Gallery Port Tower Piraeus

Majoituspaikan taso: 5 ja yli
Luksusluokan hotelli, jossa käytössäsi on ravintola ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Piraeuksen satama

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Gallery Port Tower Piraeus sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Piraeuksen satama ja Akropolis. Asiakkaat voivat nauttia aterian paikan päällä olevassa ravintolassa ja hyödyntää kuntosalin. Akropolis-museo ja Parthenon sijaitsevat vain lyhyen ajomatkan päässä tästä luksusluokan hotellista. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Agia Triadan raitiovaunupysäkki sijaitsee vain muutaman askeleen päässä ja Plateia Ippodameias -raitiovaunupysäkki sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla
  • Kuntosali
  • Business center
  • Kokoushuoneita
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Yhteinen olohuone
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Matkatavarasäilytys
  • Portteri/kantaja

Kodin mukavuudet (4)

  • Päivittäinen siivous
  • Hissi
  • Säädeltävä ilmastointi huoneessa
  • Hiustenkuivaaja
Nykyinen hinta on 131 €
sisältää verot ja maksut
28.9.–29.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 12/12 huonetta

Accessible Room

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

9,2 kautta 10
Upea
(19 arvostelua)
  • 21 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen classic-huone (yksi tai kaksi sänkyä), kaupunkinäköala

8,8 kautta 10
Loistava
(9 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 21 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä TAI 1 keskisuuri parisänky

Superior Double or Twin Room with Side Harbor View

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(9 arvostelua)
  • Osittainen näkymä merelle
  • 21 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä TAI 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen deluxe-huone (yksi tai kaksi sänkyä), näköala satamaan

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(7 arvostelua)
  • Näkymä satamaan
  • 23 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä TAI 1 keskisuuri parisänky

Junior-sviitti

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • Näkymä satamaan
  • 33 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (100–125 cm leveä)

Perhehuone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(5 arvostelua)
  • 40 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 keskisuuri parisänky

Port Suite

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • Näkymä satamaan
  • 42 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (100–125 cm leveä)

Kolmen hengen huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Accesible Room

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Standard Room

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Classic Room City View

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Makras Stoas 1 Ippokratous 2, Piraeus, 185 31

Lähettyvillä

  • Piraeuksen satama - 2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Piraeus Flea Market (kirpputori) - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Pireuksen kaupunginteatteri - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Pireuksen satama - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Marina Zeas - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä

Liikkuminen

  • Ateena (ATH-Elefthérios Venizélos) – 53 min ajomatka
  • Piraeuksen juna-asema – 8 min kävelymatka
  • Piraeus Lefkan asema – 20 min kävelymatka
  • Nikaia-Agios Ioannis Rentisin asema – 5 min ajomatka
  • Agia Triadan raitiovaunupysäkki – 1 min kävelymatka
  • Plateia Ippodameias -raitiovaunupysäkki – 5 min kävelymatka
  • Dimarcheion raitiovaunupysäkki – 5 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Γρηγόρης - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Το Στέκι του Αρτέμη - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Κεμπαπτζίδικον "Ο Τάκης - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Ο Γιώργος (O Giorgos) - ‬3 min kävelymatka
  • ‪Alkmini Cafe - ‬1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Gallery Port Tower Piraeus

  • Gallery Port Tower Piraeus sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Piraeuksen satama ja Akropolis. Asiakkaat voivat nauttia aterian paikan päällä olevassa ravintolassa ja hyödyntää kuntosalin. Akropolis-museo ja Parthenon sijaitsevat vain lyhyen ajomatkan päässä tästä luksusluokan hotellista. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Agia Triadan raitiovaunupysäkki sijaitsee vain muutaman askeleen päässä ja Plateia Ippodameias -raitiovaunupysäkki sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 91 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Pysäköinti

    • Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä
    • Esteetön pysäköinti paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Mannermainen aamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 7.00–10.30
  • Ravintola

Työskentely

  • Business center
  • Kokoushuoneita
  • Coworking-työtiloja

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Matkatavarasäilytys
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Portteri/kantaja

Tilat

  • Tallelokero vastaanotossa
  • Yhteinen olohuone
  • Kuntokeskus

Esteettömyys

  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 130
  • Esteetön pysäköinti
  • 1 esteetöntä pysäköintipaikkaa
  • Pyörätuolille soveltuva yleinen WC
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva concierge-tiski
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva lounge
  • Portaaton kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Ole kuin kotonasi

  • Säädettävä ilmastointi
  • Tohvelit

Nuku hyvin

  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Vain suihku
  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Sähköadapterit/laturit

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone)

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupunki perii veron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. välisenä aikana 4.00 EUR per majoitustila per yö
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 15.00 EUR per majoitustila per yö

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Mannermainen aamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 15 EUR aikuisille ja 15 EUR lapsille

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja Diners Club
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 500 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Gallery Port Tower Piraeus lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Gallery Port Tower Piraeus pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Gallery Port Tower Piraeus ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.

Mitkä ovat majoituspaikan Gallery Port Tower Piraeus sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Mitä tekemistä Gallery Port Tower Piraeus ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Kuntosali auttaa sinua pitämään yllä päivittäistä kuntoilurutiiniasi.

Tarjoaako Gallery Port Tower Piraeus ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella Gallery Port Tower Piraeus sijaitsee?

Gallery Port Tower Piraeus sijaitsee kohteen Pireus keskustassa. Agia Triadan raitiovaunupysäkki on vain 1 minuutin ja Piraeuksen satama puolestaan 7 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

Gallery Port Tower Piraeus – arvostelut

9,0

Upea

9,6

Siisteys

9,2

Palvelut/mukavuudet

9,6

Henkilökunta ja palvelu

9,4

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Siisti huone, henkilökunta erittäin ystävällisiä.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very centrally located for cruise travelers.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

We stayed here before leaving on a cruise. It was a perfect location, with plenty of restaurants and stores within walking distance, and a very short taxi ride to the cruise terminal. The staff was very helpful and our room was ready a little early for weary travelers!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Room was great, front deks staff were wonderful and very helpful. They charged for breakfast which was a drag, but it did have good food. And they had a free shuttle to the cruise port. We chose this hotel because of its vicinity to the cruise port so the free shuttle was a plus! Would definitely stay again.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Absolutely amazing stay, lovely staff and beautiful riom
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Hotel very clean and just updated near cruise port but in a very poor run down surroundings limited nearby decent restaurants ok for short stays and close to metro to access Athens city and beaches
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

I aways enjoy my stay with this hotel.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Rent og fint værelse, fin morgenmad, hotellet var i god stand
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Det er fint hotel og god beliggenhed
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Muy amables el personal y muy buena limpieza.Un desayuno abundante.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Bra personal som var inlyssnande.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Staff was great, breakfast was amazing and hotel very clean and inviting.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Room was spectacular and the buffet breakfast was better than any I have ever seen. Fresh honey comb, dates, cherries, you name it!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great place. Good location. Clean and comfortable. Really nice breakfast. Very helpful staff calling us taxis.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Lovely clean and modern hotel. The balcony was large with good views. The bathroom was really great. The breakfast was lovely , with really good choices and excellent coffee. It’s very convenient for the port. Would definitely use again. Only downside is there’s no pool….but there are very few in Piraeus as it’s more a one or two night stop and not a resort.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

New hotel with modern facilities Not very personal design but good comfort Breakfast good but could be better-more selections If out to islands this hotel is just2-300 m from ferries
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very nice and modern hotel. Excellent location, so close to shops and restaurants. The staff was top-notch.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Perfect pre cruise stay everything about the property was great lovely breakfast only issue was loud music from outside property’s until around midnight so ask for a quite room
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Tolles Frühstück, hilfsbereites Personal, Zimmereinrichtung ausreichend. Zimmer jedoch extrem hellhörig zu anderen Zimmern, das Bad wird nur halbherzig gewartet. Gutes Hotel aber keine 5 Sterne.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Every was great
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Out room was great. Large and comfortable and clean. Staff was graat and helpful and close to the port.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Wonderful hotel! Very friendly staff. Room was clean and comfortable. Breakfast was excellent. Very close to the port.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

We came straight from Athens airport and arrived 2.5 hours before check in just hoping to leave our bags there. The staff allowed us to check in early which was very much appreciated after traveling for 16 hours! Rooms were very clean and the staff was very friendly! Highly recommend getting the breakfast as well. 6 minute drive away from the port if you are going on a cruise.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Super rum, flink personale.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Fantastic hotel with an amazing breakfast. The rooms were good size. The neighborhood is very walkable. The staff was friendly and very helpful. Be advised, most taxi vans won’t drop off or pick up in front of the hotel due to the narrow corridor.