Vehkaniemi Holyday Estate

Majoituspaikan taso: 3
Yksityisrannalla sijaitseva aamiaismajoitus, jossa käytössäsi on ravintola

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Vehkaniemi Holyday Estate sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteista Pohjaslahden kirkko ja Salussärkkä. Voit nauttia aterian päällä olevassa kahvilassa, rentoutua drinkin äärellä majoituspaikan baarissa tai antaa stressin hälvetä saunassa pitkän päivän jälkeen. Muihin palveluihin kuuluu terassi ja puutarha.

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Baari

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Siivous (pyynnöstä)
  • Yksityisrannalla
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Aamiainen saatavilla
  • Sauna
  • Kahvila
  • 3 kokoushuonetta
  • Terassi
  • Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa
  • Puutarha
  • Mikroaaltouuni yleisissä tiloissa
  • Jääkaappi yleisissä tiloissa

Kodin mukavuudet (6)

  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita saatavilla
  • Erillinen ruokailualue
  • Erillinen oleskelualue
  • Puutarha
  • Terassi
  • Kahvin-/vedenkeitin
Nykyinen hinta on 69 €
sisältää verot ja maksut
8.9.–9.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 6/6 huonetta

Economy-mökki, sauna, järven rannalla

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä järvelle
  • 28 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen suuri sänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Luhtiaitan majoitushuoneet

  • 11 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Valkea Kammari

  • Näkymä puutarhaan
  • 15 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Neljän hengen perhehuone

  • Näkymä puutarhaan
  • 22 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Panoraamamökki

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä järvelle
  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen economy-huone

  • Näkymä puutarhaan
  • 11 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
308 Salmentakasentie, Maenttae-Vilppula, Tampere, 42850

Lähettyvillä

  • Pohjaslahden kirkko - 4 min ajomatka - 2.4 km:n päässä
  • Tarjannevesi - 7 min ajomatka - 4.9 km:n päässä
  • Pohjaslahden venesatama - 7 min ajomatka - 4.9 km:n päässä
  • Salussärkkä - 14 min ajomatka - 11.0 km:n päässä
  • Pohjaslahden näkötorni - 18 min ajomatka - 6.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Tampere (TMP-Tampere-Pirkkala) – 107 min ajomatka
  • Haapamäen juna-asema – 34 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Vehkalinna - ‬10 min ajomatka
  • ‪murtomaa - ‬19 min ajomatka
  • ‪tonin mökki - ‬14 min ajomatka
  • ‪Eran Mökki - ‬10 min ajomatka
  • ‪Heikintupa - ‬9 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Vehkaniemi Holyday Estate

  • Vehkaniemi Holyday Estate sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteista Pohjaslahden kirkko ja Salussärkkä. Voit nauttia aterian päällä olevassa kahvilassa, rentoutua drinkin äärellä majoituspaikan baarissa tai antaa stressin hälvetä saunassa pitkän päivän jälkeen. Muihin palveluihin kuuluu terassi ja puutarha.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 10 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
    • Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Aikainen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
    • Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
    • Myöhäinen uloskirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.30–20.00
    • Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet avaimen hakemiseen sähköpostitse aikaisintaan 24 tuntia ennen saapumista. Vastaanotto on avoinna rajoitettuina aikoina.
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
    • Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan*
    • Avustajaeläimet tervetulleita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ilmainen, turvallinen ja kattamaton omatoiminen pysäköinti paikan päällä
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Mannermainen aamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 7.30–9.30
  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Kahvila
  • Kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Grillejä
  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Jaettu jääkaappi

Aktiviteetteja

  • Yksityisellä rannalla
  • Ekoretkiä
  • Maastopyöräilymahdollisuus
  • Melontamahdollisuus
  • Polkuveneilymahdollisuus
  • Murtomaahiihtomahdollisuus
  • Kalastusmahdollisuus
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Hiihto-/laskettelualue lähistöllä

Työskentely

  • 3 kokoushuonetta

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Hääpalvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus

Tilat

  • Puutarha
  • Piknikalue
  • Terassi
  • Taidegalleria paikan päällä
  • Pysäköinti polkupyörille
  • Sauna
  • Vähintään 80 % ruoasta on paikallisesti tuotettua
  • Vähintään 80 % ruoasta on luomuruokaa
  • Vegaaniruokavaihtoehtoja
  • Kasvisruokavaihtoehtoja
  • Esittelee paikallisten taiteilijoiden töitä
  • Asiakkaille kerrotaan paikallisesta kulttuurista ja ekosysteemistä
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Vähintään 80 % käytetyistä valaisimista on LED-valaisimia
  • Kattava ruokajätettä koskeva käytäntö
  • Vain uudelleenkäytettäviä kuppeja
  • Vain uudelleenkäytettäviä astiastoja
  • Juhlasali

Esteettömyys

  • Suuret matot huoneissa
  • Parkettilattiat huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Ole kuin kotonasi

  • Lämmitys
  • Kannettava tuuletin
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Vedenkeitin

Nuku hyvin

  • Hypoallergeeniset vuodevaatteet

Nauti olostasi

  • Patio
  • Piha
  • Yksilöllisesti kalustettu ja yksilöllisesti sisustettu
  • Erillinen ruokailualue
  • Erillinen oleskelualue

Henkilökohtainen hygienia

  • Ulkosuihku
  • Ympäristöystävälliset hygieniatuotteet

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi

Ruoka ja juoma

  • Samppanjapalvelu
  • Ilmainen pullovesi
  • Talouspaperi

Muuta

  • Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Käynti huoneisiin ulkokäytävän kautta
  • Ympäristöystävälliset hygieniatuotteet
  • Hygieniatuotteiden uudelleentäytettävät annostelijat
  • Ympäristöystävällisiä puhdistusaineita tarjolla
  • LED-lamput
  • Vain vettä säästäviä WC-istuimia
  • Paikallisia karttoja

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Mannermainen aamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 15.00 EUR aikuisille ja 7.50 EUR lapsille
  • Lakanat ovat saatavilla 10 EUR:n suuruisesta lisämaksusta per henkilö per yöpyminen (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)
  • Pyyhkeet ovat saatavilla 5.5 EUR:n suuruisesta lisämaksusta per henkilö per yöpyminen (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)

Lapset ja lisävuoteet

  • Lisävuodemaksu on 25.0 EUR per päivä

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 10 EUR:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per yöpyminen

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päältä löytyvät palosammutin ja palovaroitin takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express, Discover ja Diners Club
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Jos majoitut Mökki, sauna, järven puolella -majoitustilassa, sinulta veloitetaan lähtösiivousmaksu ellet halua siistiä majoitustilaa itse.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Vehkaniemi Holyday Estate B&B Maenttae-Vilppula
Vehkaniemi Holyday Estate Maenttae-Vilppula
Vehkaniemi Holyday Estate B&B Maenttae-Vilppula
Vehkaniemi Holyday Estate B&B
Vehkaniemi Holyday Estate Maenttae-Vilppula
Bed & breakfast Vehkaniemi Holyday Estate Maenttae-Vilppula
Maenttae-Vilppula Vehkaniemi Holyday Estate Bed & breakfast
Bed & breakfast Vehkaniemi Holyday Estate
Vehkaniemi Holyday Estate Bed & breakfast
Vehkaniemi Holyday Estate Maenttae-Vilppula
Vehkaniemi Holyday Estate Bed & breakfast Maenttae-Vilppula

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Vehkaniemi Holyday Estate ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Vehkaniemi Holyday Estate tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Vehkaniemi Holyday Estate lemmikit?

Kyllä, lemmikit ovat tervetulleita. 10 EUR:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per yöpyminen. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Tarjoaako Vehkaniemi Holyday Estate pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Vehkaniemi Holyday Estate sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Mitä tekemistä Vehkaniemi Holyday Estate ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Talvisin paikan päällä on mahdollista hiihtää, kun taas lämpimämpinä kuukausina voit käydä maastopyöräilemässä ja käydä soutamassa/melomassa. Muihin paikan päällä oleviin aktiviteettimahdollisuuksiin kuuluu ekoretket. Käytössäsi olevia palveluita/mukavuuksia ovat yksityinen ranta, sauna ja piknikalue. Vehkaniemi Holyday Estate tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan.

Tarjoaako Vehkaniemi Holyday Estate ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Löytyykö majoituksesta Vehkaniemi Holyday Estate yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy patio ja piha.