Yksityinen majoittaja

Hotel Boutique Casa Alebrije

Majoituspaikan taso: 3
Perheille sopiva hotelli kävelymatkan päässä kohteesta Frida Kahlon museo

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Hotel Boutique Casa Alebrije sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Estadio Azteca (stadion) ja Frida Kahlon museo. Asiakkaat voivat hemmotella itseään syväkudoshierontahoidolla, vartalokääreellä tai kasvohoidolla. Lisäksi World Trade Center Ciudad de México ja Chapultepec sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä.
VIP Access

Arvostelut

9,8 kautta 10, Asiakkaiden suosikki
Saanut huippuarvosteluja

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kylpylä
  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesutilat
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Maksullinen itsepalvelupysäköinti
  • Kylpyläpalvelut
  • Ympäri vuorokauden auki oleva business center
  • Business center
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa
  • Ilmastointi
  • Puutarha
  • Yhteinen olohuone
  • Juomavesiautomaatti
  • Pesulapalvelu

Perheille (6)

  • Ilmaisia vauvansänkyjä
  • Oma kylpyhuone
  • Puutarha
  • Päivittäinen siivous
  • Pyykinpesutilat
  • Pimennysverhot
Nykyinen hinta on 111 €
sisältää verot ja maksut
20.10.–21.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 7/7 huonetta

Standard-studiosviitti

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä puutarhaan
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Junior-studiosviitti

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Superior-studiosviitti

  • Näkymä puutarhaan
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Deluxe-studiosviitti

9,8 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(6 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Comfort-studiosviitti

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä puutarhaan
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Signature-studiosviitti

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Businessstudiosviitti

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä puutarhaan
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
16 Cda. Belisario Domínguez Del Carmen, Mexico City, CDMX, 04100

Lähettyvillä

  • Jardin Centenario - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Plaza Hidalgo - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Frida Kahlon museo - 7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Mitikah-ostoskeskus - 12 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Cineteca Nacional -elokuvateatteri - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • Benito Juarezin kansainvälinen lentokenttä (MEX) – 27 min ajomatka
  • Toluca, México (TLC-Lakimies Adolfo López Mateosin kansainvälinen lentoasema) – 73 min ajomatka
  • Santa Lucía, Mexico (NLU – Felipe Ángelesin kansainvälinen lentokenttä) – 72 min ajomatka
  • Mexico City Fortunan asema – 18 min ajomatka
  • Tlalnepantla de Bazin asema – 25 min ajomatka
  • San Rafaelin asema – 27 min ajomatka
  • Coyoacánin asema – 16 min kävelymatka
  • Viveros/Derechos Humanosin asema – 19 min kävelymatka
  • Eje Centralin asema – 27 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Café El Jarocho - ‬3 min kävelymatka
  • ‪La Casa del Pan Papalotl - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Cerveceria Jupiter - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Tostadas Amatista - ‬3 min kävelymatka
  • ‪El Pescadito - ‬2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Boutique Casa Alebrije

  • Hotel Boutique Casa Alebrije sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Estadio Azteca (stadion) ja Frida Kahlon museo. Asiakkaat voivat hemmotella itseään syväkudoshierontahoidolla, vartalokääreellä tai kasvohoidolla. Lisäksi World Trade Center Ciudad de México ja Chapultepec sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 7 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lemmikit

    • Ei lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Pysäköinti

    • Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä
    • Katettu itsepalvelupysäköinti paikan päällä (5 USD per yöpyminen)
    • Paikan päällä rajoitetusti pysäköintipaikkoja
    • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
    • Autotalli paikan päällä

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet
    • Ei polttareita

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Yksityinen ruokailu
  • Yksityisiä piknikretkiä
  • Juomavesiautomaatti

Lasten kanssa matkustaville

  • Lasten pelejä
  • Taidetarvikkeita
  • Lastenkirjoja
  • Itkuhälytin
  • Vauvan kylpyamme

Työskentely

  • Ympäri vuorokauden auki oleva business center
  • Coworking-työtiloja

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Hääpalvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Romantiikkapaketteja

Tilat

  • Puutarha
  • Yhteinen olohuone
  • Kylpyläpalvelut
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Vähintään 80 % käytetyistä valaisimista on LED-valaisimia
  • Ulkokalusteet

Esteettömyys

  • Ylempiin kerroksiin pääsee vain portaita pitkin
  • Parkettilattiat huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 50-tuumainen LCD-televisio
  • Kaapelikanavat
  • Suoratoistopalvelut

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys
  • Hyönteispuitteet

Nuku hyvin

  • Untuvapeitto
  • Pimennysverhot
  • Turndown-palvelu
  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Ilmainen vauvansänky
  • Lisä-/varavuode (lisämaksusta)

Nauti olostasi

  • Huoneessa tarjottava hierontapalvelu
  • Yksilöllisesti kalustettu ja yksilöllisesti sisustettu

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Kylpyamme tai suihku
  • Sadesuihkupää
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))

Ruoka ja juoma

  • Samppanjapalvelu
  • Paikallinen ateriakuljetuspalvelu
  • Ilmainen pullovesi
  • Lasten astiasto
  • Syöttötuoli

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Opaskirjoja/suosituksia
  • Paikallisia karttoja
  • Ravintolaopas

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluvat syväkudoshieronta, kuumakivihieronta, urheiluhieronta ja kasvohoidot.

Maksut ja käytännöt

Lapset ja lisävuoteet

  • Lisävuodemaksu on 50.0 USD per yö
  • Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansänkyjä ja syöttötuolin

Pysäköinti

  • Katettu omatoiminen pysäköinti maksaa 5 USD per yöpyminen
  • Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
  • Pysäköintialueella on korkeusrajoituksia

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Hierontapalvelut tulee varata etukäteen ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan ennen matkaa. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Majoituspaikka varaa oikeuden kieltäytyä tietyntyyppisistä ryhmä- tai juhlavarauksista, mukaan lukien polttarijuhlat.
Vain majoituspaikkaan rekisteröityneet asiakkaat voivat oleskella huoneissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Juhlien ja tapahtumien (kuten perhejuhlat ja häät) järjestäminen on sallittua majoituspaikassa.
Paikan päältä löytyvät häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ulkovalaistus takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla.

Tunnetaan myös nimellä

Hotel Casa Alebrije
Casa Alebrije Mexico City
Hotel Boutique Casa Alebrije Hotel
Hotel Boutique Casa Alebrije Mexico City
Hotel Boutique Casa Alebrije Hotel Mexico City

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Hotel Boutique Casa Alebrije lemmikit?

Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Hotel Boutique Casa Alebrije pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Omatoiminen pysäköinti maksaa 5 USD per yöpyminen. Pysäköintipaikkojen määrä saattaa olla rajoitettu.

Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Boutique Casa Alebrije sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Mitä tekemistä Hotel Boutique Casa Alebrije ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Hotel Boutique Casa Alebrije tarjoaa asiakkaiden käyttöön kylpyläpalvelut ja puutarhan.

Millaisella alueella Hotel Boutique Casa Alebrije sijaitsee?

Hotel Boutique Casa Alebrije sijaitsee vain 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Frida Kahlon museo ja 13 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Mitikah-ostoskeskus.

Arvostelut

Hotel Boutique Casa Alebrije – arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

10

Siisteys

9,6

Palvelut/mukavuudet

9,8

Henkilökunta ja palvelu

9,8

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excelente lugar, excelente atención, la ubicación excelente
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

The staff was very nice, the room was very confortable and it is in a great location.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Todo perfecto Excelente hotel
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Muy cerca del parque muy limpio muy amable el personal y las habitaciones muy bonitas , excelente estancia
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Fantastic location, very clean, beautiful house, very convenient, but a bit noisy, and our room's bathroom was small. The coffee amenity was nice.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Nice place to stay at and located at a nice part of the city
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Muy bonito lugar muy limpio. Excelente lugar
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

excelente habitación, personal atento, ideal para familia
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

It was a really cozy stay
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Muy agradable lugar en una zona muy agradable
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Es un hotel muy bonito con una excelente ubicación. Las habitaciones están muy bien decoradas, cómodas y todo está muy limpio.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

El hotel está muy bonito y bien ubicado. Las habitaciones son muy cómodas y están impecables.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Todo según lo publicado en fotos muy agradable lugar
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Lugar único la decoración sobresaliente..
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Una joya oculta en Coyoacán, el hotel está muy lindo, cama y almohadas cómodas y muy limpio
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

La habitación está increíble, todo muy limpio, ordenado y a la vista demasiado agradable.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great, comfortable place in an unbeatable location! Spacious rooms and friendly staff. Definitely will come back.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Me hospedé una noche, sin embargo fue tan agradable la estancia que me hubiera gustado estar más días, limpio, en excelentes condiciones, agradable No tuve oportunidad de comer dentro del hotel por el tiempo, me gustó, lo recomiendo
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excelente hotel y súper bien ubicado !!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hermoso hotel boutique. Súper ubicado. 10 minutos a pie llegamos a Mítikah. Personal muy atento.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Muy bonito y tranquilo! Hay zona en donde puedes prepara café y la terraza muy bonita para disfrutar del jardín.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

This hotel is comfortable, clean, and very nicely decorated. The bathroom was huge and we had our own balcony overlooking the beautiful backyard area. Staff was welcoming and helpful. The bedding was soft and we slept so well here. Plus, the location within Coyocan was perfect - close to everything!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Located in a great area and the employees are always so attentive!!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Beautiful hotel. I will definitely go back. It is in the heart of Coyoacán in a quiet street. The building is beautiful.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Absolutely beautiful hotel. So relaxing to sit out in the garden with my coffee in the morning. The massage chair was also a plus! Extremely clean facilities.