Dream Valley Resort Tonsai Beach

3.0 tähden majoituspaikka
Lomakylä, jossa käytössäsi on ulkouima-allas ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Läntinen Railayn ranta

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Nauti vierailustasi kohteessa Krabi yöpymällä Dream Valley Resort Tonsai Beach -majoituspaikassa. Paikan päällä oleva ravintola on täydellinen paikka nauttia ateria. Lisäksi voit viettää aikaa ulkouima-altaassa tai rentoutua drinkin äärellä allasbaarissa. Muihin palveluihin kuuluu lastenallas, terassi ja puutarha.

Arvostelut

7,2 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Baari

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Lähellä rantaa
  • Ravintola ja allasbaari
  • Ulkouima-allas
  • Aamiainen saatavilla
  • Lastenallas
  • Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina)
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Terassi
  • Puutarha
  • Elintarvikemyymälä
  • Matkatavarasäilytys

Kodin mukavuudet (6)

  • Lastenallas
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita saatavilla
  • Oma kylpyhuone
  • Puutarha
  • Terassi
  • Päivittäinen siivous

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 7/7 huonetta

Superior-huone (With Aircon)

8,8 kautta 10
Loistava
(3 arvostelua)
  • Näkymä puutarhaan
  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Superior-bungalow (With Aircon)

  • Näkymä puutarhaan
  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Standard-bungalow (with Air-con)

  • Näkymä puutarhaan
  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Superior Room with Air-con

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä TAI 1 parisänky

Superior Bungalow with Air-con

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Bungalow with Fan

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Bungalow With Fan

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä TAI 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
86/8 Moo2, Aonang ,Muang, Tonsai Bay, Krabi, Krabi, 81000

Lähettyvillä

  • Ton Sain ranta - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Läntinen Railayn ranta - 11 min ajomatka - 1.6 km:n päässä
  • Ao Nangin ranta - 35 min ajomatka - 3.2 km:n päässä
  • Ao Nangin maamerkki yömarkkinat - 51 min ajomatka - 14.7 km:n päässä
  • Nopparat Tharan ranta - 52 min ajomatka - 15.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Krabi (KBV-Krabin kansainvälinen lentokenttä) – 18,6 km
  • Lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)

Ravintoloita

  • ‪White Beach Songkran - ‬18 min kävelymatka
  • ‪Krua Village Restaurant - ‬16 min kävelymatka
  • ‪Railay Family Restaurant - ‬19 min kävelymatka
  • Railay Beach Cafe
  • ‪Railay Restaurant - ‬17 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Dream Valley Resort Tonsai Beach

  • Nauti vierailustasi kohteessa Krabi yöpymällä Dream Valley Resort Tonsai Beach -majoituspaikassa. Paikan päällä oleva ravintola on täydellinen paikka nauttia ateria. Lisäksi voit viettää aikaa ulkouima-altaassa tai rentoutua drinkin äärellä allasbaarissa. Muihin palveluihin kuuluu lastenallas, terassi ja puutarha.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 94 yksikköä
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Asiakkaiden tulee siirtyä majoituspaikkaan veneellä ja heidän tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan viimeistään 48 tuntia ennen matkaa. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
    • Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
    • Majoituspaikka veloittaa 3 prosenttia luottokorttimaksuista
    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 6.00–0.00
    • Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
    • Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
    • Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
    • Majoitusliikkeeseen ei tule sähköä 16.4.–31.10. kello 7.00–17.00 eikä 1.11.–15.4. kello 10.00–17.00.
    • Pääset hotellille pitkäperäisellä veneellä Ao Nangin rannalta 10–15 minuutissa.
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä
DONE

Lemmikit

    • Ei lemmikkejä tai avustajaeläimiä
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
DONE

Kuljetukset

    • Lentokenttäkuljetukset klo 6.30–20.30*
DONE

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet (sakkoja veloitetaan)
    • Alkoholia ei tarjoilla paikan päällä

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Mannermainen aamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 7.00–10.00
  • Ravintola
  • Allasbaari
  • Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina)

Lasten kanssa matkustaville

  • Lastenallas
  • Elintarvikemyymälä

Aktiviteetteja

  • Lähellä rantaa
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Matkatavarasäilytys
  • Aurinkotuoleja uima-altaalla

Tilat

  • Puutarha
  • Terassi
  • Ulkouima-allas

Huoneen palvelut/mukavuudet

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Vain suihku
  • Pyyhkeet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla

Erityisominaisuudet

Ruokailu

Majoituspaikan ravintola – ravintola, jonka erikoisuutena on thaimaalainen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen ja illallisen. Voit nauttia illallisen ulkona (sään salliessa).

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Mannermainen aamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 250 THB aikuisille ja 125 THB lapsille
  • Lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla 800 THB:n suuruisesta lisämaksusta per ajoneuvo (yhteen suuntaan). Korkeintaan 4 henkilöä.
  • Luottokortin käytöstä veloitetaan 3 %:n suuruinen lisämaksu

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Rajoitettu kuuma vesi paikan päällä.
Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Vain majoituspaikkaan rekisteröityneet asiakkaat voivat oleskella huoneissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päältä löytyvät palosammutin ja ensiapupakkaus takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sähkö on käytettävissä majoitusliikkeessä sesonkiaikana 1.11.–30.4. vain kello 17.00–10.00 ja sesongin ulkopuolella 1.5.–31.10 vain kello 17.30–7.00.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Dream Valley
Dream Valley Krabi
Dream Valley Tonsai Krabi
Dream Valley Resort Krabi
Dream Valley Hotel Krabi Town
Dream Valley Resort Krabi, Thailand
Dream Valley Resort Tonsai Beach Krabi
Dream Valley Resort Tonsai Beach
Dream Valley Tonsai Beach Krabi
Dream Valley Tonsai Beach
Dream Valley Resort Tonsai Beach Krabi
Dream Valley Resort Tonsai Beach Resort
Dream Valley Resort Tonsai Beach Resort Krabi

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Dream Valley Resort Tonsai Beach ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Dream Valley Resort Tonsai Beach tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Onko majoituspaikassa Dream Valley Resort Tonsai Beach uima-allas?

Kyllä, täällä on ulkouima-allas ja lastenallas.

Salliiko Dream Valley Resort Tonsai Beach lemmikit?

Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Dream Valley Resort Tonsai Beach lentokenttäkuljetuspalvelun?

Kyllä, lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla klo 6.30–20.30 pyynnöstä. Veloitus on 800 THB per ajoneuvo yhteen suuntaan.

Mitkä ovat majoituspaikan Dream Valley Resort Tonsai Beach sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Mitä tekemistä Dream Valley Resort Tonsai Beach ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Lähistöllä voit harrastaa monenlaisia aktiviteetteja, kuten käydä veneretkillä, meloa kajakilla ja kalliokiipeillä. Tämä lomakeskus tarjoaa käyttöösi myös muun muassa puutarhan ja ulkouima-altaan.

Tarjoaako Dream Valley Resort Tonsai Beach ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola, jossa voit nauttia seuraavista: ulkoilmaravintola ja thaimaalainen keittiö.

Millaisella alueella Dream Valley Resort Tonsai Beach sijaitsee?

Dream Valley Resort Tonsai Beach sijaitsee lähellä kohdetta Ton Sain ranta alueella Railayn ranta. Pai Plong Bay on vain 3 minuutin ja Ao Phai Plongin ranta vain 3 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

Dream Valley Resort Tonsai Beach – arvostelut

7,2

Hyvä

6,6

Siisteys

7,0

Sijainti

7,0

Henkilökunta ja palvelu

6,8

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Sin duda uno de los mejores lugares de la isla precio conforme
Javier, 5 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Passable
Benjamin, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Location
Peter, 7 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Läget ok omgivet av vackra höga bergs klippor och nära till en vacker strand. Området och hotellet nås endast med båt.
Området nås med båt
Mitt i djungel
Stranden med vackra klippor
Timo, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

No thrills

This is a no thrills getway . Beautiful location and very nice people
Trevor, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

The room overall was ok very much to the standard of what it cost. The resort is limited but has a nice vibe to it. Would only stay here for a max of 2 days.
Micheal, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Beautiful place & location, lovely 2 tiered pool. Room was great (NB power is only on 5pm to 10am as use a generator, but not an issue; room stays cool if you keep door & curtains closed - just remember to charge up devices over night if needed). Tonsai is the perfect place to relax as it’s just out of the way enough for the masses to avoid (they stick to Railay & Ao Nang) - here is full of climbers so the beach is relatively empty and restaurants serve big portions of amazing food! Mama’s Chicken was a favourite!
Resort pool (lower level is bigger & deeper)
5 min walk to beach
Emma, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Location is good and lots of options to eat. Breakfast was great. Pool was nice but water is really warm. Monkeys play all over the resort which was really cool! My biggest concern is how hard the beds are.
Stacey, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Super endroit pour relaxer,décor magnifique, endroit relax ,chambres propre bon petit restaurants pas chère vraiment un petit trésor, mais bien s informer sur le façon de ce rendre taxi boat et possibilité que l hôtel vienne vous cherchez sur la plage ( cart de golf) je le recomande pleinement pour couple ,amateur d escalade ou pour relaxer loin du tourbillon des ville et touristes
Pierre Luc, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Wir haben die Unterkunft am 1 Tag verlassen.
nadine, 20 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Fin atmosfär med sämre rum.

Bra läget . Fin atmosfär. Kryp/små djur på rummet. Nycket myrorn och kackerlacka. Hårda sängar. Frukosten var inte direkt någon wow upplevelse men funkade. Fin fräsch pool och aoran på hotel var mycket mysig.
Fanny, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Value for money

We were hesitant to book this hotel after reading some reviews and the price was so reasonable after what we had been paying. We arrived expecting average but we were pleasantly surprised at the room, very clean and the pool area was huge and very clean. The staff were helpful and friendly and the breakfast great value and cooked fresh as you waited. Yes, the power is only available from 5pm till 10am but we were out and about during the day so didn't bother us. We really enjoyed our stay and our time at Tonsai beach area
Sally, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

バトルウォーター1日2本補充してもらえる。 シャワーやドライヤー設備は古いが機能には問題ない(多少シャワーの勢いや温度は不十分)。朝食の内容も問題ない程度。日中は停電するので冷蔵庫でビールを冷やすのは難しく感じた。 全体的に、設備やサービスに対して宿泊料金はやや高めという印象を受けた。 チェックアウト後、ビーチまで送迎してもらえて助かった。
ai, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

The staff was awesome, the biggest problem is that there is no electricity in the rooms between 10am to 5pm. My room needed a big makeover, the washroom was in bad shape with broken tiles and there was mold, and there were bad plaster patches. Also there are no bank machines in the area and most establishments only take cash.
Stephane, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Rauhallinen resort

Mukavan rauhallinen resort, hinta-laatusuhde erinomainen. Siivous joka toinen päivä, riitti meille. Muslimihotelli, joten alkoholia ei myyty hotellin kaupassa tai ravintolassa. Ystävällinen henkilökunta ja kuljetus rannalle pyydettäessä.
5 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Siisti ja rauhallinen hotelli

Siistit ja hyväkuntoiset, hiljaiset huoneet. Hotellissa ei sähköä päivisin noin klo 13-17 sillä koko kylä on sen ajan ilman sähköä. Uima-altaalla ei suihkua ja vesi oli sameaa eikä allas-alueella saa nauttia alkoholia. WiFi toimii aulassa ja allas-alueella.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

kokemisen arvoinen paikka.

Huonoa. Se ettei aonangista pääse tonsaihin kello kuuden jälkeen.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Majoitus TonSailla (Krabi)

Dream Valley Resort oli sijaintiinsa nähden (TonSai-ranta) hyvä ja huoneeseen kuului mm. ilmastointi, wc + suihku, TV ja aamupala. Hotellilla on uima-allas. Huonetta ei kuitenkaan siivottu koko yöpymisen aikana (4 yötä) ja pyyhkeet vaihdettiin vain kerran (= veden säästöä). Sähköt olivat pois päältä päivittäin klo 13-17. Huomioitavaa on, että TonSaille pääsee vain veneellä.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Good stay, but would not go again.

+Super nice pool +Quiet location +Good breakfast -Resort charged 1600bht from the ride to airport which is 1000bht too much. Longtail to Ao Nang is 100bht and taxi to airport 500bht. -No Wifi
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Peaceful place

Nice clean room. My poolview wasnt what i expected. But other than that i would stay again. Friendly staff. No electricity in rooms 12-16:00. Beach quite far, 10min walk with bags. For someone who likes peace, good place. No parties and the beach not so good.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Kiva hotelli lähellä rauhallista rantaa ja luontoa

Hintalaatusuhde oikein hyvä. Hotelliin ei tosiaan pääse kuin veneellä (Ao Nangilta n. 5 min), tämä kannattaa ottaa huomioon varausta tehdessä. Henkilökunta ystävällistä ja aamupala erinomainen. Uima-allas hyvä. Sähköt on poikki klo 13-15 välillä, mutta ei haittaa menoa. Hotellin ravintola auki klo 18-21. Kauppa ihan vieressä. Ei ole automaattia. En suosittele lapsiperheille sijaintinsa vuoksi. Tonsai bay on rauhallinen ranta missä reppureissaajan on hyvä chillailla =)
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

Skittent basseng, steinharde senger og ikke fungerende AC
Aurora, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Séjour au calme, chambre très spacieuse, personnel agréable. Proximité plage et piscine au coeur du domaine
Christophe, 5 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

シャワーの出方が弱いことがある、ドライヤーが部屋によって出力が弱いことがある、冷蔵庫が壊れていた、など設備面は完璧ではなかったが、概ね満足です。
ai, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Spotless room and well maintained property w courteous staff. Would stay there again.
Eric D, 4 yön matka