Maison Lezard

Majoituspaikan taso: 3
Majatalo lyhyen matkan päässä kohteesta Paseo de la Reforman katu

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Maison Lezard sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Itsenäisyyden enkelin monumentti ja World Trade Center Ciudad de México. Voit hemmotella itseäsi syväkudoshierontahoidolla tai kasvohoidolla. Lisäksi Paseo de la Reforman katu ja Chapultepec sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lyhyen kävelymatkan päässä: Chilpancingon asema sijaitsee 9 minuutin ja Patriotismon asema 14 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen aamiainen
  • Kylpylä
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pyykinpesutilat
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (5)

  • Siivous (pyynnöstä)
  • Kylpyläpalvelut
  • Itsepalvelupesula
  • Matkatavarasäilytys
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto
Nykyinen hinta on 464 €
sisältää verot ja maksut
27.9.–28.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 9/9 huonetta

Deluxe-huone

  • 55 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-huone, näköala pihalle

  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-huone, näköala pihalle

  • 38 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Comfort-huone, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 22 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Deluxe-huone, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 46 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Comfort-huone, näköala pihalle

  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen deluxe-huone, näköala pihalle

  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Deluxe-huone, parveke, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 28 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-huone, 1 suuri parisänky

  • 50 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
155 Ámsterdam, Mexico City, CDMX, 06100

Lähettyvillä

  • Mexico Park (puisto) - 2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Spain Park - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Blackberry Auditorium - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Chapultepec - 17 min kävelymatka - 1.5 km:n päässä
  • Paseo de la Reforman katu - 6 min ajomatka - 2.3 km:n päässä

Liikkuminen

  • Benito Juarezin kansainvälinen lentokenttä (MEX) – 27 min ajomatka
  • Santa Lucía, Mexico (NLU – Felipe Ángelesin kansainvälinen lentokenttä) – 58 min ajomatka
  • Toluca, México (TLC-Lakimies Adolfo López Mateosin kansainvälinen lentoasema) – 64 min ajomatka
  • Mexico City Fortunan asema – 11 min ajomatka
  • Tlalnepantla de Bazin asema – 18 min ajomatka
  • San Rafaelin asema – 20 min ajomatka
  • Chilpancingon asema – 9 min kävelymatka
  • Patriotismon asema – 14 min kävelymatka
  • Juanacatlánin asema – 17 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Tierra Garat - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Maque - ‬1 min kävelymatka
  • ‪SAN さん - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Mendl Delicatessen - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Tout Chocolat - ‬1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Maison Lezard

  • Maison Lezard sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Itsenäisyyden enkelin monumentti ja World Trade Center Ciudad de México. Voit hemmotella itseäsi syväkudoshierontahoidolla tai kasvohoidolla. Lisäksi Paseo de la Reforman katu ja Chapultepec sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lyhyen kävelymatkan päässä: Chilpancingon asema sijaitsee 9 minuutin ja Patriotismon asema 14 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 9 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–23.00
    • Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Pysäköinti

    • Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen päivittäin klo 8.30–11.00

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Pyykinpesutilat
  • Matkatavarasäilytys
  • Romantiikkapaketteja

Tilat

  • Designer-liikkeitä paikan päällä
  • Kylpyläpalvelut

Huoneen palvelut/mukavuudet

Ole kuin kotonasi

  • Tohvelit

Nuku hyvin

  • Äänieristetyt huoneet

Nauti olostasi

  • Huoneessa tarjottava hierontapalvelu

Henkilökohtainen hygienia

  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Muuta

  • Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä
  • Tallelokero huoneessa
  • Sisäänpääsy mobiiliavaimella

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluvat syväkudoshieronta ja kasvohoidot.

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • 150 MXN:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Hierontapalvelut tulee varata etukäteen ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan ennen matkaa. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja American Express
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Maison Lezard lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Maison Lezard pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Maison Lezard ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.

Mitkä ovat majoituspaikan Maison Lezard sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Mitä tekemistä Maison Lezard ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Maison Lezard tarjoaa asiakkaiden käyttöön kylpyläpalvelut.

Millaisella alueella Maison Lezard sijaitsee?

Maison Lezard sijaitsee vain 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Chilpancingon asema ja 18 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Chapultepec.

Arvostelut

Maison Lezard – arvostelut

8,6

Loistava

9,6

Siisteys

6,6

Palvelut/mukavuudet

10

Henkilökunta ja palvelu

8,0

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

We had an amazing stay at Maison Lezard. The service is impeccable, the rooms are beautiful and they really make you feel home. We would highly recommend this hotel for a stay in Mexico.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Beautiful space and surroundings, and very attentive and helpful staff
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great staff!
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Beautiful building but some of the kinks havent been quite worked out yet.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

While Maison Lezard boasts a stunning location in one of Mexico City's most beautiful neighborhoods, several serious issues marred our stay. Most concerning was being double-charged for our room. Despite showing clear credit card statements as evidence, staff dismissed our concerns for 4 days before finally acknowledging via a WhatsApp text that it was their payment system's error. This should have been easily verifiable through their payment records; if they keep financial records, a simple check would have shown they charged us both at booking and again at check-in. Instead, they repeatedly denied the possibility until finally admitting their error. No formal apology was made in person, which felt unprofessional given the stress this caused during our vacation. The room had multiple unaddressed maintenance issues: constant bathroom dripping noise, poorly installed glass doors that clashed dangerously (reported Day 1, never fixed), and lighting so dim we needed phone flashlights for basic tasks like applying makeup. The front security door remained broken throughout our stay, and staff sent excessive daily WhatsApp messages - unnecessary contact during vacation. The beautiful historic building and prime location earn 3 stars, but given the payment issues, maintenance problems, and dismissive service - plus numerous other hotels in the area - it's difficult to recommend.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä