La Maison du matelot

Majoituspaikan taso: 3.5
Kaupungin keskustassa sijaitseva aamiaismajoitus

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

La Maison du matelot tarjoaa asiakkaidensa käyttöön sataman. Tekemistä kaipaavat asiakkaat voivat vaeltaa/pyöräillä ja lumilautailla lähialueella, ja majoituspaikan tarjoamiin ilmaisiin etuihin kuuluvat langaton internetyhteys, pysäköintialue ja päivittäin klo 7.00–10.00 tarjottava täysi aamiainen. Muihin palveluihin kuuluu terassi ja puutarha.

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmainen aamiainen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (5)

  • Päivittäinen siivous
  • Venesatama
  • Terassi
  • Puutarha
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto

Kodin mukavuudet (6)

  • Puutarha
  • Terassi
  • Päivittäinen siivous
  • Säädeltävä ilmastointi huoneessa
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
Nykyinen hinta on 98 €
sisältää verot ja maksut
6.9.–7.9.

Huonevaihtoehdot

Standard-huone, 1 keskisuuri parisänky

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 14 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Perushuoneisto, 1 makuuhuone, tupakointi kielletty

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
10 avenue du Quai, Alma, QC, G8B 2M7

Lähettyvillä

  • Satavuotisjuhlan kävelysilta - 18 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä
  • Alma College - 18 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä
  • Ville d'Alma Spectacles - 3 min ajomatka - 2.6 km:n päässä
  • Lac St Jean Beach - 21 min ajomatka - 23.0 km:n päässä
  • Historic Village of Val-Jalbert - 60 min ajomatka - 69.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • Roberval, Quebec (YRJ) – 60 min ajomatka
  • Jean Lesagen kansainvälinen lentokenttä (YQB) – 171 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Tim Hortons - ‬4 min ajomatka
  • ‪Resto Roberto - ‬10 min kävelymatka
  • ‪McDonald's - ‬2 min ajomatka
  • ‪Café du Clocher - ‬18 min kävelymatka
  • ‪Restaurant L'Entre-Gens - ‬9 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

La Maison du matelot

  • La Maison du matelot tarjoaa asiakkaidensa käyttöön sataman. Tekemistä kaipaavat asiakkaat voivat vaeltaa/pyöräillä ja lumilautailla lähialueella, ja majoituspaikan tarjoamiin ilmaisiin etuihin kuuluvat langaton internetyhteys, pysäköintialue ja päivittäin klo 7.00–10.00 tarjottava täysi aamiainen. Muihin palveluihin kuuluu terassi ja puutarha.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 5 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 17.00.
    • Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
    • Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–17.00
    • Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 17.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä
DONE

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
    • Avustajaeläimet tervetulleita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen täysi aamiainen päivittäin klo 7.00–10.00

Aktiviteetteja

  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Laskettelurinteitä lähistöllä
  • Lumilautailumahdollisuus lähistöllä

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Tilat

  • Puutarha
  • Terassi
  • Uima-allas
  • Venesatama

Esteettömyys

  • Ylempiin kerroksiin pääsee vain portaita pitkin
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Ole kuin kotonasi

  • Säädeltävä ilmastointi ja lämmitys

Nuku hyvin

  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Vain suihku
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi

Muuta

  • Päivittäinen siivous

Maksut ja käytännöt

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päältä löytyvät palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 221526, 2027-03-31
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Maison matelot B&B Alma
Maison matelot B&B
Maison matelot Alma
La Maison Du Matelot Alma, Quebec
La Maison du matelot Alma
La Maison du matelot Bed & breakfast
La Maison du matelot Bed & breakfast Alma

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako La Maison du matelot ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, La Maison du matelot tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Onko majoituspaikassa La Maison du matelot uima-allas?

Kyllä, täällä on uima-allas.

Salliiko La Maison du matelot lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita.

Tarjoaako La Maison du matelot pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan La Maison du matelot sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 17.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Mitä tekemistä La Maison du matelot ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Talvisin voit lumilautailla ja lasketella lähistöllä. Lumien sulettua sinulla taas on mahdollisuus vaeltaa. La Maison du matelot tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan.

Millaisella alueella La Maison du matelot sijaitsee?

La Maison du matelot sijaitsee veden äärellä. Alma College on 19 minuutin ja Parc de Falaise puolestaan 20 minuutin kävelymatkan päässä.