Hotel Puerto Las Palmas
Majoituspaikan taso: 3
Hotelli helpon matkan päässä kohteesta Enjoy Punta del Este Resort & Casino
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Hotel Puerto Las Palmas valokuvagalleria





Hotel Puerto Las Palmas sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Enjoy Punta del Este Resort & Casino. Ilmaisiin etuihin kuuluvat langaton internetyhteys ja päivittäin klo 9.00–11.00 tarjottava mannermainen aamiainen.
Arvostelut
6,06,0 kautta 10.
Hyvä
Suositut palvelut/mukavuudet
- Ilmainen aamiainen
- Ilmainen Wi-Fi
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
- Savuton
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (3)
Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (3)
- Päivittäinen siivous
- Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
- Puutarha
Nykyinen hinta on 137 €
137 €
30.8.–31.8.
Huonevaihtoehdot
Tarkista näiden päivien saatavuus
Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen classic-huone (yksi tai kaksi sänkyä) kuvat

Kahden hengen classic-huone (yksi tai kaksi sänkyä)
- 16 m²
- 1 makuuhuone
- 2 henkilöä
- 1 parisänky
- Ilmainen Wi-Fi
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Hotel Solerios Mansa
Punta del Este
Hotel Solerios Mansa
Punta del Este
- Uima-allas
- Ilmainen aamiainen
- Kylpylä
- Ilmainen Wi-Fi
9.6 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 398 arvostelua
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
398 arvostelua
Hinta on 85 €
85 €
3.9.–4.9.

Park Hotel - Punta del Este
San Rafael
Park Hotel - Punta del Este
San Rafael
- Uima-allas
- Ilmainen aamiainen
- Kylpylä
- Ilmainen pysäköinti
8.6 kautta 10, Loistava, 584 arvostelua
8,6
Loistava
584 arvostelua
Hinta on 54 €
54 €
10.9.–11.9.

Don Majestic Hotel Punta del Este
Punta del Este
Don Majestic Hotel Punta del Este
Punta del Este
- Uima-allas
- Ilmainen aamiainen
- Lentokenttäkuljetukset
- Pysäköinti saatavilla
9.2 kautta 10, Upea, 646 arvostelua
9,2
Upea
646 arvostelua
Hinta on 67 €
67 €
30.8.–31.8.

Hotel Dollar
Punta del Este
Hotel Dollar
Punta del Este
- Ilmainen aamiainen
- Lentokenttäkuljetukset
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
8.8 kautta 10, Loistava, 61 arvostelua
8,8
Loistava
61 arvostelua

Atlántico Boutique Hotel
Peninsula
Atlántico Boutique Hotel
Peninsula
- Uima-allas
- Ilmainen aamiainen
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
8.8 kautta 10, Loistava, 965 arvostelua
8,8
Loistava
965 arvostelua
Hinta on 65 €
65 €
30.8.–31.8.

Be House Suites & Spa
San Rafael
Be House Suites & Spa
San Rafael
- Uima-allas
- Kylpylä
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
9.6 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 59 arvostelua
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
59 arvostelua
Hinta on 138 €
138 €
30.8.–31.8.

Shelton Hotel
Peninsula
Shelton Hotel
Peninsula
- Lentokenttäkuljetukset
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
7.6 kautta 10, Hyvä, 102 arvostelua
7,6
Hyvä
102 arvostelua
Hinta on 38 €
38 €
7.9.–8.9.

Hotel Castilla
Peninsula
Hotel Castilla
Peninsula
- Lentokenttäkuljetukset
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
7.6 kautta 10, Hyvä, 244 arvostelua
7,6
Hyvä
244 arvostelua
Hinta on 49 €
49 €
30.8.–31.8.

Hotel Milano
Peninsula
Hotel Milano
Peninsula
- Uima-allas
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti saatavilla
- Ilmainen Wi-Fi
7.8 kautta 10, Hyvä, 267 arvostelua
7,8
Hyvä
267 arvostelua
Hinta on 40 €
40 €
30.8.–31.8.

Bravo Hotel
Punta del Este
Bravo Hotel
Punta del Este
- Uima-allas
- Ilmainen aamiainen
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi
9.6 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, 46 arvostelua
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
46 arvostelua
Hinta on 70 €
70 €
16.9.–17.9.
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!
Tietoja alueesta

El Trinquete, 828, Punta del Este, Departamento de Maldonado, 28100
Lähettyvillä
- Puerto de Punta del Este - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
- Avenida Gorlero - 4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
- Punta del Esten majakka - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
- Candelárian kirkko - 7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
- Bravan ranta - 5 min ajomatka - 2.1 km:n päässä
Liikkuminen
- Punta Del Este (PDP-Capitán de Corbeta Carlos A. Curbelon kansainvälinen lentoasema) – 37 min ajomatka
- Montevideo (MVD-Carrascon kansainvälinen lentokenttä) – 115 min ajomatka
Ravintoloita
- Yacht Club Punta del Este - 4 min kävelymatka
- Ártico - 2 min kävelymatka
- Atrevida - 1 min kävelymatka
- El Milagro Chiviteria - 6 min kävelymatka
- Manantiales Point - Café - 5 min kävelymatka
Tietoja majoituspaikasta
Hotel Puerto Las Palmas
- Hotel Puerto Las Palmas sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Enjoy Punta del Este Resort & Casino. Ilmaisiin etuihin kuuluvat langaton internetyhteys ja päivittäin klo 9.00–11.00 tarjottava mannermainen aamiainen.
Yleistä
Hotellin koko
- 16 huonetta
Saapuminen/lähteminen
- Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 1.00.
- Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
- Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen
- Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
- Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
- Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänkirjautumisen vaatimukset
- Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
- Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
- Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
- Avustajaeläimet tervetulleita
Internet
- Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
- Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
Pysäköinti
- Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä
Muut tiedot
- Savuton majoituspaikka
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ruoka ja juoma
- Ilmainen mannermainen aamiainen päivittäin klo 9.00–11.00
Palvelut
- Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Tilat
- Puutarha
Huoneen palvelut/mukavuudet
Yhteydenpito
- Ilmainen Wi-Fi (nopeus 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
Muuta
- Päivittäinen siivous
Maksut ja käytännöt
Pakolliset lisämaksut
Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
- Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Uruguayn arvonlisävero (10 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Uruguayn asukkaita. Huomaathan, että jos asut Uruguayssa ja majoituksesi on 15.11. ja pääsiäistä seuraavan päivän välisenä aikana, sinun on maksettava arvonlisävero. Tämän ajanjakson ulkopuolella tapahtuvista majoituksista ei peritä arvonlisäveroa.
Lemmikit
- Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Käytännöt
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Tunnetaan myös nimellä
Hotel Puerto Las Palmas Hotel
Hotel Puerto Las Palmas Punta del Este
Hotel Puerto Las Palmas Hotel Punta del Este
Usein kysytyt kysymykset
Salliiko Hotel Puerto Las Palmas lemmikit?
Lemmikkejä ei valitettavasti sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita.
Tarjoaako Hotel Puerto Las Palmas pysäköintipaikkoja paikan päällä?
Hotel Puerto Las Palmas ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.
Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Puerto Las Palmas sisään- ja uloskirjautumisajat?
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 1.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.
Onko majoituspaikassa Hotel Puerto Las Palmas kasino?
Ei, tässä hotellissa ei ole kasinoa, mutta lähistöltä löytyvät Casino Nogaro (2 minuutin ajomatkan päässä) ja Enjoy Punta del Este Resort & Casino (4 minuutin ajomatkan päässä).
Mitä tekemistä Hotel Puerto Las Palmas ja sen lähiympäristö tarjoavat?
Hotel Puerto Las Palmas tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan.
Millaisella alueella Hotel Puerto Las Palmas sijaitsee?
Hotel Puerto Las Palmas sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Puerto de Punta del Este ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Avenida Gorlero.