Huoneistohotelli
The Jewel Lodge and Spa
Majoituspaikan taso: 2.5
Huoneistohotelli, jossa käytössäsi on kylpylä
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan The Jewel Lodge and Spa valokuvagalleria





Golfkentän vieressä sijaitseva The Jewel Lodge and Spa on loistava valinta, jos aiot vierailla kohteessa Glengarriff. Voit vierailla kylpylässä ja hemmotella itseäsi kuumakivihierontahoidolla tai kasvohoidolla. Huoneistoissa on ilmainen langaton internetyhteys ja paikallinen ateriakuljetuspalvelu.
Arvostelut
1010 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä
Suositut palvelut/mukavuudet
- Ilmainen aamiainen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Kylpylä
- Lapsiystävällisiä aktiviteetteja
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (5)
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (5)
- 3 huoneistoa
- Päivittäinen siivous
- Täydet kylpyläpalvelut
- Hieronta- ja hoitohuoneet
- Rajoitetusti auki oleva vastaanotto
Huonevaihtoehdot
Tarkista näiden päivien saatavuus
Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 3/3 huonetta
Avaa kaikki huonetyypin Deluxe-huoneisto, vuoristonäköala kuvat

Deluxe-huoneisto, vuoristonäköala
- Näkymä vuoristoon
- 67 m²
- 2 makuuhuonetta
- 4 henkilöä
- 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä
- Ilmainen Wi-Fi
Avaa kaikki huonetyypin Deluxe-huoneisto, jokinäköala kuvat

Deluxe-huoneisto, jokinäköala
- Näkymä joelle
- 67 m²
- 2 makuuhuonetta
- 4 henkilöä
- 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä
- Ilmainen Wi-Fi
Avaa kaikki huonetyypin Deluxe-studiosviitti kuvat

Deluxe-studiosviitti
- 40 m²
- 1 makuuhuone
- 3 henkilöä
- 1 suuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky
- Ilmainen Wi-Fi
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Casey's Hotel Glengarriff
Glengarriff
Casey's Hotel Glengarriff
Glengarriff
- Ilmainen aamiainen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
9.6 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 132 arvostelua
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
132 arvostelua
Hinta on 150 €
150 €
sisältää verot ja maksut
10.9.–11.9.

Glengarriff Park Hotel
Glengarriff
Glengarriff Park Hotel
Glengarriff
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Yhdistettäviä huoneita saatavilla
8.8 kautta 10, Loistava, 217 arvostelua
8,8
Loistava
217 arvostelua

Seaview House Hotel
Bantry
Seaview House Hotel
Bantry
- Ilmainen aamiainen
- Kylpylä
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi
9.0 kautta 10, Upea, 69 arvostelua
9,0
Upea
69 arvostelua
Hinta on 220 €
220 €
sisältää verot ja maksut
16.9.–17.9.

Shantalla West Cork Farmhouse With Hot Tub & Sauna
Glanycarney
Shantalla West Cork Farmhouse With Hot Tub & Sauna
Glanycarney
- Keittiö
- Pyykinpesutilat
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 1 arvostelu
10
Poikkeuksellisen hyvä
1 arvostelu

Rock Lawn Cottage
Drimoleague
Rock Lawn Cottage
Drimoleague
- Keittiö
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi

Durrus Holiday Homes
Durrus
Durrus Holiday Homes
Durrus
- Keittiö
- Pyykinpesutilat
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!
Tietoja alueesta

Dromgarriff, Glengarriff, Cork, P75RH93
Lähettyvillä
- Bamboo Park (puisto) - 16 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
- Glengarriff Harbour - 3 min ajomatka - 2.1 km:n päässä
- Glengarriff Woods Nature Reserve - 6 min ajomatka - 4.5 km:n päässä
- Ring of Kerry Golf and Country Club (golfkeskus) - 43 min ajomatka - 44.5 km:n päässä
- Killarney National Park - 48 min ajomatka - 50.2 km:n päässä
Liikkuminen
- Killarney (KIR-Kerry) – 96 min ajomatka
Ravintoloita
- The Stuffed Olive - 13 min ajomatka
- De Barra's Restaurant - 13 min ajomatka
- The Anchor - 14 min ajomatka
- Ma Murphy's - 13 min ajomatka
- Wild Garlic Coffee Shop and Restaurant - 13 min ajomatka
Tietoja majoituspaikasta
The Jewel Lodge and Spa
- Golfkentän vieressä sijaitseva The Jewel Lodge and Spa on loistava valinta, jos aiot vierailla kohteessa Glengarriff. Voit vierailla kylpylässä ja hemmotella itseäsi kuumakivihierontahoidolla tai kasvohoidolla. Huoneistoissa on ilmainen langaton internetyhteys ja paikallinen ateriakuljetuspalvelu.
Yleistä
Majoituspaikan koko
- 3 huoneistoa
Saapuminen/lähteminen
- Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
- Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
- Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
- Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
- Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen
- Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–18.00
- Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse aikaisintaan 72 tuntia ennen saapumista. Vastaanotto on avoinna rajoitettuina aikoina.
- Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
- Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 10.00 jälkeen
- Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänkirjautumisen vaatimukset
- Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
- Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
- Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Internet
- Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
- Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
Pysäköinti
- Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Uima-altaat/kylpylä
- Poreallas
- Sauna
- Täyden palvelun kylpylä
- Hierontapalvelu
- Kylpyläpalvelut
- 3 hoitohuonetta
- Kasvohoitoja
- Kuumakivihierontoja
- Klassisia hierontoja
Internet
- Ilmainen Wi-Fi, jonka nopeus on 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
- Ilmainen pysäköintipaikka paikan päällä
Ruokailu
- Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–11.30
Viihde
- Stereot
- Kirjoja
- Pelejä
Pyykinpesu
- Itsepalvelupesula lähistöllä
Lemmikit
- Ei lemmikkejä
Sopivuus/esteettömyys
- Ei hissejä
Palvelut ja mukavuudet
- Päivittäinen siivous
- Huoneessa tarjottava hierontapalvelu
- Rajoitetusti auki oleva vastaanotto
- Paikallinen ateriakuljetuspalvelu
Sijainti
- Lähellä merta
- Lähellä kävelysiltaa
- Golfkentän vieressä
- Lähellä sairaalaa
- Lähellä lahtea
- Kylässä
- Kansallispuistossa
Tekemistä
- Luonnonpuisto
- Uintimahdollisuus lähistöllä
- Veneajeluja lähistöllä
- Melontamahdollisuus lähistöllä
- Venesatama lähistöllä
- Snorklausmahdollisuus lähistöllä
- Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
- Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
- Kalastusmahdollisuus lähistöllä
- Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
Turvaominaisuudet
- Häkävaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta: harkitse kannettavan hätävaroittimen tuomista)
- Palovaroitin asennettu (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin)
- Palosammutin
- Ensiapupakkaus
- Ulkovalaistus
Yleiset tiedot
- 3 huonetta
Erityisominaisuudet
Kylpylä
The Jewel Riverside Spa tarjoaa käyttöösi 3 hoitohuonetta. Palveluihin kuuluvat kuumakivihieronta, klassinen hieronta ja kasvohoidot. Kylpylästä löytyy sauna ja poreallas.
Kylpylä on auki joka päivä. Alle 16 vuotta vanhat eivät saa käyttää kylpylän palveluja.
Maksut ja käytännöt
Remontit ja kiinniolokaudet
Majoituspaikka on suljettu 12.9.2025–30.3.2027 (päivät saattavat muuttua).
Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)
- Alle 16 vuotta vanhat asiakkaat eivät saa käyttää kylpylää
- Hierontapalvelut ja kylpylähoidot on varattava majoituspaikasta ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Käytännöt
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin.
Paikan päältä löytyvät palosammutin, ensiapupakkaus ja ulkovalaistus takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Majoituspaikan taso
Tällä majoituspaikalla ei ole maan Irlanti matkailulautakunnan luokitusta. Asiakkaidemme hyödyksi olemme tehneet luokituksen oman luokitusjärjestelmämme perusteella.
Tunnetaan myös nimellä
The Jewel And Spa Glengarriff
The Jewel Lodge and Spa Aparthotel
The Jewel Lodge and Spa Glengarriff
The Jewel Lodge and Spa Aparthotel Glengarriff
Usein kysytyt kysymykset
Onko The Jewel Lodge and Spa avoinna tällä hetkellä?
Majoituspaikka on suljettu 12.9.2025–30.3.2027 (päivät saattavat muuttua).
Salliiko The Jewel Lodge and Spa lemmikit?
Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.
Tarjoaako The Jewel Lodge and Spa pysäköintipaikkoja paikan päällä?
Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.
Mitkä ovat majoituspaikan The Jewel Lodge and Spa sisään- ja uloskirjautumisajat?
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.
Mitä tekemistä The Jewel Lodge and Spa ja sen lähiympäristö tarjoavat?
Lähistöllä voit harrastaa monenlaisia aktiviteetteja, kuten pyöräillä, käydä veneretkillä ja kalastaa. Voit nauttia esimerkiksi kylpylähoidoista ja ottaa kaiken irti muista palveluista/mukavuuksista, joihin kuuluu esimerkiksi kylpyläpalvelut.
Millaisella alueella The Jewel Lodge and Spa sijaitsee?
The Jewel Lodge and Spa sijaitsee vain 13 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Bamboo Park (puisto) ja 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Glengarriff Golf Club (golfkeskus).