Alta Club

Majoituspaikan taso: 3
Hotelli, jossa käytössäsi on ravintola ja joka sijaitsee lähellä kohdetta City Creek Center

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Alta Club sijaitsee loistavalla paikalla vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteista City Creek Center ja Temppeliaukio. Liikuntaa kaipaavien asiakkaiden käytössä on ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali, ja nälän yllättäessä voit nauttia aterian paikan päällä olevassa ravintolassa tai rentoutua drinkin äärellä baarissa. Lisäksi Eccles Theater ja Salt Palace Convention Center sijaitsevat vain 10 minuutin kävelymatkan päässä. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lyhyen kävelymatkan päässä: City Centerin raitiovaunupysäkki sijaitsee 6 minuutin ja Temple Squaren raitiovaunupysäkki 7 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • Baari

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa
  • Ilmastointi
  • Kirjasto
  • Tietokonepiste
  • Takka aulassa
  • Kampaamo
  • Matkatavarasäilytys
  • Televisio yleisissä tiloissa

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Korkealuokkaiset TV-kanavat
  • Päivittäinen siivous
  • Hissi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Hiustenkuivaaja
Nykyinen hinta on 183 €
sisältää verot ja maksut
27.8.–28.8.

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen deluxe-huone

8,2 kautta 10
Erittäin hyvä
(20 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
100 E S Temple St, Salt Lake City, UT, 84111

Lähettyvillä

  • City Creek Center - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Temppeliaukio - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Eccles Theater - 7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Salt Palace Convention Center - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Delta Center - 15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä

Liikkuminen

  • Salt Lake Cityn kansainvälinen lentokenttä (SLC) – 15 min ajomatka
  • Ogden, Utah (OGD-Ogden-Hinckley) – 43 min ajomatka
  • North Temple Bridge/Guadalupe Station – 21 min kävelymatka
  • Salt Lake Central Station – 29 min kävelymatka
  • Murrayn keskusrautatieasema – 13 min ajomatka
  • City Centerin raitiovaunupysäkki – 6 min kävelymatka
  • Temple Squaren raitiovaunupysäkki – 7 min kävelymatka
  • Gallivan Plazan raitiovaunupysäkki – 11 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Cafe Rio - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Chick-fil-A - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Pie Hole - ‬12 min kävelymatka
  • ‪Costa Vida - ‬1 min kävelymatka
  • ‪McDonald's - ‬2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Alta Club

  • Alta Club sijaitsee loistavalla paikalla vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteista City Creek Center ja Temppeliaukio. Liikuntaa kaipaavien asiakkaiden käytössä on ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali, ja nälän yllättäessä voit nauttia aterian paikan päällä olevassa ravintolassa tai rentoutua drinkin äärellä baarissa. Lisäksi Eccles Theater ja Salt Palace Convention Center sijaitsevat vain 10 minuutin kävelymatkan päässä. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lyhyen kävelymatkan päässä: City Centerin raitiovaunupysäkki sijaitsee 6 minuutin ja Temple Squaren raitiovaunupysäkki 7 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 8 huonetta
    • 3 kerrosta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 1.00.
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 21 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 21
DONE

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys huoneissa
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ilmainen katettu omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Esteetön pysäköinti ja pyörätuolin käyttäjille soveltuva pakettiautopysäköinti paikan päällä
    • Sähköajoneuvojen latauspiste paikan päällä
    • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen arkipäivisin klo 7.00–10.00
  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa

Aktiviteetteja

  • Biljardipöytä

Työskentely

  • Tietokonepiste
  • Coworking-työtiloja

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kampaamo
  • Matkatavarasäilytys

Tilat

  • 1 rakennus/torni
  • Rakennettu vuonna 1898
  • Kirjasto
  • Takka aulassa
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Piano
  • Ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus
  • Perinteinen

Esteettömyys

  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 107
  • Esteetön pysäköinti
  • 8 esteetöntä pysäköintipaikkaa
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva concierge-tiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pakettiautopysäköinti
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuvan vastaanottotiskin korkeus (senttimetriä): 112
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva kuntokeskus
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva lounge
  • Kaiteet portaikoissa
  • Portaikon kaiteen korkeus (cm): 97
  • Tekstitys televisiossa
  • Vipuovenkahvat
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille
  • Ohut kokolattiamatto julkisissa tiloissa
  • Parkettilattiat julkisissa tiloissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 44-tuumainen LED-televisio
  • Premium-kaapelikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys
  • Silitysrauta-/lauta

Nuku hyvin

  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Työtuoli

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Päivittäinen siivous

Maksut ja käytännöt

Lapset ja lisävuoteet

  • Lisävuodemaksu on 20.0 USD per päivä

Pysäköinti

  • Pysäköintialueella on korkeusrajoituksia

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express ja Discover
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Alta Club Hotel
Alta Club Salt Lake City
Alta Club Hotel Salt Lake City

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Alta Club ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Alta Club tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Alta Club lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Alta Club pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti. Sähköauton latauspiste on saatavilla.

Mitkä ovat majoituspaikan Alta Club sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 1.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Mitä tekemistä Alta Club ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali auttaa sinua pitämään yllä päivittäistä kuntoilurutiiniasi.

Tarjoaako Alta Club ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella Alta Club sijaitsee?

Alta Club sijaitsee alueella Salt Lake Cityn keskusta. City Centerin raitiovaunupysäkki on vain 6 minuutin ja City Creek Center vain 2 minuutin kävelymatkan päässä.