Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf

Majoituspaikan taso: 3
Hotelli, jossa käytössäsi on sisäuima-allas ja ravintola

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf on loistava vaihtoehto yöpyessäsi kohteessa Bad Sassendorf. Asiakkaat voivat hemmotella itseään hierontahoidoilla ja ostaa purtavaa kahvilasta. Muihin palveluihin kuuluu sisäuima-allas, kuntokeskus ja höyrysauna.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Kylpylä
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola
  • Sisäuima-allas
  • Aamiainen saatavilla
  • Kuntosali
  • Höyrysauna
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Kahvila
  • Kylpyläpalvelut
  • Itsepalvelupesula
  • Keilahalli
  • Minigolf-rata

Kodin mukavuudet (6)

  • Erillinen oleskelualue
  • Televisio
  • Päivittäinen siivous
  • Pyykinpesutilat
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Kauden mukainen ulkouima-allas

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 3/3 huonetta

Kahden hengen huone

  • 17 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Yhden hengen huone

  • 10 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä)

  • 15 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Kaiserstraße 19, Bad Sassendorf, Nordrhein-Westfalen, 59505

Lähettyvillä

  • Pfarrkirche St. Bonifatius - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Soletherme Bad Sassendorfin kylpylä - 7 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Westfalenin suolamaailmat -museo - 7 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Neuapostolische Kirche - 7 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Kurpark - 9 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä

Liikkuminen

  • Paderborn (PAD-Paderborn - Lippstadt) – 34 min ajomatka
  • Dortmund (DTM) – 38 min ajomatka
  • Bad Sassendorfin asema – 6 min kävelymatka
  • Söstin asema – 11 min ajomatka
  • Welver Borgelnin asema – 19 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Il Conte - ‬6 min ajomatka
  • ‪Burger King - ‬6 min ajomatka
  • ‪Mykonos-Grill - ‬3 min kävelymatka
  • ‪Brauhaus Christ - ‬7 min ajomatka
  • ‪Cafe Brunnenhaus - ‬7 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf

  • Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf on loistava vaihtoehto yöpyessäsi kohteessa Bad Sassendorf. Asiakkaat voivat hemmotella itseään hierontahoidoilla ja ostaa purtavaa kahvilasta. Muihin palveluihin kuuluu sisäuima-allas, kuntokeskus ja höyrysauna.

Yleistä

Hotellin koko

    • 3 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 10.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
    • Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan*
    • Avustajaeläimet tervetulleita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 25+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 8.00–9.00
  • Ravintola
  • Kahvila

Lasten kanssa matkustaville

  • Minigolfmahdollisuus
  • Keilahalli

Aktiviteetteja

  • Fitness-tunteja
  • Keilahalli
  • Minigolfmahdollisuus

Palvelut

  • Pyykinpesutilat
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus

Tilat

  • Kuntokeskus
  • Sisäuima-allas
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Pysäköinti polkupyörille
  • Kylpyläpalvelut
  • Höyrysauna

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 25-tuumainen televisio
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Lämmitys

Nuku hyvin

  • Lakanat

Nauti olostasi

  • Erillinen oleskelualue

Henkilökohtainen hygienia

  • Hiustenkuivaaja

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 25+ Mbit/s)

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluu hierontapalvelu.

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 9.50 EUR aikuisille ja 9.50 EUR lapsille

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 15 EUR:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per yö

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä kesäkuusta syyskuuhun
  • Hierontapalvelut ja kylpylähoidot on varattava majoituspaikasta ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palovaroitin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikan taso

Hotelstars-unioni määrittää majoituspaikkojen virallisen tähtiluokituksen maassa: Saksa. Tämän majoituspaikan tähtiluokitus on 3 tähteä.

Tunnetaan myös nimellä

Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf Hotel
Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf Bad Sassendorf
Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf Hotel Bad Sassendorf

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf uima-allas?

Kyllä, täällä on sisäuima-allas ja kauden mukainen ulkouima-allas.

Salliiko Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf lemmikit?

Kyllä, lemmikit ovat tervetulleita. 15 EUR:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per yö. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Tarjoaako Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 10.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Mitä tekemistä Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf tarjoaa asiakkaille paikan päällä eri aktiviteettimahdollisuuksia, esimerkkeinä fitness-tunnit ja keilahalli. Voit virkistää itseäsi pulahtamalla uimaan sisäuima-altaaseen. Muihin tämän hotellin tarjoamiin palveluihin/mukavuuksiin kuuluvat kauden mukainen ulkouima-allas ja höyrysauna. Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kylpyläpalvelut.

Tarjoaako Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf sijaitsee?

Parkhotel & Kurcafe Bad Sassendorf sijaitsee vain 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Bad Sassendorfin asema ja 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Soletherme Bad Sassendorfin kylpylä.