Hostel Waysanu

Majoituspaikan taso: 2
Hostal

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Nauti vierailustasi kohteessa Capilla del Monte yöpymällä Hostel Waysanu -majoituspaikassa.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (5)

  • Siivous kerran yöpymisen aikana
  • Aamiainen saatavilla
  • Kirjasto
  • Tanssisali
  • Lokeroita saatavilla
Nykyinen hinta on 75 €
27.9.–28.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 6/6 huonetta

Neljän hengen classic-huone, vuoristonäköala

  • Näkymä vuoristoon
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 kerrossänky (74–100 cm leveä) ja 1 parisänky

Classic-yhteismajoitus

  • 16 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 2 kerrossänkyä (74–100 cm leveää)

Classic-yhteismajoitus, vuoristonäköala

  • Näkymä vuoristoon
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 3 kerrossänkyä (74–100 cm leveää)

Classic-yhteismajoitus

  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 4 kerrossänkyä (74–100 cm leveää)

Classic-yhteismajoitus, parveke

  • 16 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 2 kerrossänkyä (74–100 cm leveää)

Neljän hengen classic-huone, parveke

  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 kerrossänky (74–100 cm leveä) ja 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
372 Int Juan Cabus, Capilla del Monte, Córdoba, X5184

Lähettyvillä

  • La Techadan ostoskeskus - 12 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Plaza San Martín - 14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Los Terrones Autoktoninen, Kulttuuri- ja virkistyspuisto - 4 min ajomatka - 2.6 km:n päässä
  • Los Paredones - 4 min ajomatka - 2.6 km:n päässä
  • Cerro Uritorcon polku - 9 min ajomatka - 2.9 km:n päässä

Liikkuminen

  • Valle Hermoson asema – 29 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪El Pasillo - ‬13 min kävelymatka
  • ‪El Cham - ‬10 min kävelymatka
  • ‪Valpisa - ‬12 min kävelymatka
  • ‪Parrilla Melody - ‬14 min kävelymatka
  • ‪Restaurante Tabak - ‬14 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hostel Waysanu

  • Nauti vierailustasi kohteessa Capilla del Monte yöpymällä Hostel Waysanu -majoituspaikassa.

Yleistä

Hotellin koko

    • 7 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 17.00.
    • Aikainen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00
    • Myöhäinen uloskirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna maanantai–sunnuntai (klo 8.00–22.00)
    • Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 72 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
    • Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lemmikit

    • Ei lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))

Pysäköinti

    • Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä
    • Esteetön pysäköinti paikan päällä
    • Paikan päällä on pysäköintipaikkoja rajoitetusti (enintään 4 paikkaa per yksikkö)
    • Autokatos paikan päällä

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Paikallinen aamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 8.00–9.30

Tilat

  • Kirjasto
  • Lokeroita saatavilla

Esteettömyys

  • Esteetön pysäköinti
  • 4 esteetöntä pysäköintipaikkaa
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva lounge
  • Luiska pääsisäänkäynnillä
  • Ylempiin kerroksiin pääsee vain portaita pitkin
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Ole kuin kotonasi

  • Lämmitys

Henkilökohtainen hygienia

  • Saippua ja sampoo
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))

Muuta

  • Siivous kerran yöpymisen aikana

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Argentiinan arvonlisävero (21 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske niitä matkailijoita, jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla Argentiinan ulkopuolelta ja jotka esittävät voimassa olevan passin tai henkilöllisyystodistuksen sekä Argentiinan maahanmuuttoviranomaisten antaman maahantulomerkinnän osoittaakseen, että he eivät ole Argentiinan asukkaita. Tämä poikkeus koskee pelkästään majoituksia, mukaan lukien aamiaisen sisältävät varaukset.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Paikallinen aamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 5 USD per henkilö
  • Aikainen sisäänkirjautuminen on mahdollista lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on mahdollista lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Pysäköinti

  • Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja American Express
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Hostel Waysanu lemmikit?

Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Hostel Waysanu pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Pysäköintipaikkojen määrä saattaa olla rajoitettu.

Mitkä ovat majoituspaikan Hostel Waysanu sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 17.00. Aikaisesta sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu (saatavuuden mukaan). Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00. Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla maksusta (saatavuuden mukaan).

Millaisella alueella Hostel Waysanu sijaitsee?

Hostel Waysanu sijaitsee vain 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta La Techadan ostoskeskus ja 13 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Plaza San Martín.