Huoneistohotelli·Yksityinen majoittaja

Dominico Colonial

Majoituspaikan taso: 3.5
Siirtomaatyylinen huoneistohotelli lyhyen matkan päässä kohteesta Malecon

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Dominico Colonial sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Malecon ja Calle El Conde. Paikan päällä on terassi, ja majoituspaikan huoneistoissa on älytelevisiot ja ylelliset vuodevaatteet.
VIP Access

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesutilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Lounge-alue

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (6)

  • 12 huoneistoa
  • Siivous (pyynnöstä)
  • Terassi
  • Ilmastointi
  • Itsepalvelupesula
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Erillinen ruokailualue
  • Erillinen oleskelualue
  • Terassi
  • Pyykinpesutilat
  • Digitaalitelevisio
Nykyinen hinta on 31 €
sisältää verot ja maksut
27.9.–28.9.

Huonevaihtoehdot

Deluxe-studio

  • 21 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Comfort-studio

  • 19 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Perusstudio

  • 19 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Superior-studio

  • 21 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
69 Av Dr Delgado, Santo Domingo, Distrito Nacional, 10209

Lähettyvillä

  • Malecon - 7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Kansallispalatsi (presidentin virkahuone) - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Calle El Conde - 10 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Grand Casino Jaragua - 15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • Guibian ranta - 2 min ajomatka - 2.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Santo Domingo (SDQ-Las Americasin kansainvälinen lentokenttä) – 35 min ajomatka
  • Santo Domingo (JBQ-La Isabela Intl.) – 36 min ajomatka
  • Joaquín Balaguerin asema – 22 min kävelymatka
  • Casandra Damirónin asema – 25 min kävelymatka
  • Coronel Rafael Tomas Fernándezin asema – 25 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Villar Hermanos - ‬9 min kävelymatka
  • ‪Cafeteria Clinica Abreu - ‬6 min kävelymatka
  • ‪New Jersey Drink Liquor Store - ‬7 min kävelymatka
  • ‪La Fabrica Contemporanea - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Centro Asturiano - ‬6 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Dominico Colonial

  • Dominico Colonial sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Malecon ja Calle El Conde. Paikan päällä on terassi, ja majoituspaikan huoneistoissa on älytelevisiot ja ylelliset vuodevaatteet.

Yleistä

Majoituspaikan koko

    • 12 huoneistoa

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.30.
    • Express-uloskirjautuminen saatavilla
    • Aikainen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 15 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
    • Myöhäinen uloskirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–22.00
    • Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
    • Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 15.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 15

Uloskirjautumisohjeet

    • Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
    • Siirrä lisävuoteet säilytystilaan
    • Poista henkilökohtaiset tavarat, poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat ja vie roskat ulos
    • Sammuta valot, lukitse ovet ja palauta avaimet

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))

Pysäköinti

    • Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä
    • Paikan päällä rajoitetusti pysäköintipaikkoja

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Ilmainen Wi-Fi, jonka nopeus on 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle)

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla pyynnöstä
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi (minikokoinen)

Makuuhuoneet

  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Vuodevaatteet saatavilla

Kylpyhuoneet

  • Suihku
  • Vessapaperi
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua

Oleskelutilat

  • Ruokasali
  • Oleskelualue

Viihde

  • 32-tuumainen älytelevisio, jossa digitaalikanavat

Ulkotilat

  • Terassi

Pyykinpesu

  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Ei lemmikkejä

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissejä
  • Merkityt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivous (pyynnöstä)
  • Paikallisia karttoja
  • Hyönteispuitteet
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto
  • Ilmainen pullovesi

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Historiallisella alueella
  • Lähellä sairaalaa

Turvaominaisuudet

  • Häkävaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta: harkitse kannettavan hätävaroittimen tuomista)
  • Palovaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta)

Yleiset tiedot

  • 12 huonetta
  • Siirtomaatyylinen
  • Yksilöllisesti sisustettu
  • Yksilöllisesti kalustettu

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • Takuumaksu: 50.00 USD per majoitustila per yöpyminen

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Myöhäinen uloskirjautuminen on mahdollista 15 USD:n suuruista lisämaksua vastaan (saatavuuden mukaan)

Pysäköinti

  • Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Dominico Colonial lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Dominico Colonial pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Pysäköintipaikkojen määrä saattaa olla rajoitettu.

Mitkä ovat majoituspaikan Dominico Colonial sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.30. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla 15 USD:n suuruista maksua vastaan (saatavuuden mukaan). Express-uloskirjautuminen on saatavilla.

Mitä tekemistä Dominico Colonial ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Suositeltuihin vierailukohteisiin kuuluvat Malecon (7 minuutin kävelymatkan päässä) ja Calle El Conde (10 minuutin kävelymatkan päässä), sekä Sambil Santo Domingon ostoskeskus (2,6 km:n päässä) ja Centro Olimpico (stadion) (3,4 km:n päässä).

Millaisella alueella Dominico Colonial sijaitsee?

Dominico Colonial sijaitsee alueella Gascue. Malecon on vain 7 minuutin ja Calle El Conde vain 10 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

Dominico Colonial – arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

9,4

Siisteys

9,0

Palvelut/mukavuudet

8,8

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Everything and everyone has been so helpful when traveling to a foreign country
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very clean, and very professional looking. The WiFi works, if not all the time, most of it!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Weekly cleaning service!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Cool owners
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

​The location is fantastic, very close to the Colonial Zone. There is parking available on the property on a first-come, first-served basis, though you can also park on the side of the street. ​Check-in was super fast, and they did require our IDs upon arrival. The AC in our original room wasn't working, but the host and staff were very kind and thoughtful—they immediately switched us to another room. We did notice there was only one towel for the two of us at first, but they provided a second one the following morning. ​The space is well-equipped with a TV, fan, and AC. The kitchen has everything you need: pans, a stove, a fridge, a coffee maker, and a sink for the dishes. The bathroom is a bit small, but a great plus is that the shower head has a water filter. A very comfortable stay!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The staff is responsive, as usual!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä