Leonardo Hotel Mainz

Hotelli, jossa käytössäsi on ravintola ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Pyhän Stephanin kirkko Chagallin ikkunoilla

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Leonardo Hotel Mainz sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Fastnachtsbrunnenin suihkulähde ja Pyhän Stephanin kirkko Chagallin ikkunoilla. Käytössäsi on kuntosali, tai voit nauttia lounasta ja illallista Restaurant Vitruv -ravintolassa. Muihin palveluihin kuuluu baari/aulabaari, terassi ja puutarha. Matkailijat arvostavat suuresti majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lyhyen kävelymatkan päässä: Mainzin Hauptbahnhof West/Taubertsbergbadin raitiovaunupysäkki sijaitsee 7 minuutin ja Mainzin päärautatieaseman raitiovaunupysäkki 9 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Ilmastointi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Aamiainen saatavilla
  • Kuntosali
  • Maksullinen itsepalvelupysäköinti
  • Ympärivuorokautinen huonepalvelu
  • 13 kokoushuonetta
  • Terassi
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Puutarha
  • Tietokonepiste
  • Pesulapalvelu

Perheille (6)

  • Ilmaisia vauvansänkyjä
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita saatavilla
  • Oma kylpyhuone
  • Puutarha
  • Terassi
  • Päivittäinen siivous
Nykyinen hinta on 87 €
sisältää verot ja maksut
4.10.–5.10.

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen comfort-huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(14 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen kiinteä internet

Kahden hengen comfort-huone (kaksi sänkyä)

  • 2 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen kiinteä internet

Superior-huone

7,6 kautta 10
Hyvä
(5 arvostelua)
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone

  • 4 henkilöä
  • Ilmainen kiinteä internet

Comfort Double Room

  • 15 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen kiinteä internet

Huone

  • 4 henkilöä
  • Ilmainen kiinteä internet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Augustusstrasse 6, Mainz, RP, 55131

Lähettyvillä

  • Church of St. Stephan (kirkko) - 6 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Mainzin katedraali - 11 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Augustinerstrasse - 12 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Gutenbergin museo - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Rheingoldhalle - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • Mainz (QFZ-Mainz Finthen) – 13 min ajomatka
  • Frankfurtin lentokenttä (FRA) – 34 min ajomatka
  • Mannheim (MHG) – 64 min ajomatka
  • Frankfurt, Saksa (HHN-Frankfurt–Hahn) – 65 min ajomatka
  • Mainz (QMZ–Mainzin rautatieasema) – 9 min kävelymatka
  • Mainzin keskusrautatieasema – 9 min kävelymatka
  • Mainz Römisches Theaterin rautatieasema – 17 min kävelymatka
  • Mainzin Hauptbahnhof West/Taubertsbergbadin raitiovaunupysäkki – 7 min kävelymatka
  • Mainzin päärautatieaseman raitiovaunupysäkki – 9 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Zeitlos am Proviant Magazin - ‬8 min kävelymatka
  • ‪Asia Family - ‬8 min kävelymatka
  • ‪Ukiyo Coffee - ‬8 min kävelymatka
  • ‪Zur Andau - ‬7 min kävelymatka
  • ‪Pizzaria Kiara - ‬9 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Leonardo Hotel Mainz

  • Leonardo Hotel Mainz sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Fastnachtsbrunnenin suihkulähde ja Pyhän Stephanin kirkko Chagallin ikkunoilla. Käytössäsi on kuntosali, tai voit nauttia lounasta ja illallista Restaurant Vitruv -ravintolassa. Muihin palveluihin kuuluu baari/aulabaari, terassi ja puutarha. Matkailijat arvostavat suuresti majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lyhyen kävelymatkan päässä: Mainzin Hauptbahnhof West/Taubertsbergbadin raitiovaunupysäkki sijaitsee 7 minuutin ja Mainzin päärautatieaseman raitiovaunupysäkki 9 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 217 huonetta
    • 4 kerrosta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00
    • Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Enintään 2 korkeintaan 16 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan (vain koirat ja kissat)*
    • Avustajaeläimet tervetulleita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys yleisissä tiloissa
    • Ilmainen kiinteä internetyhteys huoneissa

Pysäköinti

    • Itsepalvelupysäköinti paikan päällä (25 EUR per päivä)
    • Autotalli paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) klo 6.30–10.30 arkipäivisin ja klo 6.30–11.00 viikonloppuisin
  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Ympärivuorokautinen huonepalvelu

Lasten kanssa matkustaville

  • Lapset majoittuvat ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Työskentely

  • 13 kokoushuonetta
  • Tietokonepiste
  • Konferenssikeskus (520 neliömetriä)

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Kielitaitoinen henkilökunta

Tilat

  • 1 rakennus/torni
  • Rakennettu vuonna 1993
  • Puutarha
  • Terassi
  • Kuntokeskus
  • Pysäköinti polkupyörille
  • Vähintään 80 % ruoasta on paikallisesti tuotettua
  • Vähintään 80 % ruoasta on luomuruokaa
  • Vegaaniruokavaihtoehtoja
  • Kasvisruokavaihtoehtoja
  • Paikallisten omistamia ja järjestämiä retkiä ja aktiviteetteja
  • Esittelee paikallisten taiteilijoiden töitä
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Vähintään 80 % käytetyistä valaisimista on LED-valaisimia
  • Kattava ruokajätettä koskeva käytäntö
  • Ei muovisia virvoitusjuomapulloja
  • Ei muovisia kahvinsekoittajia
  • Ei muovisia juomapillejä
  • Ei muovisia vesipulloja
  • Vain uudelleenkäytettäviä kuppeja
  • Vain uudelleenkäytettäviä astiastoja
  • Ulkokalusteet

Esteettömyys

  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 130
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Äly-TV
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Säädettävä ilmastointi ja lämmitys
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)

Nuku hyvin

  • Hypoallergeeniset vuodevaatteet
  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet
  • Ilmainen vauvansänky
  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Maksullinen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)) ja ilmainen kiinteä internetyhteys
  • Puhelin

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone)
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Hygieniatuotteiden uudelleentäytettävät annostelijat
  • Kierrätysmahdollisuus
  • Vain vettä säästäviä suihkuja

Erityisominaisuudet

Ruokailu

Restaurant Vitruv – tämä ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen. Auki joka päivä.

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupungin perimä vero: 5.00 EUR per henkilö per yö

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Wi-Fi on käytettävissä huoneissa lisämaksusta
  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 19 EUR per henkilö

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 15 EUR:n suuruinen lisämaksu per majoitustila per päivä

Pysäköinti

  • Omatoiminen pysäköinti maksaa 25 EUR per päivä

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Vain majoituspaikkaan rekisteröityneet asiakkaat voivat oleskella huoneissa.
Paikan päältä löytyvät häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club ja JCB International
Majoituspaikka vahvistaa, että se noudattaa seuraavan tahon suosituksissa annettuja puhdistus- ja desinfiointikäytäntöjä: ALLSAFE (Accor Hotels).
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Mainz Novotel
Novotel Hotel Mainz
Novotel Mainz
Novotel Mainz Hotel Mainz
Novotel Mainz Hotel
Novotel Mainz
Leonardo Hotel Mainz Hotel
Leonardo Hotel Mainz Mainz
Leonardo Hotel Mainz Hotel Mainz

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Leonardo Hotel Mainz ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Leonardo Hotel Mainz tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Leonardo Hotel Mainz lemmikit?

Kyllä, kissat ja koirat ovat tervetulleita. 15 EUR:n suuruinen maksu veloitetaan per majoitustila per päivä. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Tarjoaako Leonardo Hotel Mainz pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Omatoiminen pysäköinti maksaa 25 EUR per päivä.

Mitkä ovat majoituspaikan Leonardo Hotel Mainz sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00. Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Onko majoituspaikassa Leonardo Hotel Mainz kasino?

Ei, tässä hotelli ei ole kasinoa, mutta lähistöltä löytyvät Kurhausin kylpylä (18 minuutin ajomatkan päässä) ja Macao Casin (21 minuutin ajomatkan päässä).

Mitä tekemistä Leonardo Hotel Mainz ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Leonardo Hotel Mainz tarjoaa asiakkaiden käyttöön kuntosalin ja puutarhan.

Tarjoaako Leonardo Hotel Mainz ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola nimeltä Restaurant Vitruv.

Millaisella alueella Leonardo Hotel Mainz sijaitsee?

Leonardo Hotel Mainz sijaitsee alueella Mainzin kaupungin keskusta. Mainzin Hauptbahnhof West/Taubertsbergbadin raitiovaunupysäkki on vain 7 minuutin ja Kirschgarten vain 13 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

Leonardo Hotel Mainz – arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

8,8

Siisteys

8,4

Sijainti

8,6

Henkilökunta ja palvelu

8,2

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Schönes Hotel oben auf dem Berg leider hat uns keiner gesagt das es eine. Schönen Wellness Bereich gibt.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Alles war wirklich toll!!! Dankeschön🍀
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Das Zimmer war groß, sauber und das Bett bequem. Waren jetzt das 2. mal zu Gast und waren sehr zufrieden!
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Nice hotel , but a bit outdated.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Dejligt hotel, med god placering og fremragende morgemad.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Modernes Zimmer und sehr gutes Frühstück.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Well located hotel with massive room and comfortable bed. My only issue was with the reception staff who weren’t very forthcoming with information, particularly about the car parking arrangements
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Neuwertige renovierte Zimmer, sehr gutes Frühstück!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Clean room and friendly staff
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Alles gut! Empfehlenswert 🤗
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great experience our whole stay. The staff was friendly at check-in, the room was perfect and quiet, breakfast was delicious with a good variety for everyone. We had plenty to eat. Check out was simple.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tolles, frisch renoviertes Hotel mit schönen Zimmern und sehr nettem Personal. Der Spabereich ist ganz neu mit einem Pool!
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Nice clean hotel
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Clean room and friendly environment.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great room, quiet, sauna and pool in the basement. Minutes from old town once you figure out the shortcuts.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Schön renovierte Zimmer, gutes Frühstück mit grosser Auswahl und gutem Preis-Leistungsverhältnis
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Ok
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great staff
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Zentrale Lage und gutes Frühstück. Nur einer von 2 Aufzügen hat funktioniert.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Angenehmer Aufenthalt
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Nice clean room
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Der Zimmer und Bad waren sauber, ruhig und schön gestaltet.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Keuze ontbijt prima. Het was er veel en veel te druk wij vonde het toch wel gaos. Parkeren veel te duur voor hotel gasten kan het goedkoper.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

I liked my stay.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Alles gut