Hôtel Aragon
Hotelli
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Hôtel Aragon valokuvagalleria





Nauti vierailustasi kohteessa Perpignan yöpymällä Hôtel Aragon -majoituspaikassa.
Arvostelut
7,67,6 kautta 10.
Hyvä
Suositut palvelut/mukavuudet
- Ilmainen Wi-Fi
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (2)
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (2)
- Aamiainen saatavilla
- Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Nykyinen hinta on 65 €
65 €
sisältää verot ja maksut
22.9.–23.9.
Huonevaihtoehdot
Tarkista näiden päivien saatavuus
Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 2/2 huonetta
Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen perushuone kuvat

Kahden hengen perushuone
- 15 m²
- 1 makuuhuone
- 2 henkilöä
- 10 keskisuurta parisänkyä ja 3 kerrossänkyä (74–100 cm leveää)
- Ilmainen Wi-Fi
Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen superior-huone, parveke, kaupunkinäköala kuvat

Kahden hengen superior-huone, parveke, kaupunkinäköala
- Näkymä kaupungille
- 1 makuuhuone
- 2 henkilöä
- 1 keskisuuri parisänky
- Ilmainen Wi-Fi
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Aparthotel Mer & Golf City Perpignan Centre
Clémenceau
Aparthotel Mer & Golf City Perpignan Centre
Clémenceau
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Pyykinpesutilat
8.2 kautta 10, Erittäin hyvä, 293 arvostelua
8,2
Erittäin hyvä
293 arvostelua
Hinta on 64 €
64 €
sisältää verot ja maksut
19.9.–20.9.

Kyriad Perpignan Sud
Perpignan
Kyriad Perpignan Sud
Perpignan
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
9.0 kautta 10, Upea, 618 arvostelua
9,0
Upea
618 arvostelua
Hinta on 76 €
76 €
sisältää verot ja maksut
6.9.–7.9.

Kyriad Prestige Perpignan Centre Gare
Saint-Assiscle
Kyriad Prestige Perpignan Centre Gare
Saint-Assiscle
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
8.8 kautta 10, Loistava, 796 arvostelua
8,8
Loistava
796 arvostelua
Hinta on 82 €
82 €
sisältää verot ja maksut
10.9.–11.9.

Campanile Perpignan Sud
Perpignan
Campanile Perpignan Sud
Perpignan
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
7.2 kautta 10, Hyvä, 509 arvostelua
7,2
Hyvä
509 arvostelua
Hinta on 59 €
59 €
sisältää verot ja maksut
6.9.–7.9.

Hôtel PB - Paris-Barcelone
La Gare
Hôtel PB - Paris-Barcelone
La Gare
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
8.8 kautta 10, Loistava, 188 arvostelua
8,8
Loistava
188 arvostelua
Hinta on 79 €
79 €
sisältää verot ja maksut
16.9.–17.9.

The Originals City, Hôtel Les Dômes, Perpignan Sud
Saleilles
The Originals City, Hôtel Les Dômes, Perpignan Sud
Saleilles
- Uima-allas
- Kylpylä
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
8.6 kautta 10, Loistava, 402 arvostelua
8,6
Loistava
402 arvostelua
Hinta on 73 €
73 €
sisältää verot ja maksut
6.9.–7.9.

ibis budget Perpignan Sud
Perpignan
ibis budget Perpignan Sud
Perpignan
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
8.0 kautta 10, Erittäin hyvä, 400 arvostelua
8,0
Erittäin hyvä
400 arvostelua
Hinta on 52 €
52 €
sisältää verot ja maksut
13.9.–14.9.

B&B HOTEL Perpignan Sud Porte d'Espagne
Perpignan
B&B HOTEL Perpignan Sud Porte d'Espagne
Perpignan
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
7.8 kautta 10, Hyvä, 458 arvostelua
7,8
Hyvä
458 arvostelua
Hinta on 50 €
50 €
sisältää verot ja maksut
23.9.–24.9.

ibis budget Perpignan Centre Méditerranée
Clémenceau
ibis budget Perpignan Centre Méditerranée
Clémenceau
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
7.8 kautta 10, Hyvä, 433 arvostelua
7,8
Hyvä
433 arvostelua
Hinta on 53 €
53 €
sisältää verot ja maksut
27.9.–28.9.

Dali Hôtel - Restaurant
Saint-Jean
Dali Hôtel - Restaurant
Saint-Jean
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
9.0 kautta 10, Upea, 876 arvostelua
9,0
Upea
876 arvostelua
Hinta on 99 €
99 €
sisältää verot ja maksut
20.9.–21.9.
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!
Tietoja alueesta

17 Av. Gilbert Brutus, Perpignan, Pyrénées-Orientales, 66000
Lähettyvillä
- Palais des Rois de Majorque (historiallinen rakennus) - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
- Place de la Republique (aukio) - 10 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
- Le Castillet (museo) - 13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
- Perpignanin katedraali - 13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
- Perpignanin yliopisto - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
Liikkuminen
- Perpignan, Ranska (PGF-Perpignan - Rivesaltesin kansainvälinen lentoasema) – 17 min ajomatka
- Perpignanin asema – 14 min kävelymatka
- Perpignanin rautatieasema (XPI) – 14 min kävelymatka
- Perpignan Ille-sur-Tetin asema – 18 min ajomatka
Ravintoloita
- Paul - 8 min kävelymatka
- Restaurant Lou Grilladou - 9 min kävelymatka
- La Roma - 8 min kävelymatka
- Café Vienne - 8 min kävelymatka
- Le Grabuge - 8 min kävelymatka
Tietoja majoituspaikasta
Hôtel Aragon
- Nauti vierailustasi kohteessa Perpignan yöpymällä Hôtel Aragon -majoituspaikassa.
Yleistä
Hotellin koko
- 30 huonetta
Saapuminen/lähteminen
- Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
- Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen
- Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
- Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänkirjautumisen vaatimukset
- Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
- Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Internet
- Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
- Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))
Pysäköinti
- Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ruoka ja juoma
- Buffetaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 7.30–10.30
Palvelut
- Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Huoneen palvelut/mukavuudet
Ole kuin kotonasi
- Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)
Yhteydenpito
- Ilmainen Wi-Fi (nopeus 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))
Maksut ja käytännöt
Pakolliset lisämaksut
Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
- 7.20 prosentin suuruinen kaupunki-/paikallisvero peritään
Vaihtoehtoiset lisämaksut
- Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 9.90 EUR aikuisille ja 5.90 EUR lapsille
Käytännöt
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja Union Pay
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 94213009700010
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Usein kysytyt kysymykset
Salliiko Hôtel Aragon lemmikit?
Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.
Tarjoaako Hôtel Aragon pysäköintipaikkoja paikan päällä?
Hôtel Aragon ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.
Mitkä ovat majoituspaikan Hôtel Aragon sisään- ja uloskirjautumisajat?
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.
Onko majoituspaikassa Hôtel Aragon kasino?
Ei, tässä hotellissa ei ole kasinoa, mutta lähistöltä löytyvät Casino JOA de Canet (12 minuutin ajomatkan päässä) ja Casino JOA de St-Cyprien (18 minuutin ajomatkan päässä).
Millaisella alueella Hôtel Aragon sijaitsee?
Hôtel Aragon sijaitsee vain 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Palais des Rois de Majorque (historiallinen rakennus) ja 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Place de la Republique (aukio).