Hanadays Jongno Gwanghwamun

Majoituspaikan taso: 2
Kaupungin keskustassa sijaitseva hotelli lyhyen matkan päässä kohteesta Gyeongbokgungin palatsi

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Hanadays Jongno Gwanghwamun sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Gyeongbokgungin palatsi ja Gwanghwamun. Lisäksi Myeongdong-katu ja Soulin kaupungintalo sijaitsevat vain 15 minuutin kävelymatkan päässä. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lyhyen kävelymatkan päässä: Jonggakin asema sijaitsee 4 minuutin ja Gwanghwamunin asema 6 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesutilat
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (2)

  • Itsepalvelupesula
  • Matkatavarasäilytys

Kodin mukavuudet (6)

  • Liesi
  • Oma kylpyhuone
  • Pyykinpesutilat
  • Säädeltävä ilmastointi huoneessa
  • Minijääkaappi
  • Hiustenkuivaaja
Nykyinen hinta on 53 €
sisältää verot ja maksut
30.8.–31.8.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä)

  • 14 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen deluxe-huone (kaksi sänkyä)

  • Näkymä kaupungille
  • 16 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky ja 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen perhehuone (kaksi sänkyä)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 19 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen standard-huone

  • Näkymä kaupungille
  • 12 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
32-5, Jongro 5-gil, Jongno-gu, Seoul, 03158

Lähettyvillä

  • Insa-dong - 4 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Cheonggyecheon - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Gyeongbokgungin palatsi - 6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Gwanghwamun - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Soulin kaupungintalo - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Soul (GMP-Gimpon kansainvälinen lentoasema) – 50 min ajomatka
  • Soul (ICN-Incheonin kansainvälinen lentoasema) – 67 min ajomatka
  • Seoulin asema – 25 min kävelymatka
  • Haengsinin asema – 17 min ajomatka
  • Anyangin asema – 24 min ajomatka
  • Jonggakin asema – 4 min kävelymatka
  • Gwanghwamunin asema – 6 min kävelymatka
  • Angukin asema – 9 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪스타벅스 - ‬1 min kävelymatka
  • ‪우육면관 - ‬1 min kävelymatka
  • ‪더테이블청진탭룸 - ‬1 min kävelymatka
  • ‪VIP참치 - ‬1 min kävelymatka
  • ‪관북 - ‬1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hanadays Jongno Gwanghwamun

  • Hanadays Jongno Gwanghwamun sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Gyeongbokgungin palatsi ja Gwanghwamun. Lisäksi Myeongdong-katu ja Soulin kaupungintalo sijaitsevat vain 15 minuutin kävelymatkan päässä. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lyhyen kävelymatkan päässä: Jonggakin asema sijaitsee 4 minuutin ja Gwanghwamunin asema 6 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 11 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
    • Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä
DONE

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Palvelut

  • Pyykinpesutilat
  • Matkatavarasäilytys

Esteettömyys

  • Parkettilattiat huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Ole kuin kotonasi

  • Säädettävä ilmastointi
  • Tohvelit

Nuku hyvin

  • Lakanat

Nauti olostasi

  • Lämmitetyt lattiat

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Vain suihku
  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Ruoka ja juoma

  • Minijääkaappi
  • Mikroaaltouuni
  • Jaettu keittiö
  • Liesi

Maksut ja käytännöt

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Majoituspaikan rekisteröintinumero 2951502731
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikan taso

Oman luokitusjärjestelmämme tarjoama majoituspaikan taso perustuu majoituspaikan tyyppiin, palveluihin ja mukavuuksiin.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Hanadays Jongno Gwanghwamun lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Hanadays Jongno Gwanghwamun pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Hanadays Jongno Gwanghwamun ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.

Mitkä ovat majoituspaikan Hanadays Jongno Gwanghwamun sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Express-sisäänkirjautuminen on saatavilla.

Onko majoituspaikassa Hanadays Jongno Gwanghwamun kasino?

Ei, tässä hotellissa ei ole kasinoa, mutta lähistöltä löytyvät Seven Luck Casino Millennium Seoul Hilton Branch (3 minuutin ajomatkan päässä) ja Seven Luck Casino Seoul Gangnam Branch (12 minuutin ajomatkan päässä).

Millaisella alueella Hanadays Jongno Gwanghwamun sijaitsee?

Hanadays Jongno Gwanghwamun sijaitsee alueella Jongno-gu. Jonggakin asema on vain 4 minuutin ja Gyeongbokgungin palatsi vain 9 minuutin kävelymatkan päässä.