Canopy By Hilton Cape Town Longkloof

Majoituspaikan taso: 4
Hotelli, jossa käytössäsi on ravintola ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Kloof Street

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Canopy By Hilton Cape Town Longkloof sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Kloof Street ja Long Street. Paikan päällä oleva ravintola on täydellinen paikka nauttia ateria, tai voit rentoutua drinkin äärellä baarissa. Liikuntaa kaipaavien asiakkaiden käytössä on lisäksi ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali. Lisäksi Cape Town International Convention Centre ja Cape Town Stadium sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

9,8 kautta 10, Asiakkaiden suosikki
Saanut huippuarvosteluja

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Ilmastointi
  • Kuntosali

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Aamiainen saatavilla
  • Ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus
  • Maksullinen itsepalvelupysäköinti
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa
  • Ilmastointi
  • Takka aulassa
  • Juomavesiautomaatti
  • Pesulapalvelu
  • Concierge-palvelut

Kodin mukavuudet (6)

  • Lisä-/varavuoteita saatavilla (lisämaksusta)
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita saatavilla
  • Päivittäinen siivous
  • Espressokone
  • Pimennysverhot
  • Hissi
Nykyinen hinta on 127 €
sisältää verot ja maksut
27.9.–28.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 20/20 huonetta

Yhden hengen perhehuone, 1 suuri parisänky, yhdistettäviä huoneita

  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-huone, 1 suuri parisänky

  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-huone, 1 suuri parisänky

  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Junior-sviitti, 1 suuri parisänky

  • 45 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Junior-sviitti, 1 suuri parisänky, näköala lahdelle

  • 45 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Premium-sviitti, 1 suuri parisänky

  • 57 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Premium-sviitti, 1 suuri parisänky, näköala lahdelle

  • 57 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Perushuone, 1 suuri parisänky, vuoristonäköala

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Perushuone, 1 suuri parisänky

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Huone, 1 suuri parisänky ja vuodesohva

  • 29 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Huone, 1 suuri parisänky ja vuodesohva

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 29 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Huone, 1 suuri parisänky ja vuodesohva, vuoristonäköala

  • 29 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Perushuone, 2 keskisuurta parisänkyä

  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Perushuone, 2 keskisuurta parisänkyä, näköala lahdelle

  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Perushuone, 2 keskisuurta parisänkyä

  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Perushuone, useita sänkyjä

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Perushuone, 2 keskisuurta parisänkyä

  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

King Room

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe King Room with Balcony

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe King Room with Balcony and View

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Park Road, Gardens, Cape Town, Western Cape, 8000

Lähettyvillä

  • Kloof Street - 2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Bree Street - 5 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Long Street - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Iziko South African Museum - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Cape Town International Convention Centre - 7 min ajomatka - 2.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Kapkaupunki (CPT-Kapkaupungin kansainvälinen lentokenttä) – 21 min ajomatka
  • Kapkaupungin asema – 22 min kävelymatka
  • Cape Town Bellvillen asema – 19 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Kloof Street House - ‬3 min kävelymatka
  • ‪McDonald's - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Blondie - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Starbucks - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Cafe Sofi By Tashas - ‬1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Canopy By Hilton Cape Town Longkloof

  • Canopy By Hilton Cape Town Longkloof sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Kloof Street ja Long Street. Paikan päällä oleva ravintola on täydellinen paikka nauttia ateria, tai voit rentoutua drinkin äärellä baarissa. Liikuntaa kaipaavien asiakkaiden käytössä on lisäksi ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali. Lisäksi Cape Town International Convention Centre ja Cape Town Stadium sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 154 huonetta
    • 5 kerrosta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Enintään 2 korkeintaan 17 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
    • Avustajaeläimet tervetulleita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))

Pysäköinti

    • Turvallinen ja katettu itsepalvelupysäköinti paikan päällä (100 ZAR per päivä)
    • Esteetön pysäköinti paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 6.30–11.30
  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Juomavesiautomaatti

Lasten kanssa matkustaville

  • Lapset majoittuvat ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Portteri/kantaja

Tilat

  • 3 rakennusta/tornia
  • Takka aulassa
  • Ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus
  • Ulkokalusteet

Esteettömyys

  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 91
  • Esteetön pysäköinti
  • 2 esteetöntä pysäköintipaikkaa
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva concierge-tiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuvan vastaanottotiskin korkeus (senttimetriä): 198
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva kuntokeskus
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva business center
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva lounge
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille
  • Suuret matot huoneissa
  • Parkettilattiat huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 55-tuumainen älytelevisio
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys
  • Minibaari
  • Espressokone
  • Vedenkeitin
  • Tohvelit

Nuku hyvin

  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet
  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Ilmainen lisä-/varavuode

Henkilökohtainen hygienia

  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))
  • Puhelin
  • Työtuoli
  • Sähköadapterit/laturit

Ruoka ja juoma

  • Paikallinen ateriakuljetuspalvelu
  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone)
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla

Erityisominaisuudet

Ruokailu

Ongetem – ravintola paikanpäällä. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Auki joka päivä.

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 300 ZAR aikuisille ja 300 ZAR lapsille

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Pysäköinti

  • Katettu omatoiminen pysäköinti maksaa 100 ZAR per päivä

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express ja Diners Club
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille etukäteen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Canopy By Hilton Cape Town Longkloof Hotel
Canopy By Hilton Cape Town Longkloof Cape Town
Canopy By Hilton Cape Town Longkloof Hotel Cape Town

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Canopy By Hilton Cape Town Longkloof lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita.

Tarjoaako Canopy By Hilton Cape Town Longkloof pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Omatoiminen pysäköinti maksaa 100 ZAR per päivä.

Mitkä ovat majoituspaikan Canopy By Hilton Cape Town Longkloof sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Onko majoituspaikassa Canopy By Hilton Cape Town Longkloof kasino?

Ei, tässä hotelli ei ole kasinoa, mutta lähialueelta löytyy GrandWest Casino & Entertainment World (15 minuutin ajomatkan päässä).

Mitä tekemistä Canopy By Hilton Cape Town Longkloof ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali auttaa sinua pitämään yllä päivittäistä kuntoilurutiiniasi.

Tarjoaako Canopy By Hilton Cape Town Longkloof ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola nimeltä Ongetem.

Millaisella alueella Canopy By Hilton Cape Town Longkloof sijaitsee?

Canopy By Hilton Cape Town Longkloof sijaitsee vain 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Long Street ja 12 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta South African National Gallery (museo).

Arvostelut

Canopy By Hilton Cape Town Longkloof – arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

10

Siisteys

9,6

Palvelut/mukavuudet

9,6

Henkilökunta ja palvelu

10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very friendly staff, great location and very pleasant experience. Plus great value for money. Would highly recommend to others.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hotel todo novinho, muito limpo! Roupa de cama impecável.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

One of the best hotels in the heart of Cape Town for a decent price.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

My husband and I stayed here for 5 nights! Everything was good! The staffs were friendly and helpful! The hotel was very clean, neat and located in an area with a lot of decent restaurants and shops! We will definitely come back if we are in Cape Town again!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Muito agradável recomendo
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Equipe prestativa, hotel muito bem decorado, excelente localização, café bem variado.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Fantastic stay. Spacious room, clean and comfortable Bed. Excellent service
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

It was perfect
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Clean and new amenities, nice breakfast, friendly staff
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Rent och snyggt samt trevlig personal
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Alles toll, schönes, neues Hotel, leider mit mäßigem Essen.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Café da manhã continental e funciona das 6:00 às 11:00. Hotel próximo ao centro e cômodo para aqueles que buscam estar próximos das atrações turísticas localizadas ali. Acredito que seja bom para trabalho e suas reuniões forem nas proximidades. Cidade da cabo limpa, organizada e conveniente para a maioria das pessoas. Estacionamento no edifício é pago nas diárias no checkout.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Beautiful, modern, eclectic property. Very clean, great service, and a fantastic restaurant on property.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

EXCELENTE!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Fabulous uplifting decor, comfortable beds and bathroom, excellent customer service and the location was accessible to all of Cape Town, with several neighborhood restaurants with excellent food and drinks! We highly recommend!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Amazing
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Beautiful rooms with robes. New, very comfortable beds.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

お店ありました
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great decor, great attention to detail, great service, great food, great staff, great location, great everything, just great. Looked with a magnifying glass to find faults but was very disappointed in finding absolutely none at all. Will stay here anytime I'm in Cape Town.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Beautiful! Felt like a queen staying there. 💖
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The hotel is new and very nice. It’s right in the middle of Kloof St, where all the fun and good restaurants and bars are. Reasonably priced. Fully recommended.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Staff showed excellent training in customer service. Food was excellent including presentation. The bed was very comfortable as we slept way past our normal sleeping hours! The hotel is surrounded with shopping and has a variety of restaurants. Cost of everything is half of the prices in USA. We highly recommend staying at the Canopy Hilton in Longkloof!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

We enjoyed our stay until check out time. We paid for bed and breakfast and requested for breakfast upon check out as we had an early morning flight. Filled in the form but there was no breakfast to take away. The receptionist was confused and took our details and promised communication. Until date no communication.They could atleast have communicated or refunded our breakfast. Apart from this the place is amazing and its very convenient.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Room was spacious and spotless . Could however do with a hair dryer in the room . Temperature in the fridge was not cold …