Villa Kavallaris & Apartments

Majatalo lyhyen matkan päässä kohteesta Santorínin kaldera

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Vain 2,7 km:n päässä lentokentältä sijaitseva Villa Kavallaris & Apartments tarjoaa kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan rajoitettuina aikoina. Voit uida kauden mukaisessa ulkouima-altaassa ja sitten hemmotella itseäsi vartalohoidolla tai syväkudoshieronta- tai käsi- ja jalkahoidolla. Muihin palveluihin kuuluu terassi ja puutarha. Matkailijat arvostavat suuresti majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa.
VIP Access

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Kylpylä
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Rantapyyhkeitä
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Kylpyläpalvelut
  • Huoneessa tarjottava lastenhoito
  • Kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan
  • Terassi
  • Ilmastointi
  • Puutarha
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Matkatavarasäilytys
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto

Kodin mukavuudet (6)

  • Huoneessa tarjottava lastenhoito (lisämaksusta)
  • Televisio
  • Puutarha
  • Terassi
  • Päivittäinen siivous
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Nykyinen hinta on 57 €
sisältää verot ja maksut
20.9.–21.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 7/7 huonetta

Kahden hengen economy-huone (kaksi sänkyä)

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone, 1 parisänky

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 19 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kolmen hengen economy-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 23 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky ja 1 parisänky

Superior-huone

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 23 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky ja 1 parisänky

Studio

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky ja 1 parisänky

Huoneisto, 2 makuuhuonetta

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 46 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Kahden hengen economy-huone

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(5 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Messaria, Santorini, 84700

Lähettyvillä

  • Koutsoyannopoulosin viinimuseo - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Estate Argyrosin viinitarha - 3 min ajomatka - 2.3 km:n päässä
  • Art Space Santoríni -galleria - 3 min ajomatka - 2.3 km:n päässä
  • Santon viinitila - 4 min ajomatka - 3.1 km:n päässä
  • Athiniosin satama - 7 min ajomatka - 5.3 km:n päässä

Liikkuminen

  • Thíra, Kreikka (JTR-Santorínin kansallinen lentoasema) – 7 min ajomatka
  • Kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan

Ravintoloita

  • ‪Santo Wines - ‬3 min ajomatka
  • ‪Spartakos Restoraunt - ‬7 min ajomatka
  • ‪La Pergola - ‬3 min ajomatka
  • ‪Apollon - ‬7 min ajomatka
  • ‪Franco's Cafe - ‬5 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Villa Kavallaris & Apartments

  • Vain 2,7 km:n päässä lentokentältä sijaitseva Villa Kavallaris & Apartments tarjoaa kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan rajoitettuina aikoina. Voit uida kauden mukaisessa ulkouima-altaassa ja sitten hemmotella itseäsi vartalohoidolla tai syväkudoshieronta- tai käsi- ja jalkahoidolla. Muihin palveluihin kuuluu terassi ja puutarha. Matkailijat arvostavat suuresti majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa.

Yleistä

Hotellin koko

    • 15 huonetta
    • 2 kerrosta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
    • Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Express-sisäänkirjautuminen/-uloskirjautuminen saatavilla
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
    • Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
    • Myöhäinen uloskirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 72 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–19.00
    • Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 19.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 25+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Ilmainen kattamaton omatoiminen pysäköinti paikan päällä

Kuljetukset

    • Kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan klo 6.00–23.30*

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Lasten kanssa matkustaville

  • Huoneessa tarjottava lastenhoito (lisämaksusta)

Aktiviteetteja

  • Yksityisiä viinitilakierroksia
  • Tietoa polkupyöräkierroksista
  • Polkupyörävuokraamo lähistöllä
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Skootterien/mopojen vuokrausmahdollisuus lähistöllä
  • Kuumia lähteitä lähistöllä

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Matkatavarasäilytys
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Rantapyyhkeet
  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Vesiurheiluvälineitä

Tilat

  • 1 rakennus/torni
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Puutarha
  • Terassi
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Pysäköinti polkupyörille
  • Kylpyläpalvelut
  • Ulkokalusteet

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Taulutelevisio

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys
  • Vedenkeitin
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)

Nuku hyvin

  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Vain suihku
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 25+ Mbit/s)

Ruoka ja juoma

  • Minijääkaappi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluvat syväkudoshieronta, urheiluhieronta, thai-hieronta ja vartalohoidot.

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupunki perii veron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. välisenä aikana 0.50 EUR per majoitustila per yö
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 2.00 EUR per majoitustila per yö

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla 20 EUR:n suuruisesta lisämaksusta per ajoneuvo. Korkeintaan 3 henkilöä.
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on mahdollista lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Lapset ja lisävuoteet

  • Huoneessa tarjottava lastenvahtipalvelu on saatavilla lisämaksua vastaan

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Uima-allasta voi käyttää klo 10.00–20.00
  • Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä toukokuusta lokakuuhun
  • Hierontapalvelut tulee varata etukäteen ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan ennen matkaa. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.

Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.

Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.

Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.

Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.

Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla.

Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 500 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Pension Kavallaris Apartments Santorini

Pension Kavallaris Apartments

Pension Kavallaris Santorini

Pension Kavallaris

Villa Kavallaris Apartments

Pension Kavallaris Apartments

Villa Kavallaris & Apartments Santorini

Villa Kavallaris & Apartments Guesthouse

Villa Kavallaris & Apartments Guesthouse Santorini

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Villa Kavallaris & Apartments ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Villa Kavallaris & Apartments tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Onko majoituspaikassa Villa Kavallaris & Apartments uima-allas?

Kyllä, täällä on kauden mukainen ulkouima-allas. Asiakkaat voivat käyttää uima-allasta klo 10.00–20.00.

Salliiko Villa Kavallaris & Apartments lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Villa Kavallaris & Apartments pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Tarjoaako Villa Kavallaris & Apartments lentokenttäkuljetuspalvelun?

Kyllä, kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan ovat saatavilla klo 6.00–23.30. Veloitus on 20 EUR per ajoneuvo.

Mitkä ovat majoituspaikan Villa Kavallaris & Apartments sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla maksusta (saatavuuden mukaan). Express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen sekä kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Mitä tekemistä Villa Kavallaris & Apartments ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Lähistöllä voit harrastaa monenlaisia aktiviteetteja, kuten pyöräillä, käydä veneretkillä ja kalastaa. Lähistöllä oleviin aktiviteettimahdollisuuksiin kuuluvat kuumat lähteet ja ekokiertomatkat. Käytössäsi olevia palveluita/mukavuuksia ovat kauden mukainen ulkouima-allas, kylpyläpalvelut ja puutarha.

Millaisella alueella Villa Kavallaris & Apartments sijaitsee?

Villa Kavallaris & Apartments sijaitsee vain 13 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Koutsoyannopoulosin viinimuseo.