Yunohama Onsen Masagoya
Majoituspaikan taso: 2
Hotelli
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Yunohama Onsen Masagoya valokuvagalleria





Kohteessa Tsuruoka vieraillessasi Yunohama Onsen Masagoya on loistava vaihtoehto.
Arvostelut
2,02,0 kautta 10.
Suositut palvelut/mukavuudet
Nykyinen hinta on 65 €
65 €
6.9.–7.9.
Huonevaihtoehdot
Tarkista näiden päivien saatavuus
Avaa kaikki huonetyypin Huone kuvat

Huone
- 9 henkilöä
Avaa kaikki huonetyypin Japanese-style Room kuvat

Japanese-style Room
- 5 henkilöä
- 5 futonia (125–150 cm leveää)
Samankaltaisia majoituspaikkoja

APA Hotel Yamagata Tsuruoka Ekimae
Tsuruoka
APA Hotel Yamagata Tsuruoka Ekimae
Tsuruoka
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
- Pyykinpesutilat
8.2 kautta 10, Erittäin hyvä, 651 arvostelua
8,2
Erittäin hyvä
651 arvostelua
Hinta on 48 €
48 €
6.9.–7.9.

Shonai Hotel Suiden Terrasse
Tsuruoka
Shonai Hotel Suiden Terrasse
Tsuruoka
- Kylpylä
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
9.2 kautta 10, Upea, 379 arvostelua
9,2
Upea
379 arvostelua
Hinta on 121 €
121 €
1.9.–2.9.

Hotel Route Inn Tsuruoka Ekimae
Tsuruoka
Hotel Route Inn Tsuruoka Ekimae
Tsuruoka
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
8.2 kautta 10, Erittäin hyvä, 298 arvostelua
8,2
Erittäin hyvä
298 arvostelua
Hinta on 87 €
87 €
30.8.–31.8.

bankokuya
Tsuruoka
bankokuya
Tsuruoka
- Onsen
- Kylpylä
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
8.8 kautta 10, Loistava, 149 arvostelua
8,8
Loistava
149 arvostelua
Hinta on 215 €
215 €
27.9.–28.9.

KAMEYA HOTEL
Tsuruoka
KAMEYA HOTEL
Tsuruoka
- Onsen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Sähköauton latauspiste
9.2 kautta 10, Upea, 22 arvostelua
9,2
Upea
22 arvostelua
Hinta on 148 €
148 €
8.9.–9.9.

Hotel Route Inn Sakata
Sakata
Hotel Route Inn Sakata
Sakata
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
8.2 kautta 10, Erittäin hyvä, 245 arvostelua
8,2
Erittäin hyvä
245 arvostelua
Hinta on 73 €
73 €
13.9.–14.9.

Hotel Tetora Resort Tsuruoka
Tsuruoka
Hotel Tetora Resort Tsuruoka
Tsuruoka
- Onsen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
8.0 kautta 10, Erittäin hyvä, 14 arvostelua
8,0
Erittäin hyvä
14 arvostelua

Hotel Route-Inn Tsuruoka Inter
Tsuruoka
Hotel Route-Inn Tsuruoka Inter
Tsuruoka
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
8.4 kautta 10, Erittäin hyvä, 173 arvostelua
8,4
Erittäin hyvä
173 arvostelua
Hinta on 80 €
80 €
13.9.–14.9.

Tamonkan
Tsuruoka
Tamonkan
Tsuruoka
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Savuton
9.0 kautta 10, Upea, 4 arvostelua
9,0
Upea
4 arvostelua

Tachibanaya
Tsuruoka
Tachibanaya
Tsuruoka
- Onsen
- Ilmainen pysäköinti
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
9.0 kautta 10, Upea, 58 arvostelua
9,0
Upea
58 arvostelua
Hinta on 91 €
91 €
4.9.–5.9.
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!
Tietoja alueesta

1-19-16 Yunohama, Tsuruoka, Yamagata Prefecture, 997-1201
Lähettyvillä
- Yunohaman ranta - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
- Kamo-akvaario - 13 min ajomatka - 6.4 km:n päässä
- Tsuruokan puisto - 19 min ajomatka - 13.7 km:n päässä
- Yuran satama - 25 min ajomatka - 19.5 km:n päässä
- Haguro-vuori - 50 min ajomatka - 37.4 km:n päässä
Liikkuminen
- Sakata (SYO-Shonai) – 12 min ajomatka
Ravintoloita
- 平田牧場 - 7 min ajomatka
- クラゲレストラン 沖海月 - 6 min ajomatka
- 無添くら寿司鶴岡砂田町店 - 12 min ajomatka
- 中華屋蛸井 - 9 min ajomatka
- 地酒・ワインと料理の店 サンタムール - 8 min ajomatka
Tietoja majoituspaikasta
Yunohama Onsen Masagoya
- Kohteessa Tsuruoka vieraillessasi Yunohama Onsen Masagoya on loistava vaihtoehto.
Yleistä
Saapuminen/lähteminen
- Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
- Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00
Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen
- Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänkirjautumisen vaatimukset
- Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
- Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
Maksut ja käytännöt
Käytännöt
Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Tunnetaan myös nimellä
Yunohama Onsen Masagoya Hotel
Yunohama Onsen Masagoya Tsuruoka
Yunohama Onsen Masagoya Hotel Tsuruoka
Usein kysytyt kysymykset
Mitkä ovat majoituspaikan Yunohama Onsen Masagoya sisään- ja uloskirjautumisajat?
Voit kirjautua sisään klo 15.00 lähtien. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.
Millaisella alueella Yunohama Onsen Masagoya sijaitsee?
Yunohama Onsen Masagoya sijaitsee vain 16 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Yunohaman ranta.