Auberge du Couvent

Majoituspaikan taso: 2
Kaupungin keskustassa sijaitseva hotelli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Kohteessa Saint-Casimir vieraillessasi Auberge du Couvent on loistava vaihtoehto. Ilmaisiin etuihin kuuluvat langaton internetyhteys, pysäköintialue ja päivittäin klo 8.00–9.00 tarjottava mannermainen aamiainen. Muihin palveluihin kuuluu puutarha ja polkupyörien korjauspalvelut, ja majoituspaikan huoneissa on erilaisia mukavuuksia, kuten jääkaapit ja mikroaaltouunit.

Arvostelut

5,4 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen aamiainen
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Savuton
  • Sähköauton latauspiste

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (8)

  • Siivous (pyynnöstä)
  • 4 kokoushuonetta
  • Kokoushuoneita
  • Puutarha
  • Konferenssitila
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto
  • Juhlasali

Kodin mukavuudet (5)

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Erillinen oleskelualue
  • Puutarha
  • Digitaalitelevisio
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Nykyinen hinta on 83 €
sisältää verot ja maksut
29.8.–30.8.

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone, näköala puutarhaan

  • Näkymä puutarhaan
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
370 Bd de la Montagne, Saint-Casimir, QC, G0A 3L0

Lähettyvillä

  • Saint-Anne River Gorge - 10 min ajomatka - 12.5 km:n päässä
  • Portneufin alueellinen luonnonpuisto - 10 min ajomatka - 12.9 km:n päässä
  • St. Alban Dam - 10 min ajomatka - 12.9 km:n päässä
  • Arena Sainte-Anne-de-la-Pérade - 17 min ajomatka - 18.3 km:n päässä
  • Fromagerie FX Pichet - 18 min ajomatka - 19.8 km:n päässä

Ravintoloita

  • ‪Casse-Croûte l'Express St-Marc - ‬9 min ajomatka
  • ‪Bistr'H2O - ‬11 min ajomatka
  • ‪Casse-croûte St-Caz - ‬4 min kävelymatka
  • Cabane à Sucre Chez Richard
  • ‪Gestions DG - ‬5 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Auberge du Couvent

  • Kohteessa Saint-Casimir vieraillessasi Auberge du Couvent on loistava vaihtoehto. Ilmaisiin etuihin kuuluvat langaton internetyhteys, pysäköintialue ja päivittäin klo 8.00–9.00 tarjottava mannermainen aamiainen. Muihin palveluihin kuuluu puutarha ja polkupyörien korjauspalvelut, ja majoituspaikan huoneissa on erilaisia mukavuuksia, kuten jääkaapit ja mikroaaltouunit.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 34 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
    • Express-sisäänkirjautuminen/-uloskirjautuminen saatavilla
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 20 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–17.00
    • Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 20
DONE

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä
DONE

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan (vain koirat ja kissat)*
    • Avustajaeläimet tervetulleita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ilmainen katettu omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Sähköajoneuvojen latauspiste paikan päällä
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen päivittäin klo 8.00–9.00
  • Yksityinen ruokailu
  • Yksityisiä piknikretkiä

Aktiviteetteja

  • Tietoa polkupyöräkierroksista
  • Luolaretkeilymahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä

Työskentely

  • 4 kokoushuonetta
  • Konferenssikeskus (100 neliömetriä)

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Polkupyörien korjauspalvelut
  • Sähköpyörän latauspisteitä

Tilat

  • Puutarha
  • Hyttysverkot
  • Taidegalleria paikan päällä
  • Designer-liikkeitä paikan päällä
  • Pysäköinti polkupyörille
  • Vähintään 80 % käytetyistä valaisimista on LED-valaisimia
  • Juhlasali

Esteettömyys

  • Pääsy pyörätuolilla
  • Pyörätuolille soveltuvat ovet
  • Pyörätuolille soveltuvan oven leveys (senttimetriä): 76

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 32-tuumainen taulutelevisio
  • Digitaalikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Lämmitys
  • Vedenkeitin

Nuku hyvin

  • Lakanat

Nauti olostasi

  • Erillinen oleskelualue

Henkilökohtainen hygienia

  • 5 kylpyhuonetta
  • Sadesuihkupää
  • Vain suihku
  • Saippua ja sampoo
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Työtuoli

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni
  • Jaettu keittiö
  • Uuni
  • Keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
  • Ilmaiset teepussit / ilmainen pikakahvi
  • Talouspaperi

Muuta

  • Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä (lisämaksullinen)
  • Ympäristöystävällisiä puhdistusaineita tarjolla
  • LED-lamput
  • Kierrätysmahdollisuus
  • Ravintolaopas

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Siivous tarjotaan 25.00 CAD:n suuruisesta lisämaksusta per yöpyminen.

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikkitakuumaksu: 200 CAD per yöpyminen
  • Lemmikeistä veloitetaan 35 CAD per lemmikki per yö ja lisäksi kertamaksuna 35 CAD:n suuruinen siivousmaksu

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Majoituspaikan rekisteröintinumero 2025-04-21, 183201
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Auberge du Couvent Hotel
Auberge du Couvent Saint-Casimir
Auberge du Couvent Hotel Saint-Casimir

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Auberge du Couvent ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Auberge du Couvent tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Auberge du Couvent lemmikit?

Kyllä, kissat ja koirat ovat tervetulleita. 35 CAD:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per yö, ja lisäksi asiakkaiden tulee maksaa 200 CAD:n suuruinen takuumaksu per yöpyminen. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Tarjoaako Auberge du Couvent pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti. Sähköauton latauspiste on saatavilla.

Mitkä ovat majoituspaikan Auberge du Couvent sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Mitä tekemistä Auberge du Couvent ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Lämpimämpinä kuukausina voit harrastaa monenlaisia aktiviteetteja lähistöllä, esimerkiksi kalastaa. Lähistöllä oleviin aktiviteettimahdollisuuksiin kuuluvat luolaretkeily ja metsästys. Auberge du Couvent tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan.

Millaisella alueella Auberge du Couvent sijaitsee?

Auberge du Couvent sijaitsee kävelysillalla. Suosittuihin nähtävyyksiin kuuluu Quebecin akvaario, joka on 55 minuutin ajomatkan päässä.