BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju)

Majoituspaikan taso: 2.5
Kaupungin keskustassa sijaitseva hotelli, jossa käytössäsi on 2 ravintolaa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Kohteessa Gwangju vieraillessasi BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju) on loistava vaihtoehto. Asiakkaat voivat nauttia aterian yhdessä majoituspaikan 2 ravintolasta ja hyödyntää kuntosalin. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lähellä: Sangmun asema sijaitsee vain 9 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (9)

  • Päivittäinen siivous
  • 2 ravintolaa
  • Aamiainen saatavilla
  • Kuntosali
  • Business center
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Ilmaiset sanomalehdet aulassa
  • Matkatavarasäilytys

Kodin mukavuudet (6)

  • Päivittäinen siivous
  • Pimennysverhot
  • Hissi
  • Säädeltävä ilmastointi huoneessa
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Äänieristetyt huoneet
Nykyinen hinta on 100 €
sisältää verot ja maksut
28.9.–29.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 13/13 huonetta

Wonderful King Room

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe King Room

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Standard Twin Room

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Huone, 1 suuri parisänky (Corner Round (Round Bed))

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-huone, 1 parisänky

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Perhehuone (Deluxe)

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Deluxe-huone, 1 suuri parisänky

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Junior-sviitti (A)

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Junior-sviitti (B)

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Perhehuone (Premier)

  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Standard-huone, 1 parisänky

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä)

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Huone, 1 suuri parisänky (Wonderful)

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
149, Sangmujayu-ro, Gwangju, Gwangju, 61949

Lähettyvillä

  • 5-18-puisto - 6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Uncheonin tekojärvi - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Kimdaejoongin konferenssikeskus - 17 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä
  • 18. toukokuuta muistokulttuurikeskus - 19 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä
  • Gwangjun opiskelijoiden koulutus- ja kulttuurikeskus - 19 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Gwangju (KWJ-Gwangjun kansainvälinen lentokenttä) – 11 min ajomatka
  • Mokpo (MWX-Muanin kansainvälinen lentokenttä) – 40 min ajomatka
  • Gwangju Songjeong -asema (XNJ) – 13 min ajomatka
  • Gwangjun asema – 15 min ajomatka
  • Jangseongin asema – 18 min ajomatka
  • Sangmun asema – 9 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪라마다플라자광주호텔 파라뷰 - ‬1 min kävelymatka
  • ‪플로라 - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Outback Steakhouse - ‬1 min kävelymatka
  • ‪신길동매운짬뽕 - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Raum - ‬2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju)

  • Kohteessa Gwangju vieraillessasi BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju) on loistava vaihtoehto. Asiakkaat voivat nauttia aterian yhdessä majoituspaikan 2 ravintolasta ja hyödyntää kuntosalin. Julkisen liikenteen yhteydet sijaitsevat vain lähellä: Sangmun asema sijaitsee vain 9 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 123 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 19 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 19

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))

Pysäköinti

    • Ilmainen katettu omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Sähköajoneuvojen latauspiste paikan päällä
    • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 6.30–9.30
  • 2 ravintolaa

Työskentely

  • Business center

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmaiset sanomalehdet aulassa
  • Matkatavarasäilytys

Tilat

  • Tallelokero vastaanotossa
  • Kuntokeskus

Esteettömyys

  • Hissi

Huoneen palvelut/mukavuudet

Ole kuin kotonasi

  • Säädeltävä ilmastointi ja lämmitys
  • Tohvelit
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)

Nuku hyvin

  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet

Henkilökohtainen hygienia

  • Saippua ja sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 29700 KRW per henkilö

Pysäköinti

  • Pysäköintialueella on korkeusrajoituksia

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikan taso

Oman luokitusjärjestelmämme tarjoama majoituspaikan taso perustuu majoituspaikan tyyppiin, palveluihin ja mukavuuksiin.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju) lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju) pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti. Sähköauton latauspiste on saatavilla.

Mitkä ovat majoituspaikan BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju) sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Mitä tekemistä BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju) ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Kuntosali auttaa sinua pitämään yllä päivittäistä kuntoilurutiiniasi.

Tarjoaako BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju) ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on 2 ravintolaa.

Millaisella alueella BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju) sijaitsee?

BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju) sijaitsee alueella Seo-Gu. Sangmun asema on vain 9 minuutin ja Kimdaejoongin konferenssikeskus vain 17 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

BREEV GWANGJU by LOTTE HOTELS(formerly Ramada Plaza by Wyndham Gwangju) – arvostelut

8,6

Loistava

9,0

Siisteys

8,8

Palvelut/mukavuudet

9,8

Henkilökunta ja palvelu

9,0

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

직원이 친절하고 위치가 좋음
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The breakfast service is very good.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

청결하고 직원들이 친절히 손님들에게 응대합니다
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

スタッフもとても親切で、全体的に素敵でした。 屋上にプールがあるのと、コインランドリーがあるのはとても助かりました。
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

친절한 직원, 깨끗한 객실, 주변 편의시설 많음. 바로 옆 아웃백 이용하기 좋음
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

훌륭합니다 헬스장도 좋고 클래식한 관리잘된 호텔
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

좋은 점 ~ 친절한 직원 근사한 조식 뷔페 푹신한 침구 안 좋은 점 ~ 청소 상태, 집기 셋팅 불량 욕실, 화장실 바닥 미끄러움 샤워실 바닥 물이 실내로 유입됨
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

좋습니다. 주변에 음식점도 많고, 4성급이지만 깨끗하고 욕조도 넓고 방음상태도 좋습니다.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

위치만족 시설은 년식이 있었지만 넓직하고 깨끗함 면봉,스킨,비누,칫솔치약등 환경문제로 비치되어 있지 않아 좀 불편함 대체적으로 만족하나 그 가격에 조식포함이면 적당할뻔 좀 비쌈
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

상무대 외출나온 아들보려고 1박 했는데요. 너무 잘지내고 아들도 잘 보고 왔습니다.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

전체적으로 훌륭했습니다.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

아주 만족스럽습니다. 주변 큰 마트가 있어요. 방음이 전혀 안되는 것은 아쉽지만 대체로 깨끗하고 편리성이 좋았습니다.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

사진이랑 실제 컨디션이랑 많이 달라요,,, 이름만 바뀌었고 객실 내부는 리모델링을 안한듯 너무 오래된 컨디션이라 놀랐어요
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

커피포트에 곰팡이가 있어서 더러웠구요 전체적인 시설이 노후되었어요
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

공조시스템 사용법이 조금 어려워보이는데 설명해줄 수 있는 카드같은것이 보기 쉬운곳에 있었으면 좋겠어요. 저는 발견 못했거든요
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä