Spark by Hilton Murfreesboro

Majoituspaikan taso: 2.5
Hotelli lyhyen matkan päässä kohteesta Stones River Mall

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Spark by Hilton Murfreesboro sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Stones River Mall ja Ascension Saint Thomas Rutherford Hospital. Asiakkaiden käytössä on kuntosali, ja paikan päällä voi harrastaa vesihiihtoa. Lisäksi Murfreesboro Strike and Spare Family Fun Center ja Stones River National Battlefield (historiallinen taistelukenttä) sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä.

Arvostelut

7,4 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmainen aamiainen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Ilmastointi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Kuntosali
  • Business center
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa
  • Ilmastointi
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Elintarvikemyymälä
  • Välipalabaari/deli
  • Myyntiautomaatti
  • Pesulapalvelu
  • Itsepalvelupesula

Perheille (6)

  • Ilmaisia vauvansänkyjä
  • Mikroaaltouuni
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita saatavilla
  • Oma kylpyhuone
  • Kaapeli-/satelliittitelevisio
  • Päivittäinen siivous
Nykyinen hinta on 88 €
sisältää verot ja maksut
8.10.–9.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 13/13 huonetta

Huone, 1 suuri parisänky

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone, 1 suuri parisänky, esteetön (Hearing)

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone, 1 suuri parisänky ja vuodesohva

  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone, 1 suuri parisänky ja vuodesohva, esteetön (Hearing)

  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone, 2 keskisuurta parisänkyä

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone, 2 keskisuurta parisänkyä, esteetön, kylpyamme (Mobility)

  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone, 2 keskisuurta parisänkyä, esteetön, kylpyamme (Mobility & Hearing)

  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone, 2 keskisuurta parisänkyä, esteetön (Mobility & Hearing, Roll-in Shower)

  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone, 2 keskisuurta parisänkyä, esteetön (Hearing)

  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone, useita sänkyjä

  • 6 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen kiinteä internet

2 Queen Beds

  • 39 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen kiinteä internet

2 Queen Beds With Sofabed

  • 39 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone

  • 4 henkilöä
  • Ilmainen kiinteä internet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
175 Chaffin Pl, Murfreesboro, TN, 37129

Lähettyvillä

  • Go USA Fun Park - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Stones River Mall - 15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • Carmike Cinemas - 2 min ajomatka - 2.1 km:n päässä
  • Middle Tennessee State University - 8 min ajomatka - 8.9 km:n päässä
  • Country Music Hall of Fame and Museum (museo) - 32 min ajomatka - 59.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Smyrnan lentoasema, TN (MQY) – 25 min ajomatka
  • Nashvillen kansainvälinen lentokenttä (BNA) – 32 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Chick-fil-A - ‬8 min kävelymatka
  • ‪7 Brew Coffee - ‬14 min kävelymatka
  • ‪Farmers Family Restaurant - ‬15 min kävelymatka
  • ‪Texas Roadhouse - ‬19 min kävelymatka
  • ‪KPOT Korean BBQ & Hot Pot - ‬2 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Spark by Hilton Murfreesboro

  • Spark by Hilton Murfreesboro sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteista Stones River Mall ja Ascension Saint Thomas Rutherford Hospital. Asiakkaiden käytössä on kuntosali, ja paikan päällä voi harrastaa vesihiihtoa. Lisäksi Murfreesboro Strike and Spare Family Fun Center ja Stones River National Battlefield (historiallinen taistelukenttä) sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 69 huonetta
    • 4 kerrosta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Express-uloskirjautuminen saatavilla
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 21 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 21

Lapset

    • Lapset voivat yöpyä ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
    • Avustajaeläimet tervetulleita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s) ja kiinteä internetyhteys huoneissa

Pysäköinti

    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Esteetön pysäköinti paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen päivittäin klo 6.00–9.00
  • Kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Välipalabaari/deli

Lasten kanssa matkustaville

  • Lapset majoittuvat ilmaiseksi (katso lisätiedot)
  • Elintarvikemyymälä

Aktiviteetteja

  • Vesihiihtomahdollisuus

Työskentely

  • Business center
  • Kokoushuone

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Kampaamo
  • Ilmaiset sanomalehdet aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Hääpalvelut

Tilat

  • Tallelokero vastaanotossa
  • Kuntokeskus
  • Ei muovisia kahvinsekoittajia
  • Ei muovisia juomapillejä
  • Juhlasali

