Koko loma-asunto
SUMITSUGU HOUSE Station
Majoituspaikan taso: 3
Kaupungin keskustassa sijaitseva loma-asunto lyhyen matkan päässä kohteesta Kumamoton linna
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan SUMITSUGU HOUSE Station valokuvagalleria





Lomakoti sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kumamoton linna. Kodeissa on taulutelevisiot, tohvelit ja ilmainen langaton internetyhteys.
Arvostelut
1010 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä
Koko koti
3 makuuhuonetta8 henkilöä
Suositut palvelut/mukavuudet
- Pyykinpesutilat
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Savuton
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (1)
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (1)
- Ilmastointi
Kodin mukavuudet (4)
Kodin mukavuudet (4)
- 3 makuuhuonetta
- Korkealuokkaiset TV-kanavat
- Netflix
- Hulu
Nykyinen hinta on 208 €
208 €
2.9.–3.9.
Huonevaihtoehdot
Tarkista näiden päivien saatavuus
Samankaltaisia majoituspaikkoja

HOTEL ALL IN KUMAMOTO
Chuon suuralue
HOTEL ALL IN KUMAMOTO
Chuon suuralue
- Keittiö
- Pyykinpesutilat
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
9.2 kautta 10, Upea, 16 arvostelua
9,2
Upea
16 arvostelua
Hinta on 107 €
107 €
2.9.–3.9.

THE BLOSSOM KUMAMOTO
Nishin suuralue
THE BLOSSOM KUMAMOTO
Nishin suuralue
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
9.6 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 1 875 arvostelua
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
1 875 arvostelua
Hinta on 77 €
77 €
13.9.–14.9.

fav KUMAMOTO
Chuon suuralue
fav KUMAMOTO
Chuon suuralue
- Keittonurkkaus
- Pyykinpesutilat
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
9.2 kautta 10, Upea, 349 arvostelua
9,2
Upea
349 arvostelua
Hinta on 70 €
70 €
6.9.–7.9.

OMO5 Kumamoto by Hoshino Resorts
Chuon suuralue
OMO5 Kumamoto by Hoshino Resorts
Chuon suuralue
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
- Baari
9.0 kautta 10, Upea, 285 arvostelua
9,0
Upea
285 arvostelua
Hinta on 99 €
99 €
31.8.–1.9.

Candeo Hotels Kumamoto Shinshigai
Chuon suuralue
Candeo Hotels Kumamoto Shinshigai
Chuon suuralue
- Kylpylä
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
9.2 kautta 10, Upea, 1 066 arvostelua
9,2
Upea
1 066 arvostelua
Hinta on 71 €
71 €
23.9.–24.9.

reside global kumamoto
Chuon suuralue
reside global kumamoto
Chuon suuralue
- Keittonurkkaus
- Pyykinpesutilat
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
9.0 kautta 10, Upea, 2 arvostelua
9,0
Upea
2 arvostelua
Hinta on 83 €
83 €
17.9.–18.9.

SOTETSU GRAND FRESA KUMAMOTO
Chuon suuralue
SOTETSU GRAND FRESA KUMAMOTO
Chuon suuralue
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
- Pyykinpesutilat
9.4 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 1 144 arvostelua
9,4
Poikkeuksellisen hyvä
1 144 arvostelua
Hinta on 50 €
50 €
24.9.–25.9.

Kumamoto Hotel Castle
Chuon suuralue
Kumamoto Hotel Castle
Chuon suuralue
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
9.0 kautta 10, Upea, 1 004 arvostelua
9,0
Upea
1 004 arvostelua
Hinta on 65 €
65 €
16.9.–17.9.

HOTEL THE 7 KUMAMOTO
Chuon suuralue
HOTEL THE 7 KUMAMOTO
Chuon suuralue
- Kylpylä
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
8.4 kautta 10, Erittäin hyvä, 131 arvostelua
8,4
Erittäin hyvä
131 arvostelua
Hinta on 60 €
60 €
7.9.–8.9.

Mitsui Garden Hotel Kumamoto
Chuon suuralue
Mitsui Garden Hotel Kumamoto
Chuon suuralue
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
8.4 kautta 10, Erittäin hyvä, 1 002 arvostelua
8,4
Erittäin hyvä
1 002 arvostelua
Hinta on 65 €
65 €
2.9.–3.9.
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!
Tietoja alueesta

1-chome-5-3 Kasuga, Nishi Ward, Kumamoto, Kumamoto, 860-0047
Lähettyvillä
- Kumamoto Shintoshin Plaza - 6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
- Kumamoton asema turisti-info - 9 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
- Amu Plaza Kumamoto - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
- Kumamoto-jo Hall - 20 min kävelymatka - 1.7 km:n päässä
- Sakura Machi Kumamoto - 3 min ajomatka - 1.3 km:n päässä
Liikkuminen
- Kumamoto (KMJ) – 60 min ajomatka
- Kumamoton asema – 7 min kävelymatka
- Kumamoto Minamin asema – 12 min ajomatka
- Kumamoto Kamin asema – 13 min ajomatka
Ravintoloita
- SEATTLE'S BEST COFFEE JR熊本店 - 8 min kävelymatka
- 寿司じじや - 20 min kävelymatka
- カフェ・ド・プラーナ - 20 min kävelymatka
- licht coffee & cakes - 9 min kävelymatka
- CHEESE & DORIA . sweets - 10 min kävelymatka
Tietoja majoituspaikasta
SUMITSUGU HOUSE Station
- Lomakoti sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kumamoton linna. Kodeissa on taulutelevisiot, tohvelit ja ilmainen langaton internetyhteys.
Yleistä
Majoituspaikan koko
- Yksityinen lomakoti
Saapuminen/lähteminen
- Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
- Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.30
Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen
- Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
- Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet avaimen hakemiseen sähköpostitse aikaisintaan 24 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
- Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen
- Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänkirjautumisen vaatimukset
- Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
- Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
Lapset
- Ei vauvansänkyjä
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Internet
- Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
Pysäköinti
- Autotalli paikan päällä
Muut tiedot
- Savuton majoituspaikka
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
- Ilmainen Wi-Fi, jonka nopeus on 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
- Paikan päällä oleviin pysäköintivaihtoehtoihin kuuluu autotalli
Ruoka ja juoma
- Vedenkeitin
Makuuhuoneet
- 3 makuuhuonetta
- Vuodevaatteet saatavilla
Kylpyhuoneet
- Tohvelit
- Bidee
Viihde
- 55-tuumainen taulutelevisio, jossa korkealuokkaiset TV-kanavat
- Netflix
- Hulu
- Suoratoistopalvelut
Pyykinpesu
- Pyykinpesukone
- Itsepalvelupesula lähistöllä
Ilmastointi ja lämmitys
- Ilmastointi
- Lämmitys
Lemmikit
- Ei lemmikkejä
Sopivuus/esteettömyys
- Ei hissejä
- Savuton majoituspaikka
Sijainti
- Lähellä rautatieasemaa
- Ostosalueella
- Kaupungin keskustassa
- Lähellä terveys- tai kauneuskylpylää
- Lähellä sairaalaa
- Lähellä outlet-ostosmahdollisuuksia
Turvaominaisuudet
- Häkävaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta: harkitse kannettavan hätävaroittimen tuomista)
- Palovaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta)
Maksut ja käytännöt
Pakolliset lisämaksut
Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
- Kaupungin perimä vero: 200.00 JPY per henkilö per yö
Käytännöt
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja JCB International
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Tunnetaan myös nimellä
Sumitsugu House Kumamoto
SUMITSUGU HOUSE Station Kumamoto
SUMITSUGU HOUSE Station Private vacation home
SUMITSUGU HOUSE Station Private vacation home Kumamoto
Usein kysytyt kysymykset
Salliiko lomakoti lemmikit?
Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.
Tarjoaako lomakoti pysäköintipaikkoja paikan päällä?
Kyllä. Paikan päällä pysäköinti on mahdollista autotallissa.
Mitkä ovat majoituspaikan lomakoti sisään- ja uloskirjautumisajat?
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.30.
Millaisella alueella SUMITSUGU HOUSE Station sijaitsee?
SUMITSUGU HOUSE Station sijaitsee alueella Nishin suuralue. Kumamoton asema on vain 7 minuutin ja Kumamoto Shintoshin Plaza vain 6 minuutin kävelymatkan päässä.