelig ringe.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Wir fanden das Hotel nicht sehr sauber, vorallem für diesen Preis. Unser Zimmer wirkte etwas schmuddelig, da der Kühlschrank und das Wc nicht sauber waren und unter dem Bett nicht gestaubsaugt wurde und an der Balkontür alles voller Fingerflecken war. Unheimlich viele Mücken im Zimmer. Ausserdem sollte man meiner Meinung nach beim Check-out nachfragen ob alles okay war. Da wir nur eine Nacht dort waren, haben wir nicht gefragt wegen einem Wechsel vom Zimmer. Die Hotelbar war schön. Das Frühstück auch gut.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Camere stupende, personale gentile, comodo parcheggio.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Perfect location, underground parking, very-very big room with full kitchen and absolutely beautiful mountain view. Good restorant is in the next building, so we had everything on place. This is relatively high altitude village, easy access.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Parking couvert, très bien en hivers pas besoins de gratter la voiture le matin. Bon petit déjeuner
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

This hotel is under renovation. The room we stayed in was not properly cleaned/ sanitized. There were flies buzzing in the hotel, in our room and in the breakfast area. On a positive note, I liked the area of the hotel though, it’s closed to the bus stop. The views were amazing! The breakfast was great too.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Just want to shoutout the best employee of all time Lucile. She was super friendly and helpful and made the stay very enjoyable. Shoutout Lucile
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Zimmer und Einrichtung war schon etwas älter, aber ordentlich und sauber. Frühstück reichhaltig und es wurde auf Wünsche eingegangen. Gerne wieder.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Nous avons apprécié l'espace, le confort du logement, la vue magnifique, ainsi que la présence du parking couvert et la qualité du petit-déjeuner. ​En revanche, la prestation manque de finition : la propreté était insuffisante, certains stores étaient défectueux (aucun dans chambre 😅), il n'y avait pas de câble d'atenne pour la télévision et la cuisine n'était pas du tout équipée. Avec un meilleur entretien et du matériel à disposition dans la cuisine, on aurait été content mais la.....
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tudo perfeito, lugar lindo, ótima recepção, tudo limpo e uma sacada sensacional.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Our first room smelled horrible and seemed pretty dirty and old. I complained, and they upgraded us to a much nicer room which was a great experience.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Great location with the beautiful views and just next to bus stop. Breakfast was good. Beds were really small and they put two single beds together and there was a huge gaps. Windows curtains were missing on one side as it was a huge window and you can only cover the 60% of it. It was facing east so you have to wake up with the sun. Bathroom shower did not have a holder so you have to hold it to take shower. Such a beautiful place but it is not really maintained. People are travelling all over to world with very high rates and experience poor quality in this beautiful place.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Need to be clean more and the food as well. But the place is amazing.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Hôtel encore beaucoup dans son jus malgré la rénovation d'une partie des chambres. Chambre spacieuse avec balcon agréable, a priori rénovée mais avec encore des équipements très vieux (cuisine non fonctionnelle hormis le réfrigérateur, minuscule télévision, "banc" avec un revêtement en tissu sale..), matelas très mous qui ont vécu, pas de climatisation et seul un chauffage central dans l'hotêl mis à fond. Petit déjeuner inclus mais produits industriels sans goût hormis le pain qui était très bon. Malgré cela, hôtesses d'accueil très serviables et chaleureuses.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Looked closed as was restaurant and bar. Don’t think anyone else was staying.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Es gab wenig Deckenlampen, Matratze war recht hart und die Kissen sehr dünn. Alles in allem gut für eine Nacht.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Nosotros tuvimos un tema, estábamos en la mañana (08:30 am) en la habitación y entraron al cuarto sin tocar, ni avisar, la verdad fue bastante incómodo el momento. Ojalá pudieran implementar marbetes para que el personal de limpieza sepa que puede ingresar a la habitación. Fuera de esa situación el hotel es limpio y la habitación fue bonita.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Le sol n'était pas nettoyé (moutons un peu partout) => cela ne donne pas confiance
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

The rooms were not cleaned properly . The staff was polite and helpful . The breakfast was limited and everything that got over was not replenished.
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

The rooms and the hotel in general is old and the furniture and cleanliness is outdated/questionable. The parking is free but be aware that it is a small space and although there were about 7 parking spots they were occupied by 4 cars. This is the only free parking available. All rooms do not have kitchens and the kitchens do not have any cooking equipment (no pots, pans, utensils etc.). After talking with the reception we got a room with a kitchen but it was useless because there was no equipment. Unfortunately they were not able to accommodate the breakfast according to allergies (although this was communicated beforehand and no issue was raised at that point). The only positive thing I can say about this place is that the staff was friendly and the room had a bed to sleep in. If you are only looking for a bed to sleep in for a fairly reasonable price, this hotel can be ok for one or two nights.