Esteettömyys

  • Hissi
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Esteetön pysäköinti
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva kuntokeskus
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva business center
  • Visuaaliset hälyttimet käytävillä
  • Tekstitys televisiossa
  • Matalat pistorasiat kylpyhuoneessa
  • Matala ovisilmä
  • Matalat ovilukot
  • Korkeussäädettävä suihkupää
  • Tukitanko WC-istuimen lähellä
  • Vipuovenkahvat
  • Ohut kokolattiamatto huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Televisio
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Silitysrauta-/lauta

Nuku hyvin

  • Herätyskello
  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Pillowtop-patja
  • Ilmainen vauvansänky

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 50+ Mbit/s) ja ilmainen kiinteä internetyhteys
  • Puhelin
  • Työtuoli

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Kierrätysmahdollisuus

Maksut ja käytännöt

Remontit ja kiinniolokaudet

Seuraavat tilat on suljettu maanantaisin, tiistaisin, keskiviikkoisin, torstaisin ja perjantaisin:
  • Sisäuima-allas
Seuraavat tilat on suljettu lauantaisin ja sunnuntaisin:
  • Sisäuima-allas

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express ja Discover
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Fairfield Inn Marriott Murfreesboro Hotel
Fairfield Inn & Suites by Marriott Murfreesboro Murfreesboro
Fairfield Inn Marriott Murfreesboro Hotel
Fairfield Inn Marriott Murfreesboro
Hotel Fairfield Inn & Suites by Marriott Murfreesboro
Fairfield Inn Suites by Marriott Murfreesboro
Fairfield Inn Marriott Hotel
Fairfield Inn Marriott
Stones River Inn & Suites Hotel
Stones River Inn & Suites Murfreesboro
Stones River Inn & Suites Hotel Murfreesboro
Fairfield Inn Suites by Marriott Murfreesboro

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Spark by Hilton Murfreesboro ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Spark by Hilton Murfreesboro tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Spark by Hilton Murfreesboro lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita.

Tarjoaako Spark by Hilton Murfreesboro pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Spark by Hilton Murfreesboro sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00. Express-uloskirjautuminen on saatavilla.

Mitä tekemistä Spark by Hilton Murfreesboro ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Lämpimämpinä kuukausina voit pitää hauskaa ja harrastaa vesihiihtoa. Spark by Hilton Murfreesboro tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kuntosalin.

Millaisella alueella Spark by Hilton Murfreesboro sijaitsee?

Spark by Hilton Murfreesboro sijaitsee vain 11 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Go USA Fun Park ja 17 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Stones River Mall.

Arvostelut

Spark by Hilton Murfreesboro – arvostelut

7,4

Hyvä

7,6

Siisteys

6,6

Palvelut/mukavuudet

8,8

Henkilökunta ja palvelu

7,4

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Our room was large and clean. The staff was helpful and polite. We will stay here again when traveling to Florida.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

The breakfast was great it could have been better could’ve had scrambled eggs sausage biscuits would have been better
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Staff was great, but we had bad leak in our room. Staff moved us to a new room, and were helpful.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Breakfast was fresh
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

I was disappointed that the swimming pool was not working because that is one of the reasons why I booked that hotel
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

It appeared newer. It was clean and quiet.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The pool was down during my stay. break was nothing spectacular they did have fresh fruit wish there was more Selection for people that have to eat gluten free.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Staff at check in was very kind. Upon entering the room toilet was not cleaned properly, placement towel for shower had what looked like a small blood stain, and I've never seen bed linens so wrinkled but do appear clean.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Breakfast was horrible no selection
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Stayed there for indoor pool listed on hotels.com website. It was closed. This hotel was remodeled which was fine but obviously went with the cheapest contractors. Poor tile work. Bad Caulking. The tub flexed when using the shower. Paint on the trim. Staff was nice. The pool being closed was a huge negative. I would have just saved my money and stayed somewhere else.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

The pool was closed, but it is not stated on the website. They have their indoor pool as seasonal. When we went to look at it, it was like a scummy pond at the end of summer. The hotel smelled everywhere. You could tell people were smoking in their rooms and the hotel tried to cover up that smell and dirtiness smells with a horrendous air freshener that seeped into everything. We actually had someone comment to us when we went out to dinner about the smells on us. It was beyond embarrassing. The TV didn't work. We had multiple people come try to fix it. No pool. No TV. It was a pointless hotel booking. I would have never booked had I known the pool was closed for 9 out of 12 months a year.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä