The Hill

Majoituspaikan taso: 2
Kaupungin keskustassa sijaitseva majatalo lyhyen matkan päässä kohteesta Brown University

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

The Hill sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Brown University ja Rhode Islandin kokouskeskus. Lisäksi Amica Mutual Pavilion ja Providence College (koulu) sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä.

Arvostelut

7,6 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (4)

  • Maksullinen itsepalvelupysäköinti
  • Terassi
  • Ilmastointi
  • Grillausmahdollisuus

Kodin mukavuudet (4)

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Terassi
  • Grilli tai grillejä
  • Omatoiminen pysäköinti (lisämaksusta)

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 8/8 huonetta

Huoneisto, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 10 makuuhuonetta
  • 20 henkilöä
  • 6 keskisuurta parisänkyä ja 4 suurta parisänkyä

Tavanomainen huone

  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Tavanomainen huone

  • Näkymä joelle
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Tavanomainen huone

  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Tavanomainen huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Tavanomainen huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Tavanomainen huone

  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Tavanomainen huone

  • Näkymä joelle
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
403 S Main St, Unit 2, Providence, RI, 02903

Lähettyvillä

  • Brown University - 5 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Johnson and Wales University - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • India Point Park - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Providence Performing Arts Center (teatteri) - 11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Rhode Islandin kokouskeskus - 14 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä

Liikkuminen

  • Providence, Rhode Island (PVD-T.F. Green) – 21 min ajomatka
  • Pawtucket, RI (SFZ-North Central Staten lentoasema) – 24 min ajomatka
  • North Kingstown, RI (NCO-Quonset State) – 35 min ajomatka
  • Norwood, MA (OWD-Norwood Memorial) – 37 min ajomatka
  • New Bedford, Massachusetts (EWB-New Bedfordin alueellinen lentokenttä) – 38 min ajomatka
  • Newport, Rhode Island (NPT-Newportin osavaltion lentokenttä) – 45 min ajomatka
  • Providencen asema – 16 min kävelymatka
  • South Attleboron asema – 15 min ajomatka
  • Attleboron asema – 20 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Antonio’s Pizza by the Slice - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Fellini Pizzeria - ‬5 min kävelymatka
  • ‪The Hot Club - ‬6 min kävelymatka
  • ‪Yellow Door Taqueria - ‬6 min kävelymatka
  • ‪Xaco Taco - ‬9 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

The Hill

  • The Hill sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Brown University ja Rhode Islandin kokouskeskus. Lisäksi Amica Mutual Pavilion ja Providence College (koulu) sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä.

Yleistä

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
    • Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet älylukon avaamiseen sähköpostitse aikaisintaan 72 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
    • Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
    • Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
    • Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 50+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Kattamaton itsepalvelupysäköinti paikan päällä (20 USD per yö)

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Grillejä

Palvelut

  • Virtuaalinen vastaanotto

Tilat

  • Terassi

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 43-tuumainen älytelevisio

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys

Nuku hyvin

  • Lakanat

Nauti olostasi

  • Terassi tai patio

Henkilökohtainen hygienia

  • 2 kylpyhuonetta
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 50+ Mbit/s)

Ruoka ja juoma

  • Pakastin
  • Jaettu keittiö
  • Liesi
  • Uuni
  • Keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
  • Astianpesukone
  • Jääkone

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • 500 USD:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.
  • Tämän majoituspaikan vahinkotakuumaksu on maksettava turvallisen linkin kautta 24 tunnin sisällä varaamisesta. Vahinkotakuumaksu vaaditaan sisäänkirjautumista varten.

Pysäköinti

  • Kattamaton omatoiminen pysäköinti maksaa 20 USD per yö

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International, Union Pay ja Carte Blanche
Majoituspaikan rekisteröintinumero 08/11/2026, RE.08059-STR
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko The Hill lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako The Hill pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Omatoiminen pysäköinti maksaa 20 USD per yö.

Mitkä ovat majoituspaikan The Hill sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Onko majoituspaikassa The Hill kasino?

Ei, tässä majatalossa ei ole kasinoa, mutta lähialueelta löytyy Bally's Lincoln (11 minuutin ajomatkan päässä).

Löytyykö majoituksesta The Hill yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy terassi tai patio.

Millaisella alueella The Hill sijaitsee?

The Hill sijaitsee alueella Fox Point. Brown University on vain 7 minuutin ja Rhode Islandin kokouskeskus vain 16 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

The Hill – arvostelut

7,6

Hyvä

8,6

Siisteys

7,6

Palvelut/mukavuudet

7,6

Henkilökunta ja palvelu

8,2

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Really nice and comfortable stay. The showers were sometimes unclean from previous guests and walls are thin, so noisy neighbors were sometimes a problem, but a good experience overall
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very nice home and close to campus.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Loved our experience here it was perfect to explore providence and would 100% stay here again! The room was cozy and the deck looking out on the pedestrian bridge was very cool! So cheap for the location offered!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

It was Very comfy! A Great Stay w wonderful views and great customer sevice
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

I had a wonderful, easy stay - beautiful place, easy check in, reasonable price! Highly recommend.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

In town for RISD commencement and The Hill was a wonderful place to stay! Clean, peaceful, excellent location, and the kitchen was such a nice amenity. Looking forward to future visits at this location.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

There was no air conditioning. It was very hot. We had to sleep with the window open. There was a loud party going on (Friday night). We did not get much sleep because of the heat, the loud music, and the loud engines of the souped up cars.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Ana amazing quit place to rent and have an amazing view from the window.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Very disappointing experience!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location, beautiful room, kind staff, within walking distance of a beautiful bakery and coffee shop
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

This hotel was seriously so beautiful and peaceful. Everything about the stay was relaxing, and I loved how close it was to so many good food spots you could just walk to. The whole vibe here was comfortable and quiet, and it honestly made the trip even better. The only small issue was the bathroom door knob, but overall everything else was perfect :) I’ll most definitely be staying here again.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Stefano was really helpful in checking us in and checking in with us to make sure everything was doing well.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location very clean wonderful staff specially Stefano he made everything easy for us thank you very much Stefano we definitely coming back on the summer time I give this hotel and their staff 20 out of 10
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Our stay was amazing! The room and property were clean. I would definitely stay here again. Some things to note, it’s in a busy area and there was some loud noise from motorcycles and cars revving their engines at night. This is not the properties fault but if you’re a light sleeper it could be an issue, we stayed on a Thursday night. Also there is Kuerigs on site but no coffee was available. So bring some if you want coffee in the morning. There is a coffee shop that was delicious just down the street.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

This was the perfect location! There’s a coffee shop less than half a mile away, and you have easy access to downtown. Before arriving, I recommend requesting all the room information ahead of time. I wasn’t aware of the security deposit you need to pay before receiving the room details. The property manager was incredibly easy to reach and responded quickly to any questions. The room was clean, the view was beautiful, and the property was very quiet. The housekeeping staff was also incredibly kind and welcoming, which made the stay even more enjoyable. Overall, I had a great experience and would definitely stay here again.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Excellent, however the room I was in had a door that must have been the bathroom for the other room and everytime it was used I knew about it...other than that, excellent stay and very clean.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Very nice and attractive place. Checking intently was a little difficult for me. The location was great and I loved the river walk nearby.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Room was well cleaned and comfortable, perfect spot in downtown. Easy walkability, will return again
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Just about everything is within walking distance, concerts , fine dining ,The Arts , parks etc The Hill is perfect no one itty biitty bad thing to say it was an outstanding experience, Ty The Hill
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The room and common areas are both very clean. The staff is nice and helpful.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

I got there and there was no staff or check in booth. I called to get access to my room which was via keypad they said I needed to provide a $120 security deposit down payment that I will not get back
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Nice room
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Clean room
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

The car noise on a Saturday night was horrible…loud music as it went over the adjacent speed bump until 3am.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

It was difficult the check in. no bathroom inside the room. Bad service