Hotel Carlos V Málaga

2.0 tähden majoituspaikka
Kaupungin keskustassa sijaitseva hotelli kivenheiton päässä kohteesta Málagan roomalainen teatteri

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Hotel Carlos V Málaga sijaitsee loistavalla paikalla vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Málagan Picasso-museo ja Málagan katedraali. Lisäksi Málagan Alcazaba ja Málagan satama sijaitsevat vain 10 minuutin kävelymatkan päässä. Matkailijat arvostavat suuresti majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa ja keskeistä sijaintia. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: La Marinan metroasema sijaitsee 6 minuutin ja La Malaguetan metroasema 8 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesutilat
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Lähellä rantaa
  • Aamiainen saatavilla
  • Maksullinen itsepalvelupysäköinti
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmastointi
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Itsepalvelupesula
  • Kokoushuone
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Concierge-palvelut
  • Ilmaiset sanomalehdet aulassa

Kodin mukavuudet (6)

  • Lisä-/varavuoteita
  • Oma kylpyhuone
  • Televisio
  • Päivittäinen siivous
  • Pyykinpesutilat
  • Hissi
Nykyinen hinta on 127 €
sisältää verot ja maksut
20.7.–21.7.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 3/3 huonetta

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä)

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(35 arvostelua)
  • 14 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhden hengen huone

8,6 kautta 10
Loistava
(42 arvostelua)
  • 10 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen economy-huone (2 personas)

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(20 arvostelua)
  • 14 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Calle Cister, 10, Málaga, Malaga, 29015

Lähettyvillä

  • Málagan Picasso-museo - 2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Málagan Alcazaba - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Málagan katedraali - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Málagan satama - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Malaguetan ranta - 10 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä

Liikkuminen

  • Málaga (AGP) – 28 min ajomatka
  • Málaga María Zambranon asema – 22 min kävelymatka
  • Malaga (YJM – Malagan rautatieasema) – 22 min kävelymatka
  • El Pinillon asema – 20 min ajomatka
  • La Marinan metroasema – 6 min kävelymatka
  • La Malaguetan metroasema – 8 min kävelymatka
  • Guadalmedinan metroasema – 15 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪La Fragata - ‬3 min kävelymatka
  • ‪El Pimpi - ‬3 min kävelymatka
  • ‪Café Berlin - ‬1 min kävelymatka
  • ‪La Cosmo - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Bun and Coffee - Specialty Coffee & Fresh Doughnuts - ‬2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Carlos V Málaga

  • Hotel Carlos V Málaga sijaitsee loistavalla paikalla vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Málagan Picasso-museo ja Málagan katedraali. Lisäksi Málagan Alcazaba ja Málagan satama sijaitsevat vain 10 minuutin kävelymatkan päässä. Matkailijat arvostavat suuresti majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa ja keskeistä sijaintia. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: La Marinan metroasema sijaitsee 6 minuutin ja La Malaguetan metroasema 8 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 40 huonetta
    • 5 kerrosta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lapset

    • Yksi korkeintaan 13 vuotta vanha lapsi voi yöpyä ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
DONE

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
    • Avustajaeläimet tervetulleita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Katettu itsepalvelupysäköinti paikan päällä (16.50 EUR per päivä)
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Itsepalveluaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 8.00–10.30

Lasten kanssa matkustaville

  • Lapset majoittuvat ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Aktiviteetteja

  • Lähellä rantaa

Työskentely

  • Kokoushuone

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Pyykinpesutilat
  • Ilmaiset sanomalehdet aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Kielitaitoinen henkilökunta

Tilat

  • 1 rakennus/torni
  • Rakennettu vuonna 1966
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Televisio yleisissä tiloissa

Esteettömyys

  • Hissi
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva lounge

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Televisio
  • Kaapelikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi

Nuku hyvin

  • Äänieristetyt huoneet
  • Lisä-/varavuode (lisämaksusta)
  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Kylpyamme tai suihku
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Puhelin

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa
  • Paikallisia karttoja

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Itsepalveluaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 9.50 EUR per henkilö

Lapset ja lisävuoteet

  • Lisävuodemaksu on 28.0 EUR per yö

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Pysäköinti

  • Katettu omatoiminen pysäköinti maksaa 16.50 EUR per päivä

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Vain majoituspaikkaan rekisteröityneet asiakkaat voivat oleskella huoneissa.
Paikan päältä löytyvät palosammutin ja palovaroitin takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Carlos V Malaga Malaga
Carlos V Málaga Malaga
Hostal Residencia Carlos v Hotel Malaga
Hotel Carlos V Málaga Hotel
Hotel Carlos V Málaga
Hotel Carlos V Málaga Malaga
Hotel Carlos V Málaga Málaga
Hotel Carlos V Málaga Hotel Málaga
Hotel Carlos V Málaga Hotel
Hotel Carlos V Málaga Málaga
Hotel Carlos V Málaga Hotel Málaga

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Hotel Carlos V Málaga ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Hotel Carlos V Málaga tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Hotel Carlos V Málaga lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita.

Tarjoaako Hotel Carlos V Málaga pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Omatoiminen pysäköinti maksaa 16.50 EUR per päivä.

Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Carlos V Málaga sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Onko majoituspaikassa Hotel Carlos V Málaga kasino?

Ei, tässä hotellissa ei ole kasinoa, mutta lähialueelta löytyy Casino Torrequebrada (23 minuutin ajomatkan päässä).

Mitä tekemistä Hotel Carlos V Málaga ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Suositeltuihin vierailukohteisiin kuuluvat Málagan roomalainen teatteri (2 minuutin kävelymatkan päässä) ja Málagan Picasso-museo (3 minuutin kävelymatkan päässä), sekä Málagan katedraali (3 minuutin kävelymatkan päässä) ja Málagan Alcazaba (5 minuutin kävelymatkan päässä).

Millaisella alueella Hotel Carlos V Málaga sijaitsee?

Hotel Carlos V Málaga sijaitsee alueella Centro (Málaga). La Marinan metroasema on vain 6 minuutin ja Málagan satama vain 7 minuutin kävelymatkan päässä. Matkailijat sanovat, että alue on keskeisellä paikalla, minkä lisäksi alueen nähtävyydet saavat matkailijoilta kehuja.

Arvostelut

Hotel Carlos V Málaga – arvostelut

8,6

Loistava

8,8

Siisteys

9,6

Sijainti

8,8

Henkilökunta ja palvelu

8,2

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Siisti hotelli kokonaisuudessaan ja ilmastointi toimi hyvin. Henkilökunta oli ystävällistä. Rauhallinen hotelli hyvällä sijainnilla.
Sanna, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Bra hotell med närhet till shopping, restauranger, sevärdheter och promenad till havet. Frukosten var enkel, ok för priset. Vi valde andra dagen att ta frukost vid ett av caféerna som fanns i området. Flera mysiga att välja på.
Marie, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location, lovely staff
Kelly, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Très bien placé en plein centre ville avec un parking propre à l’hôtel.
Marc, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Helt fantastisk centralt beliggende hotel. Alle seværdigheder i gåafstand. Enkelt og pænt og rengøring i topklasse.
Eigil, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Esta muy bien para viajar a Malaga, comodo para dormir.
Estefania, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Le plus de cet hôtel est son emplacement au milieu des sites à visiter. l'ensemble est correct sans plus...
DANJOU, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Right in the centre, nice staff, nice room
Imran, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Nära till allt. Katedral, Picasso, mat, shopping, hamn, bad, bilfritt
Anders, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Bon
Jean pierre, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Good hotel and great location.
Paul, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Posizione molto comoda e centrale, camera ampia e pulita, diversi negozi nelle vicinanze. Personale gentile, disponibile e competente. Consigliatissimo!
Vita, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Helt ok hotell perfekt läge och bra frukost.
Pia, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hôtel idéalement situé, chambre très calme, parking très appréciable. Petit déjeuner parfait. Personnel sympathique. Nous avons adoré !
Muriel, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excellent location
JOSE M., 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Nice all round property in a great location lots of stuff to do plenty of great places to visit eat etc
paul, 5 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great location

Great location, lovely clean rooms & nice breakfast
Adele, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great staff
Kyle, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

La chambre est fonctionnel l emplacement est parfait le personnel professionnel
Réda, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Cet hôtel est simple mais l'essentiel y est : une chambre propre, suffisamment grande, et chose rare, fonctionnelle, notamment au niveau de la salle de bain (enfin une patère !). La chambre est très calme, séparée du couloir par une double porte. L'éclairage est excellent, ce qui devient rare. Le petit déjeuner est suffisant, pas de profusion inutile mais de quoi satisfaire tous les gouts. Cet hôtel n'a rien à envier aux 4 étoiles.
Brigitte, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Todo excelente
Antonio, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Todo estuvo muy bien
Billy, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Bra läge, bra rum och fantastisk personal

Bra hotell med fantastisk personal och perfekt läge.
Eva, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

This is a really nice, clean and friendly property, breakfast is included, I would definitely stay here again!
juan, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Staff were pleasant and helpful , Room was clean
John, 1 yön matka