Yksityinen majoittaja

Studio 6 – Oakland, CA – San Francisco Berkeley Area

Majoituspaikan taso: 2
Motelli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Studio 6 – Oakland, CA – San Francisco Berkeley Area sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista San Franciscon lahti ja Jack London Square. Asiakkaat voivat hyödyntää ilmasiet edut, joihin kuuluu muun muassa langaton internetyhteys ja pysäköintialue. Lisäksi Oakland-Alameda County Coliseum ja Oakland Arena sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä.

Arvostelut

6,8 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (3)

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmastointi
  • Myyntiautomaatti

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Erillinen oleskelualue
  • Korkealuokkaiset TV-kanavat
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Kylpyamme tai suihku
  • Ylelliset vuodevaatteet
Nykyinen hinta on 77 €
sisältää verot ja maksut
28.9.–29.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Standard-huone, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Standard-huone, 1 parisänky, tupakointi kielletty

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Standard-huone, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty, jääkaappi ja mikroaaltouuni

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Standard-huone, 2 parisänkyä, tupakointi kielletty, jääkaappi ja mikroaaltouuni

  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
3250 MacArthur Blvd, Oakland, CA, 94602

Lähettyvillä

  • Joaquin Miller -puisto - 3 min ajomatka - 2.5 km:n päässä
  • Jack London Square - 8 min ajomatka - 7.5 km:n päässä
  • Oracle Park - 23 min ajomatka - 24.2 km:n päässä
  • Moscone Convention Center - 23 min ajomatka - 24.2 km:n päässä
  • Pier 39 - 26 min ajomatka - 26.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Oakland, CA (OAK-Oaklandin kansainvälinen lentoasema) – 25 min ajomatka
  • Concord, Kalifornia (CCR-Buchanan Fieldin lentokenttä) – 25 min ajomatka
  • San Franciscon kansainvälinen lentokenttä (SFO) – 47 min ajomatka
  • San Carlosin lentoasema, CA (SQL) – 35 min ajomatka
  • Coliseumin asema – 7 min ajomatka
  • Berkeleyn asema – 11 min ajomatka
  • Oakland-Jack London Square Station – 14 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Taco Bell - ‬3 min kävelymatka
  • ‪Vientian Cafe - ‬19 min kävelymatka
  • ‪Degrees Plato - ‬15 min kävelymatka
  • ‪Lucky Donuts & Sandwiches - ‬9 min kävelymatka
  • ‪Subway - ‬17 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Studio 6 – Oakland, CA – San Francisco Berkeley Area

  • Studio 6 – Oakland, CA – San Francisco Berkeley Area sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista San Franciscon lahti ja Jack London Square. Asiakkaat voivat hyödyntää ilmasiet edut, joihin kuuluu muun muassa langaton internetyhteys ja pysäköintialue. Lisäksi Oakland-Alameda County Coliseum ja Oakland Arena sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 28 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Aikainen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vähintään 18-vuotiaan aikuisen on otettava täysi vastuu varauksesta.
    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan (vain koirat ja kissat, korkeintaan 2, korkeintaan 68 kg per lemmikki)*
    • Avustajaeläimet tervetulleita
    • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa

Pysäköinti

    • Ilmainen turvallinen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Paikan päällä rajoitetusti pysäköintipaikkoja
    • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Esteettömyys

  • Tekstitys televisiossa
  • Visuaalinen palovaroitin
  • Vipuovenkahvat

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 40-tuumainen LED-televisio
  • Korkealuokkaiset kanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys
  • Kahvin-/vedenkeitin

Nuku hyvin

  • Tyynyvalikoima
  • Untuvapeitto
  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Memory foam -patja

Nauti olostasi

  • Erillinen oleskelualue

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Kylpyamme tai suihku
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Puhelin

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • Takuumaksu: 50 USD per majoitustila per yöpyminen

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Aikainen sisäänkirjautuminen on mahdollista 25 USD:n suuruista lisämaksua vastaan (saatavuuden mukaan)

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 20 USD:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per yö (korkeintaan 100 USD per yöpyminen)

Pysäköinti

  • Pysäköintialueella on korkeusrajoituksia

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express ja Discover

Tunnetaan myös nimellä

the oaks motel Motel
the oaks motel Oakland
the oaks motel Motel Oakland

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Studio 6 – Oakland, CA – San Francisco Berkeley Area ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Studio 6 – Oakland, CA – San Francisco Berkeley Area tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Studio 6 – Oakland, CA – San Francisco Berkeley Area lemmikit?

Kyllä, kissat ja koirat ovat tervetulleita (korkeintaan 2). Kukin lemmikki saa painaa korkeintaan 68 kg. 20 USD:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per yö. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Tarjoaako Studio 6 – Oakland, CA – San Francisco Berkeley Area pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti. Pysäköintipaikkojen määrä saattaa olla rajoitettu.

Mitkä ovat majoituspaikan Studio 6 – Oakland, CA – San Francisco Berkeley Area sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Aikaisesta sisäänkirjautumisesta veloitetaan 25 USD:n suuruinen lisämaksu (saatavuuden mukaan). Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Arvostelut

Studio 6 – Oakland, CA – San Francisco Berkeley Area – arvostelut

6,8

Hyvä

4,8

Siisteys

5,0

Palvelut/mukavuudet

6,6

Henkilökunta ja palvelu

4,8

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The staff are very friendly and professional. Nick was very helpful during the stay.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Pet friendly
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Habitación limpia
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

Got bites
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Expedia needs to mention the $20/dog pet fee on the first page. Not on the second page.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

The shower was dirty with no conditioner or shampoo. The room smelled like smoke, it was loud and too expensive for the quality of the room . The beds were comfy but the upstairs room was loud.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Muy sucio y las camas muy malas , el colchón es solo un resorte cubierto con tela , no regreso jamás ni lo recomiendo
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

I was in the most disgusting roach infested hair covered moldy room. I could not have imagined such levels of disgusting if I had tried. The staff was extremely rude and acted like a request for toilet paper was a crime. The poor housekeeper was obviously abused to the point of illegal harassment. There was dead roaches and live roaches everywhere. The walls covered in filth. The floors sticky and black with grime. The linens smelled, had holes, were covered in hair. The room was in shambles with needed repairs everywhere and cigarette burns every inch of every surface. I am traumatized and I was unable to leave due to disability. Otherwise I would have packed my things and left the minute I walked in the door.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä