Arogyadham Swasthya Kutir

Majoituspaikan taso: 3
Lomakylä, jossa käytössäsi on ravintola ja kokouskeskus

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Nauti vierailustasi kohteessa Majhgawan yöpymällä Arogyadham Swasthya Kutir -majoituspaikassa. Asiakkaat voivat hemmotella itseään hierontahoidoilla ja ostaa purtavaa ravintolasta. Muihin palveluihin kuuluu ilmaiseksi käytettävissä olevat polkupyörät ja puutarha.

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kylpylä
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Pyykinpesutilat
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla
  • Ilmaiset polkupyörät
  • Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina)
  • Kylpyläpalvelut
  • Kokouskeskus
  • Kokoushuoneita
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Puutarha
  • Pesulapalvelu
  • Itsepalvelupesula

Kodin mukavuudet (5)

  • Puutarha
  • Päivittäinen siivous
  • Pyykinpesutilat
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
Nykyinen hinta on 48 €
sisältää verot ja maksut
28.9.–29.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), parveke, näköala puutarhaan

  • Näkymä puutarhaan
  • 23 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Sviitti, parveke, näköala puutarhaan

  • Näkymä puutarhaan
  • 37 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huvila, parveke, näköala puutarhaan

  • Näkymä puutarhaan
  • 93 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 4 yhden hengen suurta sänkyä

Mökki, parveke, näköala puutarhaan

  • Näkymä puutarhaan
  • 111 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Arogyadham Parisar, Majhgawan, Madhya Pradesh, 485334

Lähettyvillä

  • Hanuman Dhara Temple - 4 min ajomatka - 5.2 km:n päässä
  • Gupt Godavari Caves - 6 min ajomatka - 5.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • Shivrampurin asema – 26 min ajomatka
  • Badausan asema – 28 min ajomatka
  • Majhagawanin asema – 32 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Madhuraj Foods and Restaurant - ‬11 min ajomatka
  • ‪Ashok Bhojanalaya - ‬3 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Arogyadham Swasthya Kutir

  • Nauti vierailustasi kohteessa Majhgawan yöpymällä Arogyadham Swasthya Kutir -majoituspaikassa. Asiakkaat voivat hemmotella itseään hierontahoidoilla ja ostaa purtavaa ravintolasta. Muihin palveluihin kuuluu ilmaiseksi käytettävissä olevat polkupyörät ja puutarha.

Yleistä

Hotellin koko

    • 26 yksikköä

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 11.00.
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 14.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa

Pysäköinti

    • Ilmainen, turvallinen ja kattamaton omatoiminen pysäköinti paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 7.00–10.00
  • Ravintola
  • Ilmaiset päivittäiset hotellinjohtajan kutsut
  • Myöhäisillan huonepalvelu

Työskentely

  • Kokoushuone
  • Konferenssikeskus

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Ilmaiseksi käytettävissä olevia polkupyöriä

Tilat

  • Puutarha
  • Kylpyläpalvelut
  • Ulkona sijaitseva viihdealue

Huoneen palvelut/mukavuudet

Henkilökohtainen hygienia

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi

Muuta

  • Päivittäinen siivous

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluu hierontapalvelu.

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 399 INR aikuisille ja 300 INR lapsille
  • Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 2500 INR:n suuruinen lisämaksu klo 13.00–14.00

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Arogyadham Swasthya Kutir Resort
Arogyadham Swasthya Kutir Majhgawan
Arogyadham Swasthya Kutir Resort Majhgawan

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Arogyadham Swasthya Kutir lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Arogyadham Swasthya Kutir pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Arogyadham Swasthya Kutir sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 11.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Mitä tekemistä Arogyadham Swasthya Kutir ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Lämpimämpinä kuukausina voit pitää hauskaa ja pyöräillä. Käytössäsi olevia palveluita/mukavuuksia ovat kylpyläpalvelut ja puutarha.

Tarjoaako Arogyadham Swasthya Kutir ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella Arogyadham Swasthya Kutir sijaitsee?

Arogyadham Swasthya Kutir sijaitsee kohteen Majhgawan keskustassa. Suosittuihin nähtävyyksiin kuuluu Gupt Godavari Caves, joka on 7 minuutin ajomatkan päässä.

Arvostelut

Arogyadham Swasthya Kutir – arvostelut

9,2

Upea

8,4

Siisteys

8,8

Palvelut/mukavuudet

8,6

Henkilökunta ja palvelu

8,4

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great place to stay little away from town but worth to stay , Resturant is very affroadable & great food
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Hôtel propre avec un bon service. Idéal pour faire un stop entre varanasi et khajuraho si vous êtes obligé de prendre la voiture, mais ne vous attendez pas à autre chose.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Spa is not good. Restaurant was good
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

10/10
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä