Koko loma-asunto

Les Refuges

Majoituspaikan taso: 4
Loma-asunto lyhyen matkan päässä kohteesta Le Massif de Charlevoix

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Les Refuges sijaitsee loistavalla paikalla vain muutaman askeleen päässä kohteesta Le Massif de Charlevoix. Majoituspaikka tarjoaa erilaisia ilmaisia etuja, kuten langattoman internetyhteyden ja omatoimisen pysäköinnin, ja asiakkaat voivat myös käydä vaeltamassa paikan päällä. Kodeissa on erilaisia isämukavuuksia kuten pyykinpesukoneet/kuivausrummut, jääkaapit ja mikroaaltouunit.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesutilat
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Savuton
  • Jääkaappi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (3)

  • 12 savutonta lomakotia
  • Terassi
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä

Kodin mukavuudet (6)

  • 2 makuuhuonetta
  • Keittiö
  • Terassi
  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Kaapelitelevisio

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 10/10 huonetta

Chalet

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 2 kerrossänkyä (74–100 cm leveää) ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Chalet

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 1 kerrossänky (125–150 cm leveä) ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Chalet

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kerrossänky (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Chalet

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 1 kerrossänky (74–100 cm leveä), 1 esiinvedettävä sänky (74–100 cm leveä) ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Chalet

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 1 kerrossänky (150–180 cm leveä), 1 yhden hengen sänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Chalet

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 1 kerrossänky (125–150 cm leveä), 1 yhden hengen sänky, 1 esiinvedettävä sänky (74–100 cm leveä) ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Chalet

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 1 kerrossänky (125–150 cm leveä) ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Chalet

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kerrossänky (150–180 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Chalet

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Chalet

  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 1 kerrossänky (150–180 cm leveä) ja 1 vuodesohva (150–180 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Chemin des refuges, Petite-Riviere-Saint-Francois, QC, G0A 2L0

Lähettyvillä

  • Le Massif de Charlevoix - 1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä

Ravintoloita

  • ‪Casse-croûte des Caps - ‬16 min ajomatka
  • ‪Pub Le Chouenneux - ‬27 min ajomatka
  • ‪Subway - ‬12 min ajomatka
  • ‪Café du Domaine à Liguori - ‬27 min ajomatka
  • ‪Brulerie - ‬9 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Les Refuges

  • Les Refuges sijaitsee loistavalla paikalla vain muutaman askeleen päässä kohteesta Le Massif de Charlevoix. Majoituspaikka tarjoaa erilaisia ilmaisia etuja, kuten langattoman internetyhteyden ja omatoimisen pysäköinnin, ja asiakkaat voivat myös käydä vaeltamassa paikan päällä. Kodeissa on erilaisia isämukavuuksia kuten pyykinpesukoneet/kuivausrummut, jääkaapit ja mikroaaltouunit.

Yleistä

DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 21 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
    • Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse aikaisintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 21
PETS

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
    • Avustajaeläimet tervetulleita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ilmainen kattamaton omatoiminen pysäköinti paikan päällä
VPN_KEY

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihtäminen

  • Lähellä hiihto-/laskettelualuetta, rinteitä ja hiihtohissejä
  • Murtomaahiihtomahdollisuus, lumilautailumahdollisuus ja laskettelurinne lähistöllä

Internet

  • Ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen kattamaton pysäköintipaikka paikan päällä

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Astianpesukone
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Paistolaatta
  • Keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
  • Vedenkeitin
  • Keittiösaareke

Makuuhuoneet

  • Vuodevaatteet saatavilla

Kylpyhuoneet

  • Suihku
  • Saippua
  • Sampoo
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihde

  • 32-tuumainen taulutelevisio, jossa kaapelikanavat

Ulkotilat

  • Terassi

Pyykinpesu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Vain avustajaeläimet (ei lemmikkejä)

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissejä
  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Lähellä kävelysiltaa
  • Lähellä terveys- tai kauneuskylpylää
  • Lähellä sairaalaa

Tekemistä

  • Vaellus-/pyöräilyreittejä paikan päällä
  • Kasino lähistöllä
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus lähistöllä

Turvaominaisuudet

  • Häkävaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta: harkitse kannettavan hätävaroittimen tuomista)
  • Palovaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta)

Yleiset tiedot

  • 12 huonetta

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • Takuumaksu: 500 CAD per majoitustila per yöpyminen

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja American Express
Majoituspaikan rekisteröintinumero 2026-11-30, 298683, 299193, 2025-12-31, 2026-10-31, 298530, 298528, 2026-10-31, 300522, 2026-11-30, 2026-12-31, 299193, 298928, 2026-12-31, 2027-01-31, 298665, 300488, 2026-10-31, 310126, 2026-05-31, 2026-11-30, 298637
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Les Refuges Private vacation home
Les Refuges Petite-Riviere-Saint-Francois
Les Refuges Private vacation home Petite-Riviere-Saint-Francois

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Les Refuges lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita.

Tarjoaako Les Refuges pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Les Refuges sisään- ja uloskirjautumisajat?

Voit kirjautua sisään klo 17.00 lähtien. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Mitä tekemistä Les Refuges ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Lämpimämpinä kuukausina voit pitää hauskaa ja käydä vaeltamassa. Lähistöllä oleviin aktiviteettimahdollisuuksiin kuuluu kasino.

Löytyykö majoituspaikasta Les Refuges keittiö tai keittonurkkaus?

Kyllä, majoituspaikasta löytyy keittiö, johon sisältyvät myös kahvinkeitin, leivänpaahdin ja paistolaatta.

Millaisella alueella Les Refuges sijaitsee?

Les Refuges sijaitsee vain 1 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Le Massif de Charlevoix